Psychometry

Puanı: 4,5/5  Oy Sayısı: 8
  alie tarafından


Adı: Psychometry | The Gifted Hands 사이코메트리
Tür: Aksiyon, Gerilim, Polisiye, Fantastik, Gizem
Yönetmen: Kwon Ho-Young
Senaryo: Lee Young-Jong, Han Jun-Hee
Görüntü Yönetimi: Kwon Hyuk-Joon, Yoo Young-Jong
Müzik: -
Dağıtımcı: CJ Entertainment
Yapım Şirketi: -
imdb: 7.0
daum: 7.5
Süresi: 108 Dakika
Yayın Yılı: 2012 - 2013
Gösterim Tarihi: 7 Mart 2013
Gişe: -
Bütçe: -
Ülke: Güney Kore
Dili: Korece

 

 

 

 

 

Oyuncuları:

Yang Choon-Dong
Kim-Joon

 

Diğer Oyuncuları:

Lee Joon-Hyuk / Yang-Soo
Esom / Kim Seung-Ki
Kim Yu-Bin / Da-Hee
Kim Jun-Ho / marketing evangelist
Park Hyeok-Kwon / Ki-Woo (veteriner)
Seo Hyun-Chul / baş dedektif Ko
Park Sung-Woong / Chul-Hyun
Seo Young-Hwa / Joon'nun annesi
Kim Ki-Cheon / sanat malzemeleri dükkanın sahibi
Kim Jung-Suk / Da-Hee'in babası
Kim Ik-Tae / polis şefi
Yoo Seung-Mok / restoran sahibi
Park Gun-Rak / dedektif 3
Kim Tae-Hyun / dedektif 6
Park Seo-Yeon / Yeon-Yi
Park Joo-Hyung / dedektif
Park Sung-Yeon / Eun-Ji'nin annesi
Lee Chang-Wook / muhabir
Oh Hee-Joon / öğrenci
Jung Yoon-Sun / öğretmen

 

Konusu:

Yang Choon-Dong (Kim Kang-Woo) aldığı soruşturmalardan nadiren sonuç alan bir dedektiftir. Bir gün, polis merkezine bir kadın gelir ve kızının kayıp olduğunu ihbar eder. Polis merkezinde bulunan diğer polis memurları bu vakayı ciddiye almazken, Yang Choon-Dong kızın kaçırılmış olmasından şüphelenir. Yang Choon-Dong vakayı almak için gönüllü olur ve yalnız başına çalışmaya başlar.

Yang Choon-Dong gece yarısından sonra bir sokaktan geçerken, yüzünü gizleyen kapüşonlu ceket giymiş bir gencin (Kim Beom) sprey boya ile duvara resim yaptığını görür. Bunun üzerine Yang Choon-Dong genç çocuğu yasa dışı faaliyetinden ötürü azarlamaya başlar. Çocuk elindeki sprey boyayı Yang Choon-Dong’un gözüne sıkar ve gecenin karanlığında kaybolur.

Bir süre sonra kayıp kızın cesedi bulunur. Vakayı çözemediği için amiri tarafından paylanan Yang Choon-Dong, haberlerde küçük kızın öldürüldüğü mahallinin uzaktan çekilmiş görüntülerini seyreder. Yang Choon-Dong bu görüntülerin gizemli genç tarafından duvara sprey boya ile yaptığı resim olduğunu fark eder. Kafası karışan Yang Choon-Dong ilk önce sprey boya ile duvara resim yapan genci aramaya karar verir.

 

 

Fragman

 

 

Kaynakları: asianwiki.com/The_Gifted_Hands, movie.daum.net/moviedetail/moviedetailMain.do?movieId=69150, imdb.com/title/tt2709764

 

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…