Seo Kang-Joon [Marie Claire RÖPORTAJI – Ocak 2016]

 

Seo Kang-Joon, "Cheese in the Trap” dizisi yayınlanmadan önce Marie Claire dergisinin Ocak sayısı için fotoğraf çekimine katıldı ve ardından dergi için bir röportaj verdi.

 

Dün, SNS’inde paylaştığın resmi gördüm. Filmi izlemeye gittin, değil mi?

Evet, ‘Inside Men’ filmini izlemeye gittim. Wow, Lee Byung-Hun’un oyunculuğu sözcüklerle ifade edilemez. Her zaman ona hayran olmuşumdur.

Son zamanlarda izlediğin başka bir film var mı?

Kısa bir süre önce tekrar gösterime giren ‘Eternal Sunshine of the Spotless Mind’. En ön sırada tek başıma oturdum. Çevremde yeterli alana sahipken kendimi huzurlu hissediyorum. Ekranın tüm manzarasına hakim olmak, bu beklenilmedik bir şekilde güzeldi.

‘Eternal Sunshine of Spotless Mind’ filmini sevdiğinizi söylediğiniz başka bir röportajınızı hatırlıyorum.

Evet. Bunun nedenini bilmiyorum ama sinemaya gittiğimde doğrusu ismim filmin afişindeydi. "yıldızların yaşam filmi” başlığının altında. Memnun oldum ve mutlu oldum, bu yüzden afişi evime götürdüm.

"Cheese in the Trap” dizisinin çekimleri daha ne kadar sürecek?

10. bölüme kadar çektik. Çekimlerin ilk günü, "Splendid Politics” dizisinin personeli ile dizinin final partisinin düzenlendiği gündü. Aslında dizinin çekimlerine katılmadan önce iki gün dinlenmiş oldum. Bugün, Seol ile bir üniversitenin kütüphanesinde geçen bir sahneyi çektik.

Hikayedeki In-Ho soğuk ve lafını sakınmayan birisi ama onu daha iyi bilirsin, o tipik bir romantik "tsundere” (**genellikle kızlar için kullanılan bir terim. İlk başta romantik bir ilişki kabul etmediği ve soğuk davrandığı başrol erkek karakterin diğer kadınlara karşı ilgi duyması ile saldırgan bir tutum içine girerek içindeki gerçek duyguları bastırmaya çalışması ile karşımıza çıkar. Bu karakterler genellikle sevgilerini gösteremezler, çekinirler ve dış dünyaya karşı sert bir kabuk oluşturarak kendilerini korumaya almış olurlar.). Gerçek hayatta kadınlara nasıl davranırsın?

Hoşlandığım kişiyle rahatlıkla konuşabilirim. Bazı kişiler, benim "Yalnız Aşık” görünümüne sahip olduğum için gerçekten tutkulu biri adam olduğumu düşünüyor. Ama dürüst olmak gerekirse, hoşlandığım kişiye karşı sevgimi fazla gösteremiyorum. Eğer bir kadından hoşlanırsam, hmm, benim duygularımı asla bilemeyeceğini düşünüyorum. Kesinlikle ona hiçbir şey göstermem. Çevremdeki diğer insanlar da bunun farkında değil.

Yani diğer insanlar bunu bilmeksizin onlara iyi davranıyorsun?

Bunun gibi bir şey, benim meydana getirmediğim türden bir durum. Biriyle çıktığım zaman çok itinalı oluyorum. Bir şeylere başlayamıyorum ve uzak duruyorum veya bir şeyleri sona erdiriyorum ki bu yüzden sık sık oluyor. Birisinden hoşlansam bile ona söyleyemiyorum. Bu yüzden de yalnızım. Ancak, bunu nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum ama bu günlerde çıkmak hakkında çok ciddi ve derin düşünen birisi olduğumu düşünmüyorum. Bu olumlu bir enerji. (gülüyor)

Dizinin bazı sahnelerinde piyano çaldığın doğru mu? Ortaokulun ikinci yılından beri piyano çalmak konusunda dersler aldığını duydum. Bu oldukça uzun bir süre.

