Han Hyo-joo Yeni İmajından Bahsetti: "Güzel Bir Vücut Oluşturmak Aksiyon Sahneleri Çekmekten Daha Zor

Aktris Han Hyo-joo Yaklaşan Filmi İçin Verdiği Çabalardan Bahsetti

Yakın zamanda Netflix'in yaklaşan filmi "Believer 2" için basın toplantısı gerçekleşti. Toplantıya Jo Jin-woong, Cha Seung-won, Han Hyo-joo, Oh Seung-hoon ve yönetmen Baek katıldı. Filmin ekibi merakla beklenen filmlerini tanıttılar.

Bu filme katılmaya karar verme nedenini açıklayan Han Hyo-joo şunları söyledi: “'Beauty Inside'da birlikte çalıştığımız için yönetmene olan güvenim tamdı. Bu yüzden projeye katılmayı kabul ettim. Ayrıca benim için de tamamen yeni bir karakterdi, bu yüzden bunu bir meydan okuma olarak düşündüm."

“Believer 2”de Han Hyo-joo, organizasyon işlerini yürüten Big Knife'ı canlandırıyor. Oyuncu, karakteriyle ilgili olarak şunları söyledi: “Big Knife, Bay Lee'yi korumak istiyor. Bay Lee'nin kim olduğunu bilmiyor ama onu korumak istiyor”.

Han Hyo-joo karakteri Big Knife'ın şok edici görünümünü ve mükemmel Çin çizgilerini sergileme konusundaki çabalarından da bahsetti. “Çekimden önce hazırlanmam gereken o kadar çok Çince replik vardı ki, haftada üç kez öğretmenden ders alırken sanki şarkıları hatırlıyormuşum gibi replikleri tek tek ezberlemeye çalıştım. Biraz yavaş pratiklerden sonra bunları daha hızlı öğrenmeye, ses tonumu ve nüanslarımı değiştirmeye ve daha çok pratik yapmaya çalıştım. Sabahları veya akşamları egzersiz yaparken hatta geceleri Han Nehri boyunca yürürken bile ezberlemek için Çince kelimeleri mırıldanıp duruyordum.”

Han Hyo-joo

Bunlara ek olarak güzel oyuncu bir itirafta bulundu: "Aksiyon sahnelerinde karın kaslarımı ve Big Knife'ın vücudundaki yaraları birlikte göstermem gerekiyordu. Bu tür sahneler için gövde oluşturmak çok zordu” Güzel bir vücut şekli oluşturmak için çalışmanın şiddetli aksiyon çekimleri yapmaktan daha zor olduğunu söyleyen oyuncu şunları ekledi: “Çekimlerden bir hafta önce antrenman yaparken koşu bandında ağladım. Hiç kolay olmadı ve hatta bunu yapmaya ne kadar daha devam etmem gerektiğini merak ettim."

Han Hyo Joo'nun rol arkadaşı Cha Seung-won Han Hyo-joo'nun oyunculuktaki dönüşümüne övgüler yağdırarak öyle dedi: “Monitör önünde ilk kez Çince konuşuyordum. Ne kadar yeni bir deneyimdi. Ama Han Hyo Joo'nun Çince ses tonu o kadar yeni ve muhteşem geliyordu ki, bu karakterin önceki filmdeki kötü adam kadar önemli olduğuna inanıldı.” (guneykoresinemasi.com)

“Moving” dizisiyle bu kadar sevildikten sonra “Believer 2” aracılığıyla yeni bir imaj sergileme konusundaki duygularını dile getiren Han Hyo-joo, “O kadar minnettar ve mutlu hissettim ki neredeyse ağlayacaktım. 'Believer 2'nun fragmanı çıktıktan sonra ilginç göründüğüne dair birçok yorum yapıldı. Bazı insanlar 'Bong-seok'un annesi kötüleşiyor', 'Görünüşe göre Bong-seok'un ergenliği onu çok etkilemiş' gibi yorumlarda bulundu. Yeni bir tarafımı sunma şansına sahip olduğum için mutluyum. Gördüğünüzde şaşırabilirsiniz ama size yeni bir deneyim kazandıracağını düşünüyorum.”

Believer 2" 17 Kasım'da Netflix üzerinden yayınlanacak. 

-

BİZİ INSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @guneykoresinemasicom