Karizmatik Lee Soo-Hyuk [MARIE CLAIRE RÖPORTAJI – Ocak 2016]
  • alie
  • 2-01-2016, 15:16

Lee Soo-Hyuk devam eden çekimleri ile meşgul. Ocak ayında OCN ekranlarında yayınlanacak olan ‘Local Hero’ dizinin çekimleri tüm hızıyla devam ediyor. ‘Local Hero’ dizisinde, 5 yıldır polislik sınavına çalışan ancak birden çok girdiği polislik sınavında başarısız olan Choi Chan-Gyoo karakterini canlandırıyor. O mahallesinde yaşayan eski bir ‘ajan’dan eğitim alarak bir kahraman olarak yeniden doğar. Değiştirdiği saç rengi ile her zamankinden daha çok parlak bir mahalle genci görünümüne kavuşan Lee Soo-Hyuk ‘Marie Claire’ın fotoğraf çekimlerine katıldı.

Mahalleli adamın, alıştığımız Lee Soo-Hyuk’tan çok farklı bir görüntüsü var.

"Oynadığım karakterleri canlandırmak çok fazla kolay oldu. Ben her zaman biraz daha gücü az olan karakteri canlandırmak istemişimdir ama bu hiçte kolay değildir. Bu imajımın sebebi muhtemelen fazla model aktivitelerimden kaynaklandı. Rol aldığım ‘King of High School Life Conduct’ ve ‘Valid Love’ dizilerinde olduğu gibi gerçekten daha farklı roller denemek istediğim için seçtim. Sonunda kendimi rahat hissettiğim bir karakter ile bir araya geldim.”

Biz senin için her zaman ciddi ve gizemli bir görüntüye sahip olduğunu düşündük. Bir yanlış anlaşılma mı oldu?

"Öyle görünüyor ki bir sürü insan, benim sadece evinde oturan sessiz bir insan olduğumu düşüyor. Ben sadece sıradan bir adamım. Benimle yaşıt diğer adamlarda da olduğu gibi lego bloklarını birleştirmek gibi benzer hobilerim var. Bende arkadaşlarım ile iyi geçinirim. ‘Local Hero’ dizisi ile biraz daha uysal ve tanıdık olan Chan Kyu gibi bir adamı canlandırmak için bana fırsat verilmesi çok hoş. Bu günlerde, farklı oyunculuk deneyimleri edinmek için istekliyim.”

Daha önce de iddalı/hevesli miydin?

"20’li yaşlarımın başındayken deli gibi çalıştım. O zamanlar, bir ajansım yokken kendi başıma çalışıyordum. Bir ajansa bağlı olmadan gerçekten uzun bir süre tek başımaydım. Bu yüzden kendi başıma imajımı oluşturmak zorunda kaldığımı düşünüyorum. Ben yoksun olduğumu göstermek istemiyorum. Ancak, şimdi biraz farklıyım. Sizlere daha fazla şeyler sunmak istiyorum ve bunu mümkün kılmak için cesaretimin olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda sabırsız olduğum doğrudur.”

Yine de o zamanlar daha fazla özgür olmalısınız?

"Elbette, özgürdüm. Zevklerimden emindim. Yaşım ilerledikçe zevklerimin kapsadığı alanlarda genişledi. Geçmişte, sadece sevdiğim şeylerin farkındaydım ve bunlardan memnun olduğumun için yaptım. Şimdi, daha çok şeylerin farkındayım ve bir oyuncu olarak beni seven insanların daha da arttığını düşünüyorum.”

Özgür olduğun ve neyi sevdiğinden emin olduğun zamanlardaki hayatınızı özlediğinizde muhtemelen o zamanları bir kez daha hissetmek istersiniz?

"Ben pişmanlık duyan bir tip değilimdir. Bu yüzden özlemem. Ancak, iyi anılarımı korurum. Yurt dışında çalıştığım zamanlarda gerçekten eğlendim. Gerçekten İngilizce konuşamadığım zamanlarda bazı sorunlarla karşılaştığımı hatırlıyorum sonra geçmişte bunu yapan bendeki cesarete şaşıyorum. Belki genç olduğum için muhtemelen başarılı oldum. Aslında bu nasıl baktığınıza bağlı bir şey, bir model olarak çalıştım ve bir sürü sevgi aldım. Oyunculuğa başladıktan sonra birçok alanda ne kadar çok eksiğimin olduğumu fark ettim.”

Bir oyuncu olarak çalışırken hayal kırıklıkları yaşadınız mı?

"Hayal kırklıklarından daha çok sınırlamalarla karşılaştığımı söylemenin doğru olduğunu düşünüyorum. Çocukluğumdan beri hep bir oyuncu olmak istemişimdir ama hevesim ile karşılaştırıldığında bir oyuncu olmak için düzgün bir şekilde kendimi hazırladığımdan emin değildim. Başa çıkamadım ama bir oyuncu olarak seyircinin önüne çıkmadan daha önce daha fazla çalışmalı ve pratik yapmalıyım diye düşündüm. Bu nedenle ‘Shark’ dizisi bittikten sonra bir yıl hiçbir projede yer almadım. Vücut çalışarak vücudumu geliştirdim, biraz kilo aldım ve benim için değişim zamanı oldu. Şimdi bunun hakkında düşündüğümde düzgün bir oyunculuk kariyerine başlamak için ilk olarak kendimi bu şekilde değiştirmemiş olmam beni üzüyor. Eğer bunu yapmış olsaydım biraz da olsa eksik taraflarımı ortaya koymuş olmazdım? Bu konuda kendimi üzgün hissediyorum. Tamamen hazırlıklı olmadığımdan bu imajı tamamen yok ettikten sonra sizlere göstereceğim.”

