Beklenmedik Sonları İle Sizi Şaşırtacak 7 Kore Filmi

Film boyunca süren tahminler ve sonrasında aniden gelen ters köşeleri sevenlerden misiniz? Öyleyse sizin için hazırladığım listeye bir göz atın.


1 – FORGOTTEN (2017) 

Yolunda giden bir hayat, sevgi dolu bir aile, tamamen kusursuz ve idol alınan bir abi, yeni başlangıçlar, yeni bir ev, girilmesi yasaklanmış bir oda!
Abisinin kaçırılışının ardından, hayatına tamamen kuşku dolu yaklaşmaya başlayan bir başrol! Bu kadar Spoiler yeter diyelim o zaman. Sonunda durup birkaç saniye ekrana bakakalacağınızın garantisini veriyorum!

2 – THE HANDMAIDEN (2016)

Kusursuz olduğu düşünülen bir planın duygular tarafından alt üst oluşuna şahit olurken ters köşelerin sonu gelmeyen bir film daha! Asla tahminleriniz tutmayacak! 

3 – PERFECT NUMBER (2012)

Bir cinayet suçlamasından kurtulmaya çalışan kadının hikâyesini izliyoruz önce, film oldukça durgun ilerliyor. Sonrasında ise bu kadına âşık bir adamın hikayesine dönüyoruz. Adam bir dahi evet. Ama... bunun hikayeye katkısı ne? Peki, sizi nasıl şaşırtacak? Cevaplar için mutlaka sonunu izlemenizi tavsiye ediyorum.

4 – HELLO GHOST (2010)

Bu sefer bir komedi filmine geldik. Beklenmedik bir şekilde hayatına musallat olmuş bu hayaletlerden kurtulmaya çalışan bir adamın mücadelesine tanık oluyoruz önce. Elbette gizemli bir sürü şey var ve çözülmesi çok zor çünkü başrolümüzün hafıza kaybı mevcut. Kim bu hayaletler? E yine sürprizi sonunda.

5 – PIETA (2012)

Ekonomik krizlerin en keskin şekilde vurduğu bir kenar mahalle tefecisinin hayatına şahit oluyoruz. Ve aniden bu durağan hayatına annesi olduğunu iddia eden bir kadın dâhil oluyor. Kim bu kadın? Belki gerçekten küçükken onu terk eden annesi, belki de annesi olduğunu söyleyen bir yabancı. Yine tahminlerin ötesinde şaşırtıcı bir finalle film uzun süre kendini unutturmuyor. 

6 – JACKAL IS COMING (2012)

Biraz da aksiyon komedi karışık devam edelim. Kaçırılan bir kpop idolünün ilginç kurtuluş mücadelesi. İdolü kaçıran bu gizemli kadının amacını anlamak film boyunca pek mümkün olmuyor. Belki bir fan? Belki de tahminlerin ötesinde biri! Bakalım kim?

7 – A TALE OF TWO SISTERS (2003)

İki kız kardeşin hayatına odaklanan bu filmde şüphe dolu olayların gelişmesi sonucu kız kardeşler hayatlarını korumak için temkinli davranmaya başlıyor. Sonrasında ise şüphelendikleri kişilerle ilgili gerçekler yavaş yavaş belirginleşmeye başlıyor. Tabii film boyunca yaptığınız tahminler de yine yanlış çıkıyor. Sonu oldukça sarsıcı diyebilirim!

OLDBOY gibi bir klasiği bilerek eklemedim, biraz bilinmeyen filmlere odaklanmak istedim.


Sizin sonunda şaşırdığınız ya da tahminlerinizin tutmadığı filmler var mı?