Oh My Ghost

Puanı: 4,2/5  Oy Sayısı: 43
  alie tarafından

 

Adı: Oh My Ghost 오 나의 귀신님
Tür: Romantik, Komedi, Fantastik
Yönetmen: Yoon Je-Won
Senarist: Yang Hee-Seung
Yapımcı: -
Yayıncı: tvN
daum: 9.5
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2015
Yayın Tarihi: 3 Temmuz 2015 - 22 Ağustos 2015
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi - 20:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Na Bong-Sun
Kang Sun-Woo
Shin Soon-Ae
Choi Sung-Jae
Seo Joon

 

Diğer Oyuncuları:

Park Jung-Ah / Lee So-Hyeong
Shin Hye-Sun / Kang Eun-Hee
Kang Ki-Young / Heo Min-Soo
Choi Min-Chul / Jo Dong-Cheol
Choi Min-Chul / Jo Dong-Cheol
Oh Ui-Sik / Choi Ji-Woong
Lee Dae-Yeon / Shin Myung-Ho
Shin Eun-Kyung / Sun-Woo'nun annesi
Lee Jung-Eun / Seobinggo
Lee Hak-Joo / Shin Kyung-Mo
Kim Sung-Bum / Han Jin-Goo
Heo Min-Soo / Kang Gi-Young
Lee Ha-Na / Radio DJ Jin-Yi (sesi - 1. bölüm)
Goo Jae-Yee / Wang Joo (konuk oyuncu - 1. bölüm)
Jo Han-Chul / Doktor Hong (konuk oyuncu - 5. bölüm)
Ryoo Hyoun-Kyoung / Polis memuru Kang (konuk oyuncu - 13. ve 14. bölüm)
Ray Yang - (konuk oyuncu - 14. bölüm)
Seo In-Guk / Şef (konuk oyuncu - 16. bölüm)

 

Konusu:

Baş şefin yardımcısı olan Na Bong-Sun (Park Bo-Young) kendine karşı güvensizdir ve hiç arkadaşı yoktur. Çocukluğundan itibaren şaman olan büyükannesi sayesinde hayaletleri görebilmektedir. Bir gün küstah ve çekici bir hayalet olan Shin Soon-Ae (Kim Seul-Gi) onun bedenini ele geçirir. Bu arada, baş şef Kang Sun-Woo (Jo Jung-Suk), Bong-Sun'un ani değişiminden sonra onun farkına varmaya başlar.

 

Karakterleri:

Park Bo-Young dizide, baş şefin yardımcısı olarak çalışan Na Bong-Sun karakterini canlandırmaktadır. Ürkek kişiliği ve kendine olan güvensizliğinden dolayı hiç arkadaşı yoktur. Emrinde çalıştığı şef Kang Sun-Woo'ya (Jo Jung-Suk) karşı gizli bir aşk beslemektedir. Ayrıca onun hayaletleri görebilme gibi bir yeteneği vardır.

Jo Jung-Suk dizide, yıldız bir şef olan Kang Sun-Woo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri iyi görünümlü ve kendinden emin bir şeftir. Kadınlar arasında popüler olmasına rağmen eski kız arkadaşını unutabilmiş değildir.

Kim Seul-Gi dizide, bir hayalet olan Shin Soon-Ae karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, 35 yaşında hiç evlenemeden ölmüştür. Hiç evlenememiş olması onu ruhlar arasındaki en çok pişmanlık duyan hayalet haline getirmiştir ve mitolojide bilindiği gibi en intikamcı hayaletler bekar / bakire hayaletlerdir.

Lim Ju-Hwan dizide, yakışıklı bir polis memuru olan 32 yaşındaki Choi Sung-Jae karakterini canlandırmaktadır. O, Sun-Woo'nun (Jo Jung-Suk) kız kardeşi olan Kang Eun-Hee'nin (Shin Hye-Sun) eşidir. Onun karakteri, çok hoş ve dürüst birisi olduğu için ona " Wand of the Public" (Halkın Değneği) takma adını vermişlerdir.

Ödülleri:

2016 10. tvN Ödülleri: İçerik Dizi Ödülü

 

Resmi Web Sitesi: program.interest.me/tvn/ohmyghost
Resmi Facebook Sayfası: www.facebook.com/tvNohmyghost

 

FRAGMANI | DİZİNİN MÜZİKLERİ

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

 

Kaynakları: asianwiki.com/Oh_My_Ghost, movie.daum.net/tv/detail/main.do?tvProgramId=68611, soompi.com/2015/05/05/park-bo-young-and-jo-jung-suk-confirmed-for-oh-my-ghost, program.interest.me/tvn/ohmyghost/5/Contents/Html, dramabeans.com/2015/05/kim-seul-gi-joins-oh-my-ghostess-as-lusty-virgin-ghost, imjuhwanifc.wordpress.com/2015/05/15/reblog-lim-joo-hwan-to-appear-in-oh-my-ghost, en.wikipedia.org/wiki/Oh_My_Ghostess

 

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…