In-Ho bir piyano dahisi. Bu nedenle de şuanda çalabileceğim parçaları çalarak sahneleri çekiyoruz. Dürüst olmak gerekirse, ben çocukken ailem farklı dersler almam konusunda özen göstermiş. Piyano çalmak da bunlardan biri. Tıpkı diğer çocuklar gibi, özellikle piyano çalmaktan zevk alıyordum. Ne gariptir ki büyürken aniden piyano çalmak istediğim zamanlar vardı. In-Ho karakterini canlandırmam bu yüzden güzel bir şey. Bunun (piyano çalmak), bu iş için bir güç olduğunu düşünüyorum.

Yeni bir projeye başladığında roller ve karakterler birbirinden farklıydı. Bu seçimleri yaparken hangi noktaları dikkatte aldığını merak ediyorum.

Dürüst olmak gerekirse, her zaman bunun için sunulan tekliflerden istifade ediyorum, bir tanesini seçiyorum, sadece bu. "Splendid Politics” dizisinin seçimi sırasında, yapabileceğim türün benim için yeni bir deneyim olmasını istedim. Ben dahi bu noktada kendime bunu sesli olarak söyleyebilmek için çok çalıştım. Yine de, kendimi gerçekten sınırlandırılmış hissettim. Biraz daha tecrübe kazandığım zaman daha sonra tekrar kendime meydan okuyacağım.

Ancak, sana sakalın yakışmayacağını düşünürken beklenmedik bir şekilde sana yakıştığını gördüm. Bu benim için sürpriz oldu.

Yaşlı bir adam gibi görünüyordum, değil mi? Bu nedenle hayranlarım ilk başta hoşlanmadılar ama daha sonraları beni böyle görmeye alıştıkları için bir şey söylemediler. (gülüyor)

"Others’ Taste” aracılığı ile‘5urprise’ grubunun üyelerini yurtta neler yapıp yapmadığını görebiliyoruz, değil mi?

İlk bölümü izledikten sonra biraz endişelendim. Bu kendimi olduğum gibi göstermek için güzel bir şey ama bunun çok fazla olup olmadığını da merak ettim.

Beş adamın kaldığı oturma odasında küçük bir TV var, değil mi?

Dürüst olmak gerekirse, o küçük. Menajerimiz 32 inç bir TV’nin küçük olmadığını söyleyip duruyor ama bu izleme seviyesidir. Ne komiktir ki kimse şikâyet etmiyor. Para kazanmak için çalışarak yaşayabilirsin ve evinde değilken büyük bir TV’nin olması garip. Bizim sadece bir kişilik fasulye çuvalından kanepelerimiz var. Sadece onun etrafında yere oturuyoruz ve başımızı onun üzerine koyarak dinlenmek bizim için çok rahatlatıcı bir şey. İnsanların kendi imkânları ölçüsünde yaşaması gerektiğini düşünüyorum.

Zevkleriniz hakkında bir şeyler sormak istiyorum. Soju mu? Bira mı?

Bira.

Dağ mı? Deniz Mi?

Deniz.

Teslimat yemekleri. Çin yemeği mi? Atıştırmalık mı?

Atıştırmalık, çünkü gerçekten yağlı yiyecekler yiyemiyorum.

Tuzlu mu? Tatlı mı?

Hmmm… Tatsız tuzsuz. Hastalıkları önlemek için bir yaşam tarzı.

Süveter mi? Ceket mi?

Ceket. Daha çok yakıştığından ve hoş durduğundan seviyorum.

İdeal tip. Güzel bir kız mı? Şık bir şehir kızı mı?

İlki. Bir kız gibi birisi.

Rock mı? Hip-hop mı?

Rock. Günbatımı ile iyi gidiyor çünkü ben böyle ortamları seviyorum. SNS’imin adı ‘Sunset Joon’ (Gün batımı Joon). Ayrıca etiket ile de arama yapabilirsiniz. Lütfen günbatımını izlerken Radiohead’ın ‘Creep’ şarkısını dinleyin. Bu gerçekten güzel.

Instagram hesabındaki yorumları okurken herkesle çok yakınmışsın gibi hissediyorum. Sanki bir arkadaşıyla konuşuyormuş gibi hayranların senin hakkında günlük yaşamlarını konuşuyor.

