PARK HYUNG SIK [Yonhap RÖPORTAJI – Nisan 2017]

 

'ZE:A' grubundan Park Hyung-Sik, oyunculuktaki yeni keşfedilen başarısı kendi içsel benliğini hem bir sanatçı hem de bir kişi olarak aramasına yardımcı oldu.

Park Hyung-Sik, Güney Kore’deki Yonhap haber ajansı ile yaptığı röportaj sırasında bu konu ile ilgili, "Bir idol-müzisyen olarak mekanik hareketlerle sınırlıyken kendime 'Ben kimim?' sorusunu sorarken buldum. Ancak, daha sonra (oyunculuk vasıtasıyla) içsel benliğimi aramaya başlayabildim."  dedi.

Kısa bir süre önce JTBC’nin popüler "Strong Woman Do Bong-Soon" dizisinde rol alan yıldız, 'hayatın bu evresinden geçtikten sonra kişinin benlik duygusunu korumasının önemli olduğunu' öğrendiğini açıkladı.

"Sanırım, şimdi istikrarlı bir dönemdeyim. Aklım artık başıboş dolaşmıyor."

Idol-şarkıcılar uzun süreler oyunculuk yapmak için direnir. Ama Park Hyung-Sik meslektaşları arasında göze çarpan yıldızlardan birisi oldu.

2010 yılında 'ZE:A' grubu ile bir müzisyen olarak çıkışını yapan 27 yaşındaki genç oyuncu-şarkıcı 2013 yılında "Nine: Nine Time Travels" dizisi ile adım attığı oyunculuğa ciddi ve ticari başarı elde eden "Strong Woman Do Bong-Soon" dizisi ile müthiş bir oyunculuk kariyeri inşa etti.

Park Hyung-Sik, Silla Krallığı döneminde genç Kral Jinheung canlandırdığı KBS2’nun "Hwarang" dizisinde olgunlaşmış gibi hissettiğini açıkladı.

"Önceden kafam olup biteni ifade etmekte zorluk çekiyordum. "Hwarang" dizisinden bu yana, geçmiş deneyimlerime göre daha çok ilerlediğime dair içimde bir his var."

"Strong Woman Do Bong-Soon", Park Hyung-Sik’in ilk erkek başrol karakterini canlandırdığı dizisiydi. Açıkçası, dizinin başarısında onun performansının büyük bir etkisi oldu. Dizinin kadın başrol oyuncusu Park Bo-Young’a psikolojik olarak ziyadesiyle sırtını dayadığını ifade etti.

"Senaryo okuması sırasında Park Bo-Young’un varlığı benim için gerçekten muazzam bir şeydi." diyen Park Hyung-Sik ayrıca şu sözleri de ekledi: "Bo-Young bana bir öğretmen gibi davrandı."

"Biz kişisel olarak yakınlaştık. Ama ben de onun oyunculuğuna hayran kaldım. Ondan çok şey öğrendim."

Park Hyung-Sik, "Strong Woman Do Bong-Soon" dizisi ile 'romantik-komedinin kralı' unvanını kazandı. Yıldız, diğer türleri de denemek istediğini belirtti.

"Güçlü melodramatik bir hikâye ile bir şeyler denemeyi düşünüyorum. Aynı zamanda yakın arkadaşların birbirleri ile kaba konuştuğu ve başlarını derde soktukları bir yapımda yer almak istiyorum."  diyerek güldü.

 

(Bu röportaj Yonhap tarafından yapılmıştır. Röportajının orijinali için Yonhap’ın resmi sitesini ziyaret ediniz.)

 

Röportajın Resmi Sitesi: english.yonhapnews.co.kr/cultur...

 

Kaynak: yonhap