Sözleşmeli Aşkların Olduğu Kore Dizileri

Sözleşmeli Aşkların Olduğu Kore Dizileri1) Lie to Me (2011)

Sıradan bir memur olan Gong Ah Jung (Yoon Eun Hye), zengin bir aileden gelen soylu bir otel müdürü Hyun Ki Joon ile evli olduğu yalanını söyleyince yalanların ardı arkası kesilmez ve kendini çıkmazda bulur. Üstelik Ki Joon'un eski nişanlısı ve erkek kardeşinin yakın arkadaşı Oh Yoon Joo'da ortaya çıkar ve ilişkileri karmakarışık bir hal alır. Ki Joon, Ah Jung'a söylediği yalan yüzünden dava açacağı sırada onunla bir sözleşmeyi yerine getirmesi gerekir. Bu sırada ise birbirlerine aşık olurlar.


2) Full House (2004)

Başrollerinde Rain ve Song Hye Kyo'nun yer aldığı bu hit dizi, ünlü bir yıldız ile normal bir kadın arasındaki klasik aşk hikayesini anlatıyor. Gelecek vaat eden bir senaryo yazarı olan Han Ji Eun (Song Hye Kyo), rahmetli babası tarafından inşa edilen "Full House" adlı bir eve tanışır. Ancak arkadaşlarının kandırması üzerine ev ünlü aktör Lee Young Jae'ye satılır. İkili, kendi çıkarları doğrultusunda sözleşmeli bir evlilik yapar. Birbirlerine aşık olmaları kaçınılmazdır ancak bu duygular beraberinde sorunları getirir. (guneykoresinemas.com)


3) Business Proposal

Business Proposal dizisinde, Shin Ha-Ri (Kim Se Jeong) yanlışlıkla bir soruna neden olur. Acilen paraya ihtiyacı olan Shin Ha-Ri'ye, Chaebol ailesinin kızı olan arkadaşı Jin Young-Seo (Seol In A), para karşılığında kimliğini saklayarak kör randevuya onun yerine gitmesini teklif eder. Shin Ha-Ri (Kim Se Jeong), arkadaşının teklifini kabul eder ama randevuya çıktığı kişinin çalıştığı şirketin CEO’su olduğunu görünce şok olur. Daha da kötüsü CEO olan Kang Tae Mu (Ahn Hyo Seop) kısa süre içerisinde ona evlenme teklifi eder. 4) Coffee Prince

Diz, sadece yakışıklı erkekleri işe alan “Coffee Prince” adlı bir kafenin içindekilerin etrafında dönüyor. Genç bir kadın olan Go Eun Chan (Yoon Eun Hye), erkek fatma tavırları ve görünüşü nedeniyle çoğunlukla erkek zannedilir. Başıboş bir adam olan Han Gyul, büyükannesinin randevuya çıkmasını istemesini önlemek için Eun Chan'dan eşcinsel partneri gibi davranmasını ister. Bu anlaşma yavaş yavaş bir aşka dönüşür.


5) Her Private Life

Dizi, bir fangirl olan Sung Deok-Mi (Park Min-Young) ve bu fangirl'e gönlünü kaptıran Ryan’ın (Kim Jae-Wook) etrafında dönmektedir. Deok-Mi, bir sanat müzesinde küratör (sergi düzenleyicisi) olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda bir idolün büyük bir hayranıdır ve bir fangirl olduğunu gizlemektedir. İş hayatında tamamen işine odaklanırken, özel hayatında bir fangirl olarak aktivitelere katılmaktadır. Bir gün, onun çalıştığı sanat müzesinde müdür olarak yeni çalışmaya başlayan Ryan, Deok-Mi’nin çifte yaşamını öğrenir. Deok Mi, çifte yaşamı yüzünden bir grup lise öğrencisinin saldırısına uğrayınca Ryan, onun erkek arkadaşı kılığına girer ve ikili sahte bir ilişkiye başlar.  (guneykoresinemas.com)


6) Love To Hate You

Dizi, erkeklere karşı kaybetmekten nefret eden bir kadının ve kadınlara asla güvenmeyen bir erkeğin arasında geçen aşkı konu almaktadır.


7) Fated To Love You 

Review – Fated to Love You | subtitledreams

Dizi, yanlışlıkla birlikte geçirdikleri gece sonrasında anlaşmalı bir şekilde evlenmek zorunda kalan zengin bir adam ile sıradan bir ofis çalışanının etrafında dönüyor. İkili anlaşmalı bir şekilde evlenir ve daha kendi duygularından emin olamadan talihsiz bir ayrılık yaşarlar. Yıllar sonra Mi Young, çekingen kişiliğini tamamıyla arkasında bırakarak kendinden emin bir şekilde geri döner. Tekrar bir araya geldiklerinde duygularının bir sözleşmeden daha fazlası olduğunu fark ederler.8) Marriage Not Dating

Evlenmek için ailesi tarafından baskı gören Gong Ki-Tae (Yeon Woo-Jin), baskıdan kurtulmak için kolejden bir kız arkadaşını ailesine sevgilisi olarak tanıştırır ve olaylar bir biri arkasına gelişmeye başlar.  (guneykoresinemas.com)


9) Because This Is My First Life

Dizide, 30’lu yaşlardaki bekâr insanların hayat ile olan mücadelesi gerçekçi ve komik bir şekilde ele alınmaktadır.

Lee Min-Ki dizide 30’lu yaşların başında bekâr bir erkek olan Nam Se-Hee karakterini canlandıracaktır. O, 'bekârlık sultanlıktır' misali evlenmemeyi seçmiştir. Bir ev sahibi olmasına rağmen ipotek borcu bir hayli fazladır. Bir şekilde Yoon Ji-Ho (Jung So-Min) ile aynı evi paylaşmaya başlar ve ikisi ev arkadaşı olur.

Jung So-Min dizide 30’lu yaşların başında bekâr bir kadın olan Yoon Ji-Ho karakterini canlandırmaktadır. Kendisi bir ev sahibi değildir ve ev sahibi olan insanlara gıpta ile bakmaktadır. Yaşadığı mali sıkıntılar yüzünden ise birileri ile randevuya çıkma seçeneğini elemiştir.

-

Hangilerini izlediniz?


BİZİ INSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @guneykoresinemasicom