10 Koreli Ünlünün En Popüler Takma İsimleri
1. Ulusun İlk Aşkı

Suzy, çıkış yaptığı andan itibaren masum yüzü, görünüşü ve komşu kızı havası veren aurası sayesinde Güney Kore halkı tarafından "Ulusun ilk aşkı" lakabı ile anılmaya başlandı. Bir zamanlar idol olarak kariyerine başlayan oyuncu şimdilerde oyuncu olarak harika işler çıkarıyor.2. Ulusun MC'si

Yoo Jae Suk invests approximately 3 billion won to become third largest  shareholder of Antenna | allkpop

Yoo Jae Suk, tüm ülke tarafından 'Ulusun Sunucusu' olarak tanınıyor çünkü birçok hit televizyon programına ev sahipliği yapan, komik ve iyi kişiliği sayesinde oldukça takdir toplayan birisidir. Üstelik bu takma isim ona verilmeden önce bile birçok insan onu bu isim ile daha kolay tanıyordu.


3. Zengin Adamın Kralı

Lee Min Ho neredeyse dünyanın her yerinden birçok hayrana sahip eşsiz isimlerden birisi. Kore dünyasına girip de onu tanımayan herhangi birisi yoktur desek doğru olabilir. Boys Over Flower, Heirs, Legends of Legends of gibi birçok dizide süper zengin adam rolüne bürünen başarılı oyuncu bu rolleri sayesinde "Zengin Adamın Kralı" lakabını aldı. (guneykoresinemasi.com)


4. Tarihsel Dramanın Kralı

The 5 Best K-Dramas starring Lee Joon Gi | allkpop

Lee Joong-gi ilk çıkış yaptığı günlerden beri yoğun oyunculuğu sayesinde izleyenleri büyüledi. Birçok film ve dizide tarihi karakterleri canlandırdığı için halk tarafından ona 'Tarihi Dramanın Kralı' lakabı uygun görüldü. Özellikle Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo, Arang and the Magistrate, Gunman in Joseon gibi yapımlarda canlandırdığı karakterler sayesinde hafızalarda yer edindi.


5. Melodramın Kralı

Jung Hae In Kimdir : Jung Hae In Dizileri - JAZETEL

Jung Hae In ekranlara çok yakışıyor. Özellikle de yapım melodram içeriyorsa! Birçok yapımda yer alan Jung Hae In, oyunculuk becerilerini kanıtlayalı çok oldu. Özellikle birçok melodram dizisini tercih etmesi bakımından halk ona 'Melodramanın Kralı' lakabını verdi.


6. Aksiyonun Kralı

Ji Chang-wook'un yer aldığı diziler hangileridir? Ji Chang-wook kimdir?

Ji Chang Wook sevmiyor olabilir ama biz onu en çok aksiyon dizilerinde seviyoruz. The K2, Healer, Warrior Baek Dong Soo, Fabricated City gibi popüler yapımlarda yer alan oyuncunun edindiği imaj sayesinde 'Aksiyon Kralı' lakabı alması kaçınılmazdı.


7. En İyi Öpüşen

Parasite'ın Yıldızı Seo Jun Park, Yeni Marvel Filminde Yer Alacak -  Haberler - Beyazperde.com

Park Seo Joon, ekranda gösterdiği tutkulu öpüşme sahneleri sayesinde Kore halkının bir kısmı tarafından En İyi Öpüşen olarak anılıyor. Kore eğlence endüstrisinde adını duyumuş başarılı aktörlerden biri olan Park Seo Joon, şimdilerde Hollywood için hazırlanıyor. (guneykoresinemasi.com)


8. Ulusun Küçük Kardeşi

An anonymous individual has reportedly filed charges against singer IU for  plagiarizing 6 songs including 'The Red Shoes', 'BBIBBI', 'Celebrity', &  more | allkpop

Sahne adıyla IU olarak tanınan Lee Ji-Eun, masum imajı ve sahip olduğu yetenekleri sayesinde Kore halkı tarafından 'Ulusun Küçük Kız Kardeş'i olarak anılıyor. Henüz 15 yaşında şarkıcı olarak çıkış yapan IU, her zaman sahip olduğu sevimli havası ile tüm ülkece çok seviliyor.


9. Ulusun Erkek Arkadaşı/ Ulusun Veliaht Prensi

Park Bo Gum » Güney Kore Sineması

Park Bo Gum bir değil, iki lakaba sahip nadir ünlülerden biri. Doğal çekiciliği ve güçlü oyunculuğuyla birçok izleyicinin kalbinde yer eden Park Bo Gum, Love in the Moonlight ve Reply 1988 gibi dizilerden dolayı bu iki lakab ile anılmaya başlandı.


10. Ulusun Küçük Kardeşi

Yeo Jin Goo Relationship Status 2022: 'Beyond Evil' Star Has 'No Plans to  Get Married' — Here's Why | KDramaStars

Yeo Jin-goo henüz küçük bir yaşta Kore eğlence endüstrisine başladı ve çocuk oyuncu olarak kazandığı sevgi şimdilerde Kore halkının "Ulusun Küçük Kardeşi" olarak adlandırması ile devam ediyor.

-

Siz hangilerini biliyordunuz? Başka hangi ünlünün bu şekilde lakabı var?


BİZİ INSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @guneykoresinemasicom