Sevdiğiniz OST’leri Paylaşın!

İlk içerikte dizilerin baştan sona tüm şarkılarını severek dinlediğim "OST Albümleri"ni paylaşmıştım, bu sefer ise tekil olarak bayıldığım dizi şarkılarını paylaşacağım sizlerle!

Mevzubahis Kore dizileri olunca, paylaşılası o kadar çok OST var ki elbette hepsini sıralamak mümkün değil, o yüzden sizlerin listeyi tamamlamasını rica edeceğim. Güney Kore dizi sektöründe OST’lere gerçekten özen gösteriliyor. Yeri geliyor çok önemli sanatçılar tek bir dizi için şarkı seslendiriyorlar. Hatta dizilerin bu resmi müzikleri tek bir albümde satışa bile sunuluyor. Keza dijital müzik listelerini dizi müziklerinin işgal ettiğini de görüyoruz. İtiraf etmeliyim ki izlediğim diziyi sevmesem bile müziklerini dinlediğim çok olmuştur, hatta bir diziye başlamadan önce müziklerini dinlemişliğim de çok olmuştur.  İşte dinleye dinleye eskitemediğim OST’lerden sadece birkaçı:

Chanyeol & Punch - Stay With Me (Goblin OST)

K.will - Talk Love (Descendants of the Sun OST)

Bu paylaşım kesinlikle dizi önerisi olarak algılanmasın, kendimi zorlayarak 7. bölüme kadar dayanabildiğim bir dizidir Dots. Popüler oyuncuları ve yüksek bütçeli yapım sayesinde popüler olduğunu ama bu popüleritenin karşılığını nitelik olarak vermediğini düşünmekteyim. Ama her yüksek bütçeli yapımda olduğu gibi bu dizinin de birbirinden güzel OST’leri vardı ^^

Chen - Best Luck (It’s Okay That’s Love OST)

Pamuk sesli Chen'i ilk bu OST ile keşfetmiştim, sonra sektörde en sevdiğim seslerden biri oldu:

JK (feat. 진실 of Mad Soul Child) - Reset (Who Are You - School 2015 OST)

Kim Feel – Youth (Reply 1988 OST)

Kim Feel’i keşfetmemi sağlamıştır bu OST *-* O gün bugündür sıkı takipçisiyim bu sesin !

Tablo feat. Lee Hi - Can You Hear My Heart (Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo OST)

INKII - Person That Should Leave (Signal OST)

Sanırım kirli sesleri çok seviyorum, daha derinden etkiliyorlar..

Kim Jaejoong – Coincidence (Triangle OST)

Çalarken eşlik edebildiğim sayılı OST’lerdendir, Jaejoong sevgimin bu diziyi ve OST’lerini sevmemde payı var mı kestiremiyorum ama bence bu dizi de –özellikle dram severler için- izlenilesiydi.. Ailesinin durumu elvermediği için küçük yaşta evlatlık verilmiş ve bunu bilmeden büyüyen Jaejoong’un bu dizide oynadığı rol de sanki gerçek hayatından hisler taşıyordu..

Six Flying Dragons OST

Bu şarkı dizinin OST’lerinden mi emin değilim aslında. SFDs’un birçok başka sevdiğim OST’si de vardır fakat dizinin karakteri olarak bu şarkıyı seslendiren Yohan’ın bu sahnesi bana çok dokunmuştu. Bu şarkının söylendiği sahnede çok etkilenmiştim..

O3ohn – Somewhere (The Guest OST)

Bu diziyi izlememiş olsam da bu OST’yi çok seviyorum, izlemediğim dizilerin bile müziklerini dinliyorum sanırım ^^

Lütfen ama lütfen sevdiğiniz OST’leri paylaşın, paylaşın ki liste eksik kalmasın *-* Listede yer veremesem de bolca dinlediğim çok OST var. Gözden kaçırdıklarımı ise sayenizde keşfetmiş olurum. Şarkınız bol olsun, sevgiler.