Hong Mi Ran

  Hamlet tarafından

Hangul: 홍미란
Meslek: Senarist
Doğum Tarihi: 1977
Doğum Yeri: Güney Kore
Burcu: -
Eğitimi: -


Hong Mi-Ran’ın ablası kendisi gibi bir senarist olan Hong Jung-Eun’dır. Kaleme aldıkları yapımları beraber yazdıkları için onlara 'Hong Kız Kardeşler' denmektedir.


Senaristliğini Yaptığı Diziler

Hotel del Luna (tvN, 2019)
A Korean Odyssey (tvN, 2017)
Warm and Cozy (MBC, 2015)
The Master's Sun (SBS, 2013)
Big (KBS2, 2012)
The Greatest Love (MBC, 2011)
My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox (KBS2, 2010)
You're Beautiful (SBS, 2009)
Hong Gil-Dong, The Hero (KB2, 2008)
Couple or Trouble (MBC, 2006)
My Girl (SBS, 2005-2006)
Sassy Girl Chun-hyang (KBS2, 2005)


Ödülleri:

2011 MBC Drama Ödülleri: En İyi Senaryo Ödülü (The Greatest Love)


Kaynakları: (1), (2)
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

GÜNÜN DİZİ ÖNERİSİ

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben maria. Bugün sizlere önerdiğim dizi, aksiyon-gizem-fantastik/bilimkurgu türündeki "Memorist". Dizide insanların zihnini okuyabilen bir dedektif ve yetenekli bir suç profilcisinin katil yakalarken yaşadıkları olayları anlatıyor. İyi seyirler...
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…