Mutlu Sonlar -1

 

Kdrama hayranları olarak severek takip ettiğimiz senaryoları yazan senaristlerin 'mutsuz son' veya 'yarım final' eleştirilerine bağışıklık kazandığını düşünürken, 2017 yapım dizilerinde mutlu son artışları gözümden kaçmadı!

"Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo", "Big", "Signal", "Hello Monster" gibi efsane kurgu ve kadroya sahip dizilerin finalleri benim gibi birçok izleyiciyi tatmin etmemiştir. Düşünsenize en az 16 saatini adadığınız dizinin sonu yok. Psikoloji alanında da bu önemlidir. Tam bir zeigarnik etkisi oluşturuluyor denilebilir. Çünkü insan beyni, tamamlanmayan her şeyi tamamlamak ister. Yarım kalmış iş ve olaylar beyinde daha çok yer eder. Belki de bu, senaristlerin dizinin popülaritesini artırmak için kullandıkları bir yöntemdir. Dizilerin sonu bizim beklentimizi karşılamadığı anda ruhen yetersizlik hissediyoruz. İşte tam bu noktada Koreli senaristler sanki artık sesimizi duymuş gibi! Tamamlanan güncel dizilerin finalleri büyük bir izleyici kitlesini memnun ediyor.

2017 yapım dizileri olduğundan spoiler vermemek adına genel olarak şöyle bir bakarsak; "Suspicious Partner", "Fight for My Way", "The Bride of Habaek", "Tomorrow With You", "My Secret Romance", "Ruler: Master of the Mask", "The Liar and His Lover", "The Best Hit", "Duel", ikinci sezon istekleri artsa da "Circle" ve henüz tazecik gelen finalle "School 2017"…

İçlerinden üç favori dizime biraz değinelim.

 

Suspicious Partner

Avukat Eun Bong-Hee’nin (Nam Ji-Hyun) masum olmasına rağmen katil damgası yiyerek hapse atıldığı, Savcı No Ji-Wook’un (Ji Chang-Wook) Eun Bong-Hee’nin gerçek katil olduğunu düşünüp duygularıya mantığı arasında kaldığı, avukat Ji Eun-Hyuk (Choi Tae-Joon) ve savcı Cha Yoo-Jung’un (Nara) duygularını görmezden geldikleri bir son olduğunu düşünün… Tam bir kabus! Onun yerine gerçek suçlunun bulunduğu, Ji Chang-Wook’un mutluluktan şarkı söylediği bir sonu yeğlerim.

 

Fight for My Way

Choi Ae-Ra’nın (Kim Ji-Won) cilveleri ve gözü kara Go Dong-Man (Park Seo-Joon) kesinlikle bu yazın en iyi romantik komedilerinden birini ortaya koydular. Finalde ikisinin de hayallerinden vazgeçmemeleri, aynı zamanda aile tablosu çizmeleri biz izleyicileri o kadar mutlu etti ki belki içimizde kıskananlar bile olmuştur. :)

 

Duel

"Duel"i her aksiyon ve bilim kurgu severin benim gibi severek kaçırmadan izlediğini düşünüyorum. Yang Se-Jong’un dizide 3 karakteri canlandırması kesinlikle çok başarılıydı. Aynı kişi olduğuna inanmanın zorlaştığı zamanlar oldu. Her ne kadar psikopat klona üzülmüş olsam da aranılan aşı, dedektifin kızının kurtarılması, gazeteci ile iyi klonun arasındaki uyum açısından güzel sonuçlandı.

 

Peki, siz bu dizilerin finallerini nasıl buldunuz? Ya da olmasını istediğiniz alternatif bir son var mıydı? Haydi yoruma!