King of Masked Singer Testi [KOLAY]

"The King of Masked Singer" (Maskeli Şarkıcıların Kralı), Kim Seong-Ju tarafından sunulan bir şarkı yarışması programıdır. Pazar günleri MBC'de yayınlanan program 2015'ten beri yayınlanmaktadır. Aynı gün yayınlanan "Running Man" (SBS), "The Return of Superman" (KBS2) gibi programlarla reyting yarışı verebilen bir program olan "The King of Masked Singer"da her yarışma 2 bölüm sürer. Sanatçıların popülarite, kıdem, yaş, görsellik gibi faktörlerden sıyrılarak sadece seslerinin değerlendirilmesi için yarışmacılar maske kullanmaktadır. Genelde vokal sanatçılarını görmeye alışkın olduğumuz programa sesine güvenen idoller de katılmaktadır.

Yarışmanın ilk turunda iki yarışmacı aynı şarkıyı seslendirir. İkinci ve üçüncü turda ise her yarışmacı farklı şarkıları seslendirir. İkili eşleşmelerden bir kazanan seçilir. Kazananlar, seyirci ve paneldeki ünlülerin oylarıyla belirlenir. Yarışmacıların kimlikleri elenene kadar ortaya çıkarılmaz. Yani yarışmacının kim olduğunu öğrenmek için ya elenmesi ya da birinci olması gerekmektedir. Bu süre zarfında herkes yarışmacıların kim olduğunu seslerinden tahmin etmeye çalışır. Üçüncü turun kazananı önceki Maskeli Kral ile yarışır, kim kimi elerse o yeni kral olur. Yoğun istek üzerine, yarışmacıların performanslarının stüdyo kayıtları yapılarak programa özel albüm çıkarılmıştır. Oldukça tutan programın 2016'da yayınlanmaya başlamış Tayland versiyonu da mevcuttur.

Yüzlerini göremediğiniz sanatçıların kim olduğunu tahmin etme deneyimini yaşatmak adına kolay bir test hazırladık. Test için BURAYA tıklayınız.