Bugünkü adam ile geçmişteki Lee Soo-Hyuk arasındaki en büyük fark nedir?

"Öncelikle trendlere odaklanmış gibi hissediyorum. Ve her şey imajla ilgiliydi. Örneğin, çocukken sevdiğim bir film vardı. "Velvet Golden Time”. Benim için bu şekilde düşünmenin doğal olup olmadığını bilmiyorum ama "hayat imajla ilgili” gibiydi çünkü bir modeldim. (gülümsedi) O zamanlar böyle şeylere tutunmuştum. Şimdi, bu "imaj” diye adlandırılan şeyin istediğim şekilde oluşturmamın mümkün olmadığını anladım. Ve bende roller aracılığı ile doğru bir şekilde kendimi göstermenin her şeyden daha önemli olduğunu fark ettim.

Bu röportaj Ocak sayısı için. Bu nedenle sizin ‘ilkler’iniz hakkında soru soracağım. Hayatınızda ilk döktüğünüz gözyaşlarını hatırlıyor musunuz?

"Ah, gerçekten hatırlamıyorum. Neredeyse asla ağlamam. Hatta hüzünlü bir film izlerken bile ağlamam. Sadece üzgün hissederim. Muhtemelen annem istediğim bir şeyi satın almayınca çocuk olduğum için ağlamış olmalıyım."

Hayatınızın ilk başarısızlığı?

"Ben ilk çıkışımı 17 yaşındayken bir model olarak yaptım ve çok fazla ilgi gösterildiği için şanslıydım. Kendime güvenim vardı ve Paris koleksiyon gösterisinde podyuma çıkmak için Paris’e gittim. Sezonların kadrosuna katılabilmek için orada bir aydan fazla bir zaman harcadım ama bir tane bile iş alamadım. O zaman, tüm koleksiyon gösterileri boyunca tek bir Asyalı model podyuma çıkabildi o da bir Çinliydi. Orada kaldığım zaman boyunca sadece kebap yedim ve geri geldim. Gençken yaşadığım bu deneyim benim için büyük bir şok olmuştu. O zamanlar benim için işler yolunda gitseydi, muhtemelen oyunculuk kariyerim daha geç başlardı. Benim asıl planım Paris’te daha uzun kalıp modellikle ilgili faaliyetlere katılmaktı ve ardından düzgün bir şekilde oyunculuğa çalıştıktan sonra oyunculuk kariyerime başlamaktı. Aslında Paris koleksiyon gösterisi benim için kötü bir başlangıç olmasından dolayı oyunculuğa başladıktan sonra bile kendimi üzgün hissetmeye devam ettim. Bu yüzden, oyunculuğa bir yıllığına ara verince bir kez daha Paris’te ki podyumda yürümeyi denemek için oraya gittim.”

Birinin oyunculuk kariyerine başlamasından sonra yurtdışı koleksiyonlarına katılması çok nadir görülür.

"Haklısın. Ve benim gibi güçlü bir model imajına sahip biriyse hatta o zaman daha da nadir bir durumdur. Böyle bir imajın oyuncu olarak toksik olabilmesine neden olacağını anlıyorum. Ancak, bir model olarak içimde bir şeylerin kaldığını hissettim. Bu yüzden, 1 Ocak 2014 tarihinde uçağa bindim ve tek başıma Paris’e gittim. Oraya gittiğimde önceleri çok endişeliydim. "Ah, işte gidiyorum çünkü oyunculuğa başladıktan sonra podyumda yürümek istiyorum. Peki, tekrar işe yaramazsa ve geri dönersem, o zaman ne yapacağım?”. Yine de, neyse ki, Balenciaga, Balmain ve Juun.J olmak üzere 5 gösteriye katılmayı başardım.”

İlk kötü davranışın neydi?

"Hm… Bilmiyorum.”

İyi alkol kullanır mısın?

"Kullanırım, ama sık sık içmem. Çok fazla içtiğim zaman tüm planlarım ertesi gün su düşer. "

Planlı yaşamaktan mı zevk alırsınız?

"Akışına bırakan birisi değilimdir. "Özgür ruhlu birisi olmadığımdan bu duygular hakkında bilgi edinmek ve birçok film izlemek oyunculuk dersleri almaktan daha önemlidir.” diye düşünüyorum. (gülümsedi) Aslında ne planlandıysa ona göre yaşamaktan zevk aldığımdan şuanda bütün programım dolu.”

2015 yılının son günüde ne yapacaksın?

"Daha önce böyle şeyleri kutlamaya kesinlikle özen gösterirdim. Yılın sonu, doğum günleri, yılbaşları, her şey. Şimdi böyle biri değilim. Geçmişte sadece bir rüyada yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Çocukluğumdan beri bir model olmak hayalimdi ve bir oyuncu olmak gerçeği ise rüyadan ibaretti. İlk başlarda, "Ne olursa olsun insanların bana bakacağını umuyorum.” diye düşünürdüm. Ancak, şimdi bunu gerçekten yaşadığımı hissediyorum. Yapmak istediğim işi yapabilecek güce sahibim ve sadece "Meşgulüm” düşüncesine daha fazla sahip bir oyuncu olarak bu gerçeği benimseyen birisi olmak zorundayım. Yıldönümleri gibi spesifik anıları gerçekten kutlamadığımdan gerçek yaşam bunun farkına varmamı sağladı.”

 

Röportajın Resmi Sitesi: marieclairekorea.com/2015/12/celebrity...

 

Kaynakları:thesunnytown.wordpress.com/2015/12/25/january-2016-marie-claire-lee-soo-hyuk-interview, marieclairekorea.com/2015/12/celebrity/%EB%9C%A8%EA%B1%B0%EC%9B%8C%EC%A7%84-%EC%9D%B4%EC%88%98%ED%98%81