Manhole
3,7 / 5 | Oy Sayısı : 15

 

Adı: Manhole | Man-Hole: Feel So Good | Manhole - Wonderland's Pil | 맨홀 - 이상한 나라의 필
Tür: Romantik, Komedi, Fantastik, Gençlik
Yönetmen: Park Man-Young, Yoo Young-Eun
Senarist: Lee Jae-Gon
Yapımcı: -
Yayıncı: KBS2
imdb: 6.4
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Yayın Tarihi: 9 Ağustos 2017 - 28 Eylül 2017
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Bong Pil
Kang Soo-Jin
Jin-Sook
Jo Seok-Tae
Oh Dal-Soo
Park Jae-Hyun

 

Diğer Oyuncuları:

>Kang Hong-Suk / Yoo Goo-Gil (Bong-Pil'in arkadaşı)
Kim Min-Ji / Hong Jung-Ae (Bong-Pil'in arkadaşı)
Joo Jin-Mo / Bong Dal (Bong-Pil'in babası)
Kim Hye-Ok / Yoon Kkeut-Soon (Bong-Pil'in annesi)
Seo Hyun-Chul / Soo-Jin'in babası
Lee Yeon-Kyung / Soo-Jin'in annesi
Seo-Young / Mi-Ja
Son Ji-An / Yoon-Mi
Park Ah-In / Park Young-Joo
Kim Kwon

 

Konusu:

Dizi, bir zaman gezgini olan Bong Pil (Kim Jae-Joong) etrafında dönmektedir. Bong Pil bir hafta içinde gerçekleşecek bir düğünü engelleyebilmek için geçmiş ile günümüz arasında dolaşmaya başlar.

 

Karakterleri:

Kim Jae-Joong dizide 3 yıldır devlet memurluğu sınavına hazırlanan Bong Pil karakterini canlandırmaktadır. O, 3 yıldır devlet memurluğu sınavına hazırlanmasına karşın sınava çalışmaktan memnun değildir. Bu yüzden mahalleli tarafından işsiz güçsüz hovarda birisi olarak anılmaktadır. O, bir posta müdürü olan babasına büyük oranda bağlı olan daha olgunlaşmamış birisidir. O, Kang Soo-Jin’i (Uee) 28 yıldır tek taraflı olarak sevmektedir. – "Beni bırakıp başka birisi ile evlenebileceğini mi düşünüyorsun."

Uee dizide Bong Pil’in (Kim Jae-Joong) kapı komşusu olan Kang Soo-Jin karakterini canlandırmaktadır. O ve Bong Pil 28 yıldır arkadaştır. O, geçen 28 yıl boyunca Bong Pil ile arasına bir duvar örmüştür. Ancak buna rağmen Bