[bnt röportajı] Park Hae-Jin ‘Cheese in the Trap” Dizisini Adım Adım Anlattı
  • alie
  • 21-02-2016, 16:46

[Röportajı Lee Lin hazırlandı ve İngilizceye Kim Young-Shin çevirdi] Oyuncu Park Hae-Jin, aynı adlı bir webtoondan (***webtoon: webcomic olarak da bilinir. Ancak, Korelilerin ortaya çıkardığı webcomiclere webtoon denir. İnternette yayınlanan çizgi roman ve karikatürlerin hepsi için kullanılır.) uyarlanan ‘Cheese in the Trap’ dizisinin kahramanı, Yoo Jung’un ayrılmaz bir parçası haline geldi. Webtoonun başrol karakterini Park’ın canlandıracağını duymak rahatlattı. O bir adım daha ileri gitti ve ‘Park Hae-Jin Boom (**Boom burada birden meşhur olan, başarılı hale gelen, birden parlayan anlamında kullanılmıştır.)’dan başka ‘Cheese in the Trap Boom’u oluşturdu. TV ekranından dışarı doğru yürür gibi görünen Park Hae-Jin’in ortaya çıkardığı bir gülümseme ne çok korkuttu ne de çok keskindi. Sadece samimiydi.

bntnews geçtiğimiz günlerde, Sinsa-dong, Seul’deki bir kafede tvN’in ‘Cheese in the Trap’ dizisinden Park Hae-Jin ile buluştu. Oyuncu romantik-gerilim dizisinde başrol karakteri, Yoo Jung’u, canlandırmaktadır. Başrol kadın karakter, Hong-Seol (Kim Go-Eun) için o, tatlı gülümsemesinin ardında sert bakışlarını saklayan bir adamdı.

2010 yılında yayınlanmaya başlayan ‘Cheese in the Trap’ webtoonun bir diziye uyarlanacağı duyulduğu zaman çok büyük eleştiriler aldı. Park Hae-Jin, rolü canlandırması için teklif götürülen ilk kişiydi ama sonuç itibari ile teklifi kabul etmeden önce birkaç kez reddetti.

"Bu büyük bir sorumluluktu. Webtoon, reddetmeme ve kabul etmeme neden oldu. Evet dedikten sonra, reddetmeden önce okuduğumdan farklı görünüyordu. Bana ilk rol teklif edildiğinde okudum ve bir diziye uyarlanmaması gerektiğini düşündüm. İyiydi ve çok hoşuma gitti. Webtoonu, üç boyutlular dünyasına zorla sokmaya çalışmak yerine iki boyutlular dünyasında kalması gereken bir parça olduğunu düşünen okuyucular ile empati kurdum. Ancak, farklı bir bakış açısıyla okuyunca diziye uyarlamanın mümkün olabileceğini düşündüm."

"Rolü canlandırmaya karar verdiğimde daha az baskı olmasına rağmen daha fazla endişe vardı. Dizinin uyarlamasının yapılacağı haberleri arasında büyük bir ara vardı ve Yoo Jung’u canlandıracağım açıklandı. Ayrıca, daha yönetmen, senarist ve diğer oyuncular henüz belirlenmemişti. Benim dizide yer alacağım konusu belli bir sonuca bağlanmıştı. Neyse ki, iyi insanlarla çalışabilmem mümkün oldu ve beklediğimden de daha kaliteli bir dizi ortaya çıktı.”

‘Cheese in the Trap’, her bir olayı ile baştan sona karakterlerin psikolojik tasvirleriyle ünlüdür. Gizemli adam Yoo Jung’u canlandırmak için daha fazla çalışmaya ihtiyaç duydun mu?"

"Ben, ona masum bir bakış acısıyla bakmaya çalıştım. Dizide, o her sorunu kavrar, o havada gözüken temiz bir görüşe sahip. O sorunları hızlı bir şekilde yaygara çıkarmadan ele alıp çözüyor ve bir daha da karşısına çıkmaması için önlemler alıyor. O, başkalarından faydalanan türden birisi değil. O sadece neyin yanlış gittiğini en verimli şekilde insanlara bildirmek istiyor.”

Dizinin son bölümü zaten çekilmişti ve dizinin oyuncularının ve personelin birlikte çıkardıkları zor işi kutlamak için bir akşam yemeği düzenlendi. Yoo Jung (Park Hae-Jin) ve Hong-Seol (Kim Go-Eun) ve Yoo Jung’un nesli tükenmekte olan dostluğu ile Baek kardeşler (Seo Kang-Joon ve Lee Sung-Kyung) arasındaki şaşırtıcı ilişki izleyiciyi büyüledi. Park, son bölümdeki en unutamadığı sahneden bahsetti.

"Onlarla webtoon projesindeyken oyuncuları görmek farklı hissettirdi. Seol, In-Ha, In-Ho ve diğer karakterler olarak onları görüyorken şimdi onlar yeni görünüyordu. In-Ho’yu görmek acı verdi. Her zaman bir dizinin son bölümünü çekmek için duyguların taşmasını deneyimledim ama In-Ho ile son sahneyi çekmek özellikle zordu. Bu çok üzücüydü ve bunu amaçlamıyordu. Tüm hissettiğim duygular ile bu çok kafa karıştırıcıydı ve benim karakterim duygulu olmamalıydı. Tüm bu düşünceleri kafamdan attıktan sonra bile sahneyi tekrarlamak zorunda kaldık.”

Park, dizinin derin bir parçası haline gelmiş çünkü meslektaşlarına kendi adları ile hitap etmiyordu. Bunun yerine, onlara canlandırdıkları karakterlerin isimleri ile hitap ediyordu. Son sahne ile Baek In-Ho (Seo Kang-Joon) ile karşı konulmaz bu duygunun nedeni yanındaki oyuncunun desteği olabilir. Her ne kadar atmosferin iyi olmasını korumak için iyi bir iş çıkarmış olsa bile o, Park’tan on yaş daha genç (** Burada Seo Kang-Joon ile Park Hae-Jin’in arasındaki yaş farkından bahsetmektedir. Seo Kang-Joon 1993’lüdür. Park Hae-Jin ise 1983’lüdür.).

"Eğer In-Ho (Seo Kang-Joon) etrafımda beceriksizce rol yapsaydı, onunla arkadaş gibi davranmam imkansız olurdu. Karakteri canlandırırken o gerçekten In-Ho olabildiyse bana Yoo Jung olarak yaklaşmıştır. O, Seo Kang-Joon olarak Park Hae-Jin ile karşı karşıya değildi. Onunla çok gurur duyuyorum. O genç bir oyuncu ama benimle birlikte samimi anlar oluşturabildi. Onunla son sahnede yer aldığım için bu kadar çok duyguyu yaşadığımı düşünüyorum.”

Park Hae-Jin ilk çıkışını 2006 yılında ‘Famous Seven Princess’ dizisi ile yaptı ve ardından ‘My Daughter Seo Young’, ‘You Who Came From the Stars’ ve ‘Bad Guys’ dizileri de dahil olmak üzere bir çok dizi ile kariyerine devam etti. O her zaman oluşturduğu uygun karakterleri çok büyük bir çaba sarf ederek içine yerleştirdi ve ‘Bad Guys’ dizisi hariç o izlediği yolda dönüp de arkasına bakmaya hiç ihtiyaç duymadı. Ancak, oyuncu, ‘Bad Guys’ dizisinde rol aldığı için sadece ‘Cheese in the Trap’ dizisinde Yoo Jung’u canlandırabileceğini söyledi.

"Çok hırslıydım ve ‘Bad Guys’ dizisinden çok daha iyi bir iş çıkarabileceğimi düşündüm ama yapamadım. Bu beni en çok pişman eden şeylerden biri. Ancak, diğer iyi oyunculardan önce dizide benim soğuk kalpli kişiliğim Yoo Jung olarak düşünüldü.”

"Yoo Jung’a çok fazla sevecenlik katamadığımdan çok zahmet verdim. Dizide, staj yapmaya gittim. Orada diğer karakterlerle konuşmamı gerektiren fazla sahne yoktu. Bu yüzden de bunu gerçekleştirmemi sağlayacak olanak sağlanamadı. (gülüyor)”

Halen Kore’de ve Çin’de güçlü bir şekilde sergilenmekte olan ‘Cheese in the Trap’ dizisinde oyuncunun kariyerini büyüten en önemli rollerden birini canlandırdı. bntnews olarak, Park Hae-Jin’in eşsiz filmografisini inşa etmesinden dolayı onu tebrik etmek istiyoruz.

"Bu türde bir oyuncu olmayı istemek gibi bir hedefim yok. Eğer bir tane olsaydı, sadece onu peşinde olurdum. Düşüncelerim değişmedi. Ben sadece iyi projelerde oyunculuğuma devam etmek istiyorum.”


(fotoğraflar WM Company tarafından hazırlanmıştır.)

 

Kaynak / Röportajın Resmi Sitesi: bntnews.co.uk/app/news.php?nid=28728