Siz Olsaydınız Ne Yapardınız?
  • nasip
  • 30-09-2018, 23:07

Diziler sayesinde normalde başımıza gelmeyecek olayların içindeki karakterlerle empati kurma imkânı buluyoruz. Dizi izlerken her seferinde ‘Ben olsam böyle yapmazdım’ derken bulurum kendimi… Sizlerin de başrolle aynı fikirde olmadığınız zamanlar oluyor mu? Oluyorsa bunları paylaşmaya ne dersiniz?

Something in the Rain

Siz olsanız en yakın arkadaşınızın erkek kardeşiyle ilişki yaşamayı tercih eder miydiniz? Üstelik bu kişi sizden oldukça küçükse ve size oldum olası ‘nuna/abla’ diyorduysa bile? Yaş farkının önemli olduğunu düşünüyor musunuz?

Squad 38 (38 Task Force)

Sizce kötü adamların halktan çalıp çırptıklarını onlardan çalarak adaleti sağlamak doğru mu? Bir şeyi, çalınmış bir şeyi ait olduğu yere teslim etmek için geri çalma fikrini destekler miydiniz? Siz olsanız, iyi bir sonuca hizmet ediyor olsanız bile bunu yanlış bir yöntemle yapıyor olmanın verdiği kararsızlığı yaşar mıydınız?

Reply 1988

Siz olsanız o itiraf sonrası hiç mi tereddüt etmezdiniz? Acaba demezdiniz? O masada kalan yüzüğü sonradan almaya gitmez miydiniz? Tercihiniz Taek’ten yana mı olurdu yoksa Junghwan’dan yana mı?

Go Back Couple

Şimdiki yaşantınızdan yaka silkiyorsunuz. Eş tercihiniz, hayatınızdaki en büyük pişmanlığınız olmuş ve bir gün size geçmişe gitme şansı veriliyor. Eşinizle tanıştığınız zaman dilimine... Tüm pişmanlıklara rağmen yine o kişiyi mi seçerdiniz yoksa ondan olabildiğince uzak durup kendinize yeni bir gelecek mi çizerdiniz?

Because This Is My First Life

Eşinizle ev arkadaşı mesafesinde bir ilişki yaşamayı tercih eder miydiniz? Kiraları bölüşmek, farklı hesaplar kullanmak, ev işlerini eşit bölüşmek, birbirinin ailesine karşı hiçbir sorumluluk kabul etmemek. Olur da biri kaynanasına veya kaynatasına yardım ederse –her şey karşılıklı– aynı şekilde ve süreyle eşinize bedel ödemek. Bir iş ilişkisi kıvamında evlilik ilişkisi yürütür müydünüz? Tatsız sürprizlere veya fazladan sorumluklara gebe olmayan, fakat her zaman içinde mesafelerin bulunduğu bir ilişki?

Eulachacha Waikiki

Çocuğunu tek büyüten bekâr bir kadınla beraber olmayı göze alabilir miydiniz? Soruyu tersinden sorarsak, ilk sevdiği adam tarafından terk edilmiş biri olarak, çocuğunuza karşı büyük sorumluluklarınız varken, genç bekâr bir adamla sonunun nereye varacağından emin olamadığınız bir ilişki yaşar mıydınız? Yoksa sizi sevip değer veren başka bir bekâr çocuklu beyle mi hayatınızı birleştirmeyi tercih ederdiniz? Riskli bir aşka mı yelken açardınız yoksa güvenli sularda huzurlu bir tercih mi yapardınız?

Prison Playbook

Bu hayatta birçok konuda yetenekli olup, hedefsizlikten ve azim yoksunluğundan bir türlü dikiş tutturamayanlardan mısınız? Yoksa tek bir hedef üzerine azmedip ne olursa olsun elde edenlerden mi? Birçok yol deneyip hepsini yarım bırakanlardan mısınız? Yoksa seçtiğiniz yolda sonuna kadar gidenlerden mi?

Spoiler vermemek adına bazı dizileri istesem de eklememeyi tercih ettim. Fakat sizler de izlerken ikileme düştüğünüz dizilerden örnekler yazarak içeriğe katkıda bulunabilirsiniz. ‘Ben olsaydım böyle yapmazdım’ veya ‘Ben de olsam öyle yapardım’ dediğiniz diziler hangileriydi?