Kötü Karakteri Canlandırmasına Rağmen Bize Kendini Sevdiren Oyuncular
  • ela
  • 26-09-2015, 15:23

Dizilerin ve filmlerin olmazsa olmazları iyi ve kötü karakterlerdir. Mutlaka iyi karakterimizi rahatsız eden bir kötü karakter bulunur. Genellikle kötü karakterler, okul dizilerinde iyi öğrencilere zorbalık yapar, tarih dizilerinde devletin yönetimini ele geçirmek için türlü entrikalar çevirir, romantik dizilerde ise sevdiğini diğerinden ayırmak için katil olmayı bile göze alır vs. vs. vs...

Peki sonunda bu kötü karakterlere ne olur? Ya sonunda ölürler ya da ve çoğu zaman yaptıklarından pişman olup yeni bir hayata başlamaya karar verirler.

Dizilerdeki ve filmlerdeki kötü karakteri canlandıran oyuncular izleyici tarafından canlandırdıkları karakterle iyice özleştirilerek genellikle sevilmez. Hatta bir sonraki dizide veya filmde iyi karakteri canlandıracak olsa bile önce bir ön yargı ile yaklaşırız ve uzun bir süre oyuncunun iyi biri olduğuna alışamayız. Örneğin ben bunu Moon Chae-Won'da yaşadım. Çoğu kişi nasıl bunu Moon Chae-Won'da yaşarsın o oyuncu sevilmez mi diye bilirsiniz. Hatta bunu duyuyor gibiyim. Ben Moon Chae-Won'u ilk "Brilliant Legacy" dizisinde izledim ve kendisini canlandırdığı karakter ile çok özleştirmemden olasa gerek gıcık oldum. Sonra onu "The Princess' Man" dizisinde izledim. Açıkça söylemek gerekirse zor alıştım ama o diziden sonra kendisi sevdiğim kadın oyuncuların arasına girdi.

Peki sizde hiç kötü karakteri canlandırmasına rağmen kendisine ısındığınız ve sinirinizi tavan yapacak hareketlerde bulunsa bile pislik, bi ölüp gidemedi diyemediğiniz karakterler oldu mu? Şahsen ben bunu "Empress Ki" dizisindeki Tanasili karakterini canlandıran Baek Jin Hee'de yaşadım. Baek Jin-Hee dizide, acımasız ve güç peşinde olan İmparatoriçe Tanasili karakterini canlandırmasına rağmen o sevimli yüzü ve kamera arkasındaki sempatik tavrından mıdır nedir kendini hemen sevdirdi. Sonraki dizilerinde başrol karakterleri canlandırmaya başladı ve kendisini bu dizilerde iyi biri olarak görmekte zorlanmadım.

Güney Kore'de aynı tepkiyi "Who Are You -School 2015" dizisinde Kim So-Hyun'un canlandırdığı karakter olan Lee Eun-Bi'ye yaptığı zorbalıklarla bilinen Kang So-Young karakterini canlandıran oyuncu Jo Soo-Hyang aldı. Jo Soo-Hyang'ın diziyi izleyen Güney Koreli kitleden kötü karakteri canlandırmasına rağmen çok olumlu tepkiler aldığını belirttiği bir röportajını okumuştum.

Peki kötü karakteri canlandırmasına rağmen size kendisini sevdiren oyuncular kimler?