Masal Gibi Bir Film: Be With You

So Ji-Sub ve Son Ye-Jin'in geçen sene birlikte yer aldığı "Be With You" filmi hakkında tanıtım niteliğindedir. Spoiller içermez.

Aslında bir film için vakit harcayıp da yazı yazacağımı hiç düşünmezdim. Ama sanırım tamamen filmin büyüsüne kapıldım. Son Ye-Jin en sevdiğim oyuncu. Bu sebeple de bütün projelerini izliyorum ve bitirmeme çok az kaldı. Ama bu film sadece hayranlarını değil her Kore film izleyicisini etkileyecek cinsten. Filmi çok beğendim. Bence son üç yılın en iyi romantik-dram filmiydi. Filmin tek noksanı bence müzikleriydi. Kulağım sözlü bir müzik istedi filmi seyrederken.

Filmin konusu: So Ji-Sub, oğluyla birlikteyken ölen karısını tren raylarının üzerinde bulur. İkisi de çok şaşırır. Fakat Son Ye-Jin hiçbir şey hatırlamamaktadır. Film Japon yazar Takuji Ichikawa`nın romanından uyarlamadır. Japonlar tarafından 2004 yılında bir filme ve 2005 yılında da bir diziye uyarlanmıştır.

Son Ye-Jin’in elini dudağına götürüp ağlaması meşhurdur zaten. Her ağlama sahnesinde bunu yapar.

Filmde bir aşktan fazlası vardı. Aile hayatı anlatılıyordu bizlere. Evlat sevgisi, anne sevgisine çok güzel değinilmişti.

Filmdeki çocuk oyuncunun da performansını çok beğendim. Son Ye-Jin Instagram hesabından çocuk oyuncuyla bir video bile paylaştı.

Filmin Fragmanı

Filmi izlemek isteyip de bulamayanlar iletişim bilgilerimden bana ulaşabilir.

Son zamanlarda pek romantik Kore filmi yoktu beğendiğim ama bu film beni çok etkiledi. "Will You Be There" ve "Love Lies" filmlerini beğenmiştim bu da üçüncüsü oldu.


Sizin son yıllarda beğendiğiniz romantik filmler var mı?