“Fashion King” Filmini İzlemenize Değdirecek Üç Sahne
  • ela
  • 9-12-2015, 16:04

Herkesin izlediği filmlerde unutamayacakları, akıllara kazınan, favori sahneleri vardır. Bunlar insanları güldüren, kahkahalara boğan, ağlatan, kalpleri eriten ve o anın bir parçası olmak istediğiniz sahnelerden biri olabilir. Dahası film, "Of ne filmdi be!” dedirtmese bile sırf o sahnelerden dolayı "İyi ki bu filmi izledim.” dedirir.

Benimde buna benzer duyguları yaşadığım bir filmden bahsetmek istiyorum: "Fashion King”. Açıkça söylemek gerekirse film bana başrol oyuncularına rağmen vasat geldi. Ama filmde dikkatimi çeken ve defalarca izlemekten zevk aldığım üç sahne var. Filmdeki bu üç sahne bana "İyi ki bu filmi izledim.” dedirdi.

İşte o sahnelerden ilki beni çok güldürdü ve o sahneyi izlemekten büyük bir zevk aldım. Filmin 5:50 dakikasında başlayıp 6:50’de biten sahne, Joo Won’un canlandırdığı Woo Ki-Myung’un sınıfa girmesi ile başlar. Ki-Myung’un Seul’e taşınacağını öğrenen, ona eziyet eden öğrenci ağzındakini yere düşürür. Ki-Myung, süt kutusunu eline alır ve onun yanına gider. Sanki süt kutusunu o öğrenciye verecekmiş gibi ama o kendisine yaptıklarının acısını çıkarırmış ve bir daha ona eziyet edemeyecek olamasını kutlarmış gibi elindeki süt kutusunu onun kafasına vurur. Sonra sınıfa döner ve sadece "Güle güle” der.

Etkisine kapıldığım ikinci sahne ise "Oh be sonunda biri çıktı.” dedirten türdeki bir sahne. Güney Kore’nin lise türündeki film ve dizilerinde gördüğümüz, eminim herkesin dikkatini de çeken içine kapanık lise öğrencilerinin diğer öğrenci tarafından eziyet görmesi, hatta tabiri caizse düşmanın düşmanına yapmayacağı işkenceler ve dahası bu işkencelere dur diyecek bir başka öğrencinin çok çok çok çok çok ama çoooooook nadir çıkması… Filmin 30:44 dakikasında başlayıp 33:32’de biten sahnede Ahn Jae-Hyeon’un canlandırdığı Won-Ho karakteri bir başka öğrenciye eziyet ederken Ki-Myung’un ondan bunu durdurmasını ister. Ki-Myung ondan bunu durdurması için gerekiyorsa kendisine vurmasını ister. Won-Ho’da adamına vurmasını söyler ve adamı Ki-Myung’un suratına bir yumruk atar. Ki-Myung, Won-Ho’a "Memnun musun?” der ve eziyet gören yerdeki öğrenciyi yerden kaldırarak oradan uzaklaşır. Joo Won’un canlandırdığı Woo Ki-Myung çok havalı bir davranış gerçekleştirir.

Üçüncü sahne ise kalbimi eriten ve "O kız yerine ben olmalıydım." dediğim bir sahne; Tabi ki Joo Won’un doğum günü hediyesini vermeden önce kıza söylediği o şarkı… O sahneyi kaç kere izledim sayısını unuttum wink . Filmin 36:35 dakikasında başlayıp 37:56’da biten sahnede Ki-Myung, Park Se-Young’ın canlandırdığı Park Hye-Jin’in gittiği doğum günü partisinde ona doğum günü hediyesini vermeden önce bir doğum günü şarkısı söyler. Şarkının sözlerinin güzel olduğu kadarda şarkıyı söyleyen kişinin sesi de güzel olunca (Joo Won’un tatlılığını da unutmayalım) bence en güzel doğum günü hediyesi.