Bir fan toplantısında veya bir etkinlikte hayranlarla buluşacağımız zaman bize yakın olmalarını istiyorum. Gerçekte, kısıtlamalar büyük ama en azından bu gibi durumlarda "ünlü ve hayranlar” etiketini bırakarak onların küçük erkek kardeşi veya onların oppası olarak görmeye geliyorlar. Bu nedenle benim hakkımda düşünürlerken rahat olduklarını düşünüyorum. Her yorumu okurum. Bu aynı zamanda bana onlarla dost olduğumuz hissini veriyor.

Geçenlerde bir figüran SNS hesabında senin hakkında bir yazı yazmıştı. Seninle bir fotoğraf çekinmek isteğini ihmal etmediğinden bahsetmiş ve bir keresinde sen çalışırken onunla fotoğraf çekinmek için onu bulmaya gittiğini söylüyordu. Senin gerçekten bu gibi küçük konularda dahi çok itinalı davrandığını sık sık duyuyorum.

Bilmiyorum… Dürüst olmak gerekirse, hatırlamak için kendimi zorladım, doğru bir anı değil gibiydi. Bir sözleşmeydi. Ben de figüranları canlandırdığım oyunculuk hayatı yaşadım. Bu benim için bir gerçek. Bu kolay olmadı. Zihinsel ve fiziksel olarak. Bir bölüm izlerken dakikalarca TV ekranına bakıyorsun ve nihayet yüzünü görünce işte bu an bir figüran için paha biçilemezdir. Geçmişte, ekranda tam 0.3 saniyelik bir sürede göründüğüm oldu. Kim Suro-sunbaenimin benimle sette konuştuğunu ve çok arkadaşça davrandığını hatırlıyorum. Ondan sonra, bu türden bir oyuncu olmaya karar verdim. Bir dizide önemli bir rol yoktur. Bu yüzden sette herkesle iyi olmak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

Sadece dün edindiğin bir düşünce tarzına benzemiyor. Çocukluğundan beri bu konuda doğal olarak aşina olduğun bir şey var mı?

Ben sıradan ama sevgi dolu bir ailede büyüdüm. Her zaman anneme minnettar olmuşumdur. Ve benden sadece bir yaş büyük bir kız kardeşim var. Ah, ablam bir tıp öğrencisidir. Bunu mutlaka yazın. Ablam gerçekten iyi bir öğrencidir.

Sadece aranızda bir yaş varsa o zaman bir itişme ile büyümüş olmalısınız.

Evet. Çok küçükken birbirimizle kavga eder ve birbirimizi tırmalardık. Gençken bir süre uzak kaldık, o zaman şimdi ki gibi büyüyorduk, büyürken tekrar yakınlaştık. O bir kıdemli ve o bir araştırmacı olmak için hazırlandığını söyledi. Onun bölümü… Ah evet, bilmiyorum, bunu bilmiyorum bile, o iyi yapacaktır. Haha. İyi yemek yiyor musun? Bu hoş, bunu deneyin. Biz iletişim kuracağız ve bunun gibi birbirimize karşı özenli olacağız.

Doğru. Kardeşler arasında bu tür şeyleri bilmemek önemli değildir. (gülüyor) Bu yüzden Ocak sayısı için yaptığımız röportajımızı sonuçlandırmak için, yeni yıldan bahsedeceğim. 2016 yılında ne tür bir kişi olmak istiyorsun?

Başarılı olan birisi. Sadece işimde değil. İnsanların güveneceği düzeyde birisi olmak istiyorum. Ah ve bu cümleyi lütfen yazın! Onların bunu iyi duyması için yeterli olacaktır. "Sevgili okurlar, mutlu yıllar!”

Daha fazla resme Marie Claire’nın resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Röportajın Resmi Sitesi: marieclairekorea.com/2015/12/celebrity/...

 

Kaynak: thesunnytown.wordpress.com/2016/02/20/january-2016-marie-claire-reversal-seo-kang-joon-interview, marieclairekorea.com/2015/12/celebrity/%EC%84%9C%EA%B0%95%EC%A4%80%EC%9D%98-%EB%B0%98%EC%A0%84