Lee Jun-Ki [Marie Claire RÖPORTAJI – Eylül 2016]
  • alie
  • 2-09-2016, 22:55

 

Yine bir fantastik-tarih dizisi.

Bu bir fantastik-tarih dizisi ama önceki çalıştığım projelerden birçok farklı yönü var. "Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo" dizisinde çeşitli karakterler mevcut. Önceki projelerimde genellikle hikâyedeki ana karakteri oynadım ama bu kez hikâyede bulunan birçok karakter denge içinde. Hikâye, Goryeo Döneminde geçmekte ve ben bu çağdaki bir fantastik-tarih dizisinde ilk defa rol alıyorum. Aynı zamanda ilk kez canlandırdığım karakter bir kral olacak. Şahsen, bu hikâyedeki kraliyet kan davasını ilginç buldum. Dizide kraliyet içindeki çatışmaları ve siyasi fırtınaları anlatmaya çalıştık.

 

Filmografinde çeşitlilik olmadığından dolayı üzülüyor musunuz?

Çoğunlukla aksiyon ve çeşitli duyguların yer aldığı büyük dizilerde yer aldım. Bunun tam tersi romantik veya sakin bir hayata sahip bir adamın yer aldığı bir dizide çok fazla yer almadım. Eğer bu tip projelerde yer almamış olsaydım ne olacağını çok merak ediyorum ama ne olursa olsun kariyerimde iyi bir sonuca ulaştığımı düşünüyorum. Bu tip dizilerde rol almak için de hazır olmadığımı düşünüyorum. Benim için ilginç olan şey tabanı güçlü olan projelerdi. Şimdi, bir sürü deneyim edindim. Bunun, beni biraz daha başarılı ve ilerlediğim yol boyunca daha esnek hale getirdiğini düşünüyorum. Gelecekte sizlere göstermek için daha çok işlerin olacağına eminim. Bu yüzden sabırsızlanmıyorum. Yaşlanan biri olarak daha olgun birisi olacağım ve daha fazla duyguyu hissedebileceğim. Bundan dolayı daha farlı projelerde rol almanın geç olduğunu düşünmüyorum. Bir oyuncu olarak gençken yüzümün yaşıtlarımdan daha genç görünmesi konusunda endişeliydim. Ancak zaman geçtikçe, kariyerimde ilerledikçe edindiğim deneyimlerin beni biraz daha erkeksi ve olgun yaptığını düşünüyorum. Sizlere zaten göstermiş olduklarıma kıyasla henüz sizlere gösteremediğim daha fazla yanım vardır. Günümüzde veya geçmişte meydana gelen olay örgüsünde vücudumu kullanarak birçok karakter canlandırdım. Başarılı olduğumu ve vücudum ile iyi bir oyunculuk yaptığımı biliyorum. Geleneksel dans ve aksiyon sahnelerinde iyiyim bu yüzden bu karakterleri seçmemdeki nedenleri görebiliyorum. Ancak, oyunculuğumun bu yönlerini kullanmak için çok fazla zamanım yok. Zaten 30’larımın ortasında olduğumu söylemek istiyorum. Bana yararlı olabilecek her türlü projede çalışmak istiyorum.

 

Sosyal medya hesaplarını çok aktif bir şekilde kullanıyorsunuz. Bunu hayranlarınızla iletişim kurmak için mi yapıyorsunuz?

Sosyal medya aracılığı ile hayranlarımla iletişim kurmamın kendimi geliştirmem gerektiğini veya bir amaç belirlemem gerektiğini fark etmemi sağladığını düşünüyorum. Bu birbirimizi rahatlatmak için bir yer. Şimdilerde, her bir hayranım benim için değerli bir arkadaş gibi. Ayrıca onlara karşı ne kadar çok minnettar olduğumu belirtebildiğim bir yer.

 

Fakat projeleriniz dışında biz sizi gerçekten tanıtım etkinliklerinde veya variety programlarda göremiyoruz.

Bir oyuncu olarak sadece biraz daha rollerime odaklanmak istedim. Bir oyuncu olarak ilerlemem gereken daha çok yolun ve vakıf olmam gereken daha birçok şeyin olduğunu düşünüyorum ve dürüst olmam gerekirse variety programları için gerçekten iyi bir zekâya sahip değilim. (gülüyor) Buna hala biraz hazır değilim. Ancak, bir projenin tanıtımını yapmak insanlara daha samimi bir şekilde yaklaşmayı gerektirir. Bu yüzden şimdilerde variety programlarına katılmak konusunu düşünüyorum. Esprili ve iyimser tarafım vardır bu yüzden bunda iyi olabileceğimi düşünüyorum.

 

Çıkışınızı 10 yıl önce yapmıştınız. Tatlı bir çocuğu canlandırırken bazı noktalarda sektörün en ateşli çaylağıydınız. Şu ana kadar sizin için en değerli projeniz hangisiydi?

Bütün çalıştığım projelerim benim için değerlidir. Ancak, "King and The Clown" filmini tüm hayatım boyunca aklımdan çıkarıp çıkaramayacağımı merak ediyorum. Eğer bu filmde rol almasaydım şimdilerde hayatımdaki nimetlerin keyfini çıkaramazdım. Bu film sayesinde çeşitli rolleri canlandırmayı başarabildim ve mutlu endişeler içerisinde hayatımı geçirebildim. Sizlere bundan daha fazlasını gösterebilmek için çaba sarf etmeye devam edeceğim. "King and The Clown" filmi, aşmam gereken bir dağ ve ulaşılması geren bir hedeftir.

 

Şimdiye kadar hakkında hiçbir skandal çıkmayan bir oyuncusun. Bu kaotik eğlence sektöründe sakin bir hayat yaşamak kolay değildir.

Bir oyuncu olduğunuzda sorumluluk duygunuzun ve görev anlayışınızın olması gerekir bunun yanı sıra kişisel hayatınızı da yönetmeniz gerekir. Elbette ki, bu ince buzun üzerinde yürürken bu dünyada yaşamak için bazı şeyler rahatsız edici olabiliyor ve bu vesveseden kurtulmak oldukça zor. İlerlediğim yolda uzun bir süre hayatımı yoğun bir şekilde yönettim ve bu yöntem şimdi iliklerime kadar işledi. Bu yüzden de rahatsızlık duymuyorum. Eğer bir şey varsa"Birazcık normal bir insan gibi yaşam ne olur" veya "bunu yapmam gerekmez mi?" gibi çok düşünüyorum. Bir oyuncu olmak bir kişiyi oluşturan biri olmakla ilgilidir ve eğer bu kişi olarak yaşayamıyorsanız o zaman bu sonunda sadece sahte bir oyunculuktan başka ne olabilir ki? Bunlar benim düşüncelerimdir.

 

Çok yoğun bir hayat geçirdin. Muhtemelen hayatının bir notasında bir çöküş hissetmişsinizdir?

30’lu yaşlarımdan önce hayat öyküm çok acımasızdı. Uzun bir süre çok güvendiğim insanlar tarafından ihanete uğradım. Bu nedenle bir davaya sürüklendim ve varlık/servetimi kaybettim. Bu yargı süreci zihinsel olarak yorucuydu ve bu benim için zor bir dönemdi. Sadece hayatımın bu dönemine bakarak şimdiye kıyasla gençtim yani hayatımın bu kez üstesinden gelmenin daha zor olduğunu bilmiyordum. Yine de, bu edindiğim deneyim sayesinde zihinsel olarak çok daha güçlü bir hale geldim ve hayata bakışımın daha esnek ve güçlü bir hal aldığını düşünüyorum. Allah, herkese taşıyabileceği kadar yük vermez mi? (*İncil'den eş değer bir ifade kullanıyor.) Hayat sürekli bir dalga ve ben bununla baş etmeyi ve onu aşmayı öğreniyorum. Hayal kırıklığına uğramak geride bıraktığım tek şeydir. Şimdi, zevk aldığım olumlu şeyleri zihnimde tutmaya çalışıyorum. Ve ben şuan mutlu birisiyim.

 

Fotoğraf çekiminden sonra ailenle buluşmaya gideceğinizi duydum.

Hayatımı yaşarken sık sık ailemi unuttuğumu düşünüyorum. Yoğun bir tempoda çalışıyordum bu yüzden ebeveynlerim ve kardeşimle ilgilenemedim. Ebeveynlerimin sağlığı eskisi kadar iyi değil. Ailem burada değilse hayatımı değerli kılan ne olabilir ki? Eğer ailem ile ilgili hiçbir anım olmazsa ailem beni terk ettiği zaman ne kadar çok üzülürüm? Aileniz ile olan ilişkinizde onlara olan minnettarlığınızı nasıl dile getirmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir ve bir gün aniden geriye dönüp baktığımda bunu yapmamın mümkün olmayabileceğini fark ettim. Bu nedenle bunu adet haline getirdim. Şimdi her yıl ailemle Hawaii’ye gidiyorum. Ebeveynler ve çocuklar birbirlerini iyi anlayamadığından onlar ebeveynler ve çocuklardır. Ne zaman birlikte vakit geçirmezlerse birbirlerini anlayamıyorlar ve sadece tanıdık oluyorlar. Şimdi ailem ile sevgiyle andığım anılarımın oluşması için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Ailemin beni gurur duydukları ve müteşekkir olduğu bir oğlu olarak hatırlamasını istiyorum.

 

 

(Bu röportaj 24 Ağustos 2016 tarihinde Marie Claire dergisinin Eylül 2016 sayısı için yapılmıştır. Röportajının orijinali ve daha fazla fotoğraf için Marie Claire’nın resmi sitesini ziyaret ediniz.)

 

Röportajın Resmi Sitesi: www.marieclairekorea.com/2016/08/celebrity...

 

 

Kaynak: thesunnytown.wordpress.com/2016/08/28/september-2016-marie-claire-lee-joon-gi-inexorably-interview, marieclairekorea.com/2016/08/celebrity/%EA%B1%B0%EC%B9%A8%EC%97%86%EC%9D%B4-%EC%9D%B4%EC%A4%80%EA%B8%B0