My Mister: Aşk Değil Kalpten Sevgi

Son zamanlarda izlediğim en güzel dizi olan "My Mister" dizisini izleyenlere hatırlatmak, izlemeyenlerin izlemesini sağlamak için yazıyorum, bu yazıyı. Yazım biraz spoiler içerebilir.

Dizi, farklı jenerasyonlardaki insanların hayatlarındaki zorluklarla baş ederken birbirlerine yardımcı olmalarını anlatmaktadır. Bu cümleyi açıklamak ve dizi ile ilgili ön bilgi vermem gerekirse dizinin konusunun 40’lı yaşlardaki Park Dong-Hoon’un (Lee Sun-Kyun) ve 20’li yaşlardaki Lee Ji-An’ın (IU) şirket ve mahalle hayatlarında birbirlerine yardımcı olmalarını anlattığını söyleyebilirim.


1- Karakterler

Park Dong-Hoon: Kendisi dizideki ajusshimiz oluyor. Diziyi izleyenlerin abisi, babası oldu bu karakter. Dizide en sevdiğim ve bana en çok huzur veren karakterdi. Zorluklara göğüs gererken şirkette kendi katında çalışan Lee Ji-An’a hep sahip çıktı ve onu korudu. Aslında Kore dizilerinde gördüğüm en ütopik karakter çünkü gerçek hayatta bulunamayacak kadar samimi, sadık, affedici, sadık ve babacandı. Şu zamana kadar dizilerde izlediğim en güzel düşünülmüş ve en güzel seyirciye sunulmuş karakter. Bir insan düşünün ki yorucu iş hayatında yaşanan kötü gelişmeler, mutsuz bir aile hayatı ve karısının onu aldatmasına rağmen bu derece güçlü kalabilmiş. Bence, bu yüzden gerçek hayatta rastlanılamayacak bir karakter.

Lee Ji-An: Dizide 20’li yaşlarda, hayatın bütün yükünü kendi omuzlarına alan sert, hırçın, bazen öfkeli kadın karakterimiz. Yaşadığı hayat o kadar zordu ki Park Dong-Hoon’un da dikkatini çekmişti. Hep somurtuk olan o suratında her bölüm sadece birkaç kez tebessüm vardı.

Diğer Karakterler: Park Dong-Hoon’un kardeşleri dizinin neşe kaynağıydı. Onların sayesinde, böyle dram olan bir dizide güldüğüm sahneler de vardı. Aslında sadece gülmüyorlardı. Kimi zaman onların da acıları gün yüzüne çıktı. Ayrıca arkadaşları olan restoran sahibi kadının da hikâyesi gayet güzeldi.


2- Dizideki Sahneler

 Bu sahnede çok ağlamıştım :(

Sizin dizide etkilendiğiniz sahneler var mı?


3- Dizi İle İlgili Genel Yorumum

Dizi o kadar gerçekçiydi ki, roman okuyor hissi verdi. Hatta roman da değil, sanki bu hikâyedeki bir karaktermiş gibi izledim diziyi. Dizide bazen kasvetli bir hava vardı ve şirket meseleleri çok geçiyordu. Ama şirkette olup bitenler o kadar gerçekçi anlatılmıştı ki hiç sıkmadı. Dizideki kasvetli hava diziye ayışınca yerini huzura bıraktı. Diziyi sıkıcı bulanlar olabileceği gibi diziden çok etkilenenler de var. Dizide aşka pek yer verilmiyor. Bu da bence dizinin en gerçekçi yanıydı. Dizilerde bir sürü çiftin olması, dizi sonunda birilerinin evlenmesi, dizinin hep romantik bir havada olması beni dizilerden soğutan şeylerdir. Bence bir dizi ne kadar gerçeğe yakınsa o kadar başarılıdır. (Fantastik dizileri kastetmiyorum. Onların çok başka bir sistematiği var.) Ama bu dizide bu tarz konular geçmiyor ve bu da bence diziyi gerçekçi yapan en önemli unsur. Dizide Lee Ji-An, Park Dong-Hoon’a karşı bir aşk besliyor gibi görünse de bence bu aşk değil, samimi bir sevgi. (farklı yorumlayanlar olabilir.) Dizide aşka yer verilmese de hafif bir aşk tadı da vardı.


Dizi ile ilgili tanıtım videosu


Sizin de kalbinize dokunan diziler var mı? Paylaşırsanız sevinirim :)