Evde Güzel Vakit Geçirtecek Film Önerileri

1 – The Flu 

Başrollerinde Soo-Ae ve Jang Hyuk’un yer aldığı film adından pek çok kez söz ettirmiş, dünyada en başarılı filmlerden biri olmuştur. Filmde salgın hastalığa yakalanan bir grup yabancının Güney Kore’ye getirilmesi sonucunda yaşanan grip salgını anlatılıyor.

2 – Deranged

"Deranged", Güney Kore yapımı bir tıbbi gerilim filmidir. Filmde bir tür parazit insanları hasta etmekte ve insanların su açlığı çekmesine sebep olup, insanları yavaş yavaş öldürmektedir. Suya hasret olan hasta insanları engellemek pek de kolay olmaz. Bu sırada, hastalığın gerçek nedeni korkunç bir şekilde gün yüzüne çıkacaktır.

3 – End Of Animal

Post-apokaliptik bir film olan "End Of Animal"da elektriğin olmadığı, şebekelerin çöktüğü bir kıyamet senaryosunda yaşayan bir hamile kadının yolculuğu anlatılıyor. Hamile kadına rehberlik eden kişi ise ona en başta kıyameti haber veren tuhaf bir adamdır.

4 – The Host

"Parasite"in yönetmeni Bong Joon-Ho’dan 2006 yapımı bir gerilim-komedi filmi. Han Nehri’ne atılmış tıbbi atıklar yüzünden bir göl canavarı ortaya çıkmıştır. Bu hastalıktan etkilenen fakir insanların mücadelesi filmde anlatılıyor. Bir gerilim filmi olmasının yanında bir tenkit filmi olarak adından söz ettirmiştir.

5 – The Tunnel

Filmde bir tünel yıkılır ve karakterimiz göçük altında kalır fakat çok geçmeden göçük altındaki bir kızla iletişim kurar. Size sabretmeyi, karamsarlığa kapılmamayı öğretecek bir yapım.