Farklı Dramalarda Tekrar Bir Araya Gelen Başrol Oyuncuları

 

Ben bu köşe yazısı olayını sevdim arkadaş… Kafamda köşe yazısı yazmak için çok değişik konular var. Dış basından Güney Kore sinema/televizyon sektörü ile ilgili derlediğim haberlerle birlikte ilginç konular bulup bunları köşe yazılarımda harmanlayacağım. Aslında köşe yazısı yazmayı pek düşünmüyordum. Kendimi dış basına yansıyan Güney Kore sinema/televizyon sektörü ile ilgili haberleri çevirmeye adamıştım. Fakat iki haftadır çeviri yapacağım çarpıcı bir haber bulamadım ve sayfadan uzak kalmak da istemediğim için köşe yazısı işine girdim. Bugünkü yazım farklı dramalarda tekrar ekranlara dönen başrol oyuncuları ile ilgili. Birkaç sene evvel bu, Güney Kore televizyon sektöründe çok modaydı. Şimdi ise 4-5 yakışıklı erkeği bir dizide toplamak moda oldu :). Neyse bu farklı bir konu… Yazımı 5 senedir takip ettiğim Güney Kore sinema/televizyon sektörü ile ilgili dış basın haberlerinden derlediğimi, ara sıra onlardan yararlanarak bilgi verdiğimi hatırlatmak isterim. Sıralama benim kendi kişisel tercihimdir. Ve unutmuş olduğum, farklı bir projede bir araya gelen çiftler olabilir. Kusurum olursa af ola…

 

1- Jang Na-Ra ve Jang-Hyuk

Bu iki rol arkadaşı, Güney Kore televizyon sektöründe en çok bir araya getirilen çifttir. Tam üç dramada başrol oyuncusu olarak birlikte yer almıştır. İkili ilk olarak 2002 yapımı "Bright Girl’s Success" dizisinde bir araya gelmiştir. Bu dizi ile Jang Na-Ra en iyi yeni kadın oyuncu ödülünü alırken, Jang Hyuk ise en iyi 10 mükemmellik erkek oyuncu ödülünü almıştır. İkili, ikinci proje olarak 2014’te çekilen "Fated To Love You" dramasında birlikte yer almıştır. Üçüncü olarak ise ikili, 2014 yılında MBC’nin "Old Hello"/"Old Goodbye" isimli mini dizisinde başrol oynama fırsatı bulmuştur. Bakalım dördüncü projeleri ne olacak? :) İkiliyi çoğu kişi 2014’teki "Fated To Love You" projesinde bir arada görmüştür. Dış basında yazılıp çizilenlerde ve fan formlarında yapılan yorumlarda bir birlerine çok yakıştırılan ikilinin arasında bir ilişki olmamıştır. Jang Hyuk, 2002 yılından beri çıktığı, kendisinden iki yaş büyük plates hocası ve dansçı olan Kim Yeo-Jin ile 2008 yılında evlenmiş ve çiftin iki oğlu olmuştur. İkili, 2014’te MBC’nin en iyi çift ödülünü almıştır.

Bright Girl’s Success (2002)

Fated To Love You (2014)

Old Hello/Old Goodbye (2014)

 

2- Lee Da-Hae ve Jang Hyuk

Türkiye’deki Kore drama severleri bu ikilinin dizilerini pek bilmezler. Bu ikili tam üç dizide birlikte başrolü paylaşmıştır. Jang Hyuk ilginç adam vallahi… Jang Na-Ra ve Lee Da-Hae ile üç ayrı dizide başrol oynaması çok ilginç gerçekten. İnsan soruyor senaristler Jang Hyuk’un yanına başka oyuncu mu bulamamışta adamı durup durup eski dizi arkadaşlarıyla başrol olarak bir araya getirmişler diye... Lee Da-Hae ve Jang Hyuk ilk olarak 2008’de "Robber" isimli SBS dramasında başrol oynamıştır. Daha sonra ikili, "The Slave Hunters" isimli 2009 yapımı KBS dramasında tekrar bir araya gelmiştir. İkilinin birlikte başrol oynadıkları son projesi ise 2013 yapımı aksiyon dizisi "IRIS 2" olmuştur. İkili, "The Slave Hunters" ile KBS’nin en iyi çift ödülünü ve büyük ödülü almıştır. Sizce bir dördüncü dramada tekrar bir araya gelebilirler mi?

Robber (2008)

The Slave Hunters (2009)

IRIS 2 (2013)

 

3- Hwang Jung-Eum ve Ji Sung

Şüphesiz bu ikiliyi çoğu kişi 2015 MBC draması olan "Kill Me, Heal Me"de görmüştür. Ancak bu ikili 2013’te KBS2 dramalarından "Secret"ta (Secret Love) ilk kez başrol oyuncusu olarak birlikte yer almışlardır. Kore dizisi yayımlayan sitelerde yapılan izleyici yorumlarına göre bu ikilinin "Kill Me, Heal Me"deki uyumu o kadar çok dikkat çekmiştir ki 2013’teki "Secret" (Secret Love) dizisinin de internetteki izlenme oranlarını yükseltmeye yetmiştir. Bununla birlikte tabi ki bu ikilinin "Secret"(Secret Love)’da ilk kez birlikte başrol oynadıklarını bildiğimi hatırlatmak isterim. Ancak burada anlatmak istediğim "Kill Me, Heal Me"deki bu çiftin uyumunun, daha önceki dizileri olan "Secret" (Secret Love) dizisinin internetteki izlenme oranını yükseltmesi olmuştur. İkili, "Secret" (Secret Love) dizisi ile en iyi çift ödülünü almıştır. Bir üçüncü drama neden olmasın? Siz de istemez miydiniz? İsterdiniz isterdiniz… Özellikle dikkatimi çeken şey Ji Sung ne zaman yeni bir dramada başrol olarak yer alsa, fanlarının onun yanında Hwang Jung-Eum’u görmek istediği yönünde yorumlar yapılmasıdır. Ekranlara gerçekten çok yakışan bir ikili, aynı zamanda oyunculukları da mükemmel… Özel hayatlarına geldiğimizde ise ikisi de evli. Hwang Jung-Eum, Lee Young-Don isimli iş adamı ile 1 senelik evli; ona çiçeği burnunda bir gelin diyebiliriz. Ji Sung ise oyuncu Lee Bo-Young ile 2013’ten beri evlidir. Çiftin bir kız çocuğu vardır.

Secret (Secret Love) (2013)

Kill Me, Heal Me (2015)

 

4- Hwang Jung-Eum ve Park Seo-Joon

İkili ilk kez 2015 yılında "Kill Me, Heal Me" dizisindeki abi-kardeş (evlatlık) rolü ile dikkat çekmiştir. Hwang Jung-Eum, bu dizide başrol oyuncusu, Park Seo-Joon ise yardımcı oyuncudur. İkili aynı yıl, "She Was Pretty" dizisinde birlikte başrol oynama fırsatı yakalamıştır. Belki ilerleyen yıllarda aynı fırsatı yakalayabilirler, ne dersiniz?

Kill Me, Heal Me (2015)

She Was Pretty (2015)

 

5- Choi Kang-Hee ve Kwon Sang-Woo

Çift, ilk olarak 2001’de "Shinhwa" draması ile birlikte başrol oynama fırsatı bulmuştur. İkili, 5 Nisan 2017’de yayımlanması planlanan "Mystery Queen" draması ile tekrar bir araya gelecektir. Ben, bu çift hakkında onların ilk dizilerini izlemediğim için fazla bir şey yazamadım.

 

6-Jung Kyung-Ho ve Yoon Hyun-Min

Bu iki oyuncu ilk kez 2013 yapımı olan JTBC’nin aksiyon dizisi "Cruel City"de bir araya gelmiştir. "Cruel City"de can dostu olan ve hayatlarını birbirleri için feda edebilecek derecede birbirlerini koruyan bu iki arkadaş, 2 sene sonra JTBC’nin biraz dram biraz da romantik komedi tarzında olan "Falling for Innocence" dizisinde aynı kadın için birbirlerinden nefret eden iki adamı canlandıracaktı. Doğrusu ben Jung Kyung-Ho ve Yoon Hyun-Min’i "Cruel City"de tanıdım. Dizide, birbirlerini sürekli koruyan kan kardeşleri canlandırmışlardı. 2015’te "Falling for Innocence" draması için görüşülen iki oyuncu olduğunu öğrenince bu iki kan kardeşi tekrar izleme fırsatı bulacağım için çok sevinmiştim. Lakin Yoon Hyun-Min, burada Jung Kyung-Ho’ya düşman bir adamı canlandırdı. Neticede ilk başlarda bu iki dostun (gerçek hayatta da çok yakın arkadaşlar) düşman rolüne gözüm alışmasa da ikisi de oyunculuklarının ne kadar üst seviyede olduğunu bir kez daha herkese gösterdi. Ayrıca bu ikili, "My First Time" isimli gençlik dizisinin, 4. bölümünde konuk oyuncu olarak yer almıştı. Bir üçüncüsü mü? Neden olmasın? Hatta aşağıdaki ikili için yazacağım şeyler Yoon Hyun-Min ile de alakalı olacak…

Cruel City (2013)

Falling for Innocence (2015)

My First Time (2015)

 

7- Kim So-Yeon ve Jung Kyung-Ho

Ben assolistleri sona bırakırım aslında :). Jung Kyung-Ho’nun ve Yoon Hyun-Min’in oyunculuğu nedeniyle 2015’te "Falling for Innocence" dizisini izlemiştim. Bu sayede mükemmel bir oyuncu olan Kim So-Yeon ile tanışma fırsatı buldum. Oyunculuğunu ve kendisini çok beğendiğimi her platformda yazarım :). Jung Kyung-Ho ve Kim So-Yeon başrol oyuncusu olarak sadece "Falling for Innocence" dizisinde yer aldı. Şimdi siz soracaksınız sadece o dizide başrol oynamışlar, o zaman neden bu yazıya bu çifti dâhil ettin diye. Aslında bu iki oyuncu "Falling for Innocence" den sonra 2015 yapımı web dizisi olan "High End Crush" dizisinde konuk oyuncu olarak da yer aldılar. "High End Crush" dizisinin 7. bölümünde, 20 saniyelik bir kısımda meraklı magazin muhabirleri olarak haber sunan bu ikiliyi tekrar ekranlarda görmek, "Falling for Innocence" dizisi hayranlarını çok da mutlu etti. O videoyu aşağıda paylaşacağım :). Daha önce "Falling for Innocence"nin 2. Sezonu çekilecek söylentileri çıksa da bu, söylenti şehir efsanesi olarak yerini koruyor. Bana bu çifti, tekrar başrol olarak bir projede görmek ister misin diye sorarsanız. Cevabım yıldızlı evet olur. Ama ben bu iki oyuncuyu değil, üçünü birden (Jung Kyung-Ho, Kim So-Yeon ve Yoon Hyun-Min) tekrar bir projede izlemek istiyorum. Hatta aksiyon konulu bir projede bir araya gelirler inşallah. Çünkü bu ekibin "Falling for Innocence" dizisinde inanılmaz bir uyumu vardı (ki gerçek hayatta da yakın arkadaşlar). İzleyicilere o kadar samimi bir enerji vermişlerdi ki... Siz ne dersiniz; üçü aynı aksiyon projesinde yer alsın mı? :)

Falling for Innocence (2015)

High End Crush (2015)

 

Senaristler duyun sesimi, bu üç oyuncuyu Cruel City-IRIS karışımı bir aksiyon dizisinde tekrar bir araya getirin :)

Sizin de böyle tekrar aynı projede başrol olarak görmek istediğiniz oyuncular var mı?

 

Farklı Dramalarda Tekrar Bir Araya Gelen Başrol Oyuncuları - 2