“ve kötü niyetli dedikodulara bir cevap vermediysem bir nedeni vardır...” [TVReport Röportajı – 26.10.2015]
  • alie
  • 30-12-2015, 15:42

"ve kötü niyetli dedikodulara bir cevap vermediysem bir nedeni vardır...”

Eğer Ha Jung-Woo, 30’lu yaşlarındaki erkek oyuncularının yüzü ise Joo Won’da 20’li yaşlardaki erkek oyuncuların yüzü olacaktır. 28 Ekim’de ‘That Man Is the One' filminin galası olacak. Ondan önce, Joo Won zaten 7 farklı dizide ve 5 filmde rol aldı. Bütün bunların arasında yeterince dinlenme zamanı yokken müzikallerde yer aldı. Yoğun bir programının olması ve sıkı çalışması onu kötü niyetli dedikodulardan uzak tutuyor.

"Aslında çocuksu biri olduğumdan bu tür şeylere masum bir bakış açısıyla yaklaşırım. Benim de iyi çalışmam için sırayla övgü ve cesaret dolu sözlere ihtiyacım var. Bu nedenle, olumsuz mesajları okumaktan kesinlikle kaçınıyorum.”

"Her ne zaman bir ara versem, huzursuz hissetmeye başlardım. ‘Good Doctor’ dizisinin çekimlerinden sonra ertesi gün ‘Ghost’ müzikali için provalara başladık. Mutlaka yapımları kendimi meşgul etmek için kullanmanın iyi bir şey olduğunu düşünürdüm. Ancak bugün, ara vermenin de gerekli olduğunu anlamaya başladım.”

"mümkün olduğunca verimli olmak” için belli başlı kişi tarafından yönlendirilirken bir köpek gibi çalışıp didinen Joo Won, 30’lu yaşlarına yaklaşmış biri olarak kendisinde bir değişme hissetmeye başladı.

"Lise yıllarımdan bu zamana kadar, ard arda benzer roller almayı hiç sevmedim. Diğerleri başrolde oynamak isterken, ben sapık yaşlı adam rolünü oynamayı tercih ederdim. Bu dizilerde de aynıdır. Seyirciye farklı performanslar sunmak istiyorum. Ancak her nasılsa zamanla kendimi belli bir imaj geliştirirken buldum. Bana göre, 29 yaşı, kendimde ayrım oluşturmaya ihtiyaç duyduğum bir noktaydı.

Joo Won önümüzdeki yıl 30 yaşına girecek. Askere gitmek için hazırlanırken şimdiki imajından kurtulmak için planlar yapıyor ve görünümü değiştirmek için sabırsızlanıyor. ‘That Man Is the One’ filmindeki rolü daha önce hiç canlandırmadığı bir karakter üzerinde çalışabilmek için onun seçimi oldu.

"Bir değişle bana ‘Bir korku-gerilim türünde rol almayı denemek ister misiniz?’ diye soruldu. Bu biçim, biraz beni şaşırttı. Senaryo dosyasının kapağını açmadan önce çok gergindim. Bu rol için kilo aldım ve kesinlikle tamamen farklı görünüyordum ve bendim! Böylece kaba saba görünüyordum! Ama bu tam olarak (başkalarından) duymak istediğim tepkilerdi! Haha!”

Bu yapım ile farklı bir Joo Won sunmak için sabırsızlanıyor musunuz?

"Oyuncular tanınmaz hale geldiğinde kendilerini değiştirmeye gücü yeten noktadadır, bunu bulmam şaşırtıcı. Ben onlara hayranım. American Psycho’da Christian Bale, Batman’i canlandırmış biri olarak çok farklıydı ve sunbae Song Kang-Ho’nun "The Throne" filmindeki saf değişimi şok edici ve kışkırtıcıydı.”

"Umarım gelecekteki Joo Won fiziksel ve zihinsel olarak dinlenmiş olur. Ve benim sonraki projemi seçme zamanım geldiğinde ne istediğimi yaparken bunda seçici olacağım.”

 

Röportajın Resmi Sitesi: tvreport.co.kr/?c=news&m=newsview&idx=1000003002

 

 

Kaynakları: joowoncutie.wordpress.com/2015/10/29/and-the-one-reason-for-not-responding-to-malicious-rumours-would-be-tv-report-interview, tvreport.co.kr/?c=news&m=newsview&idx=1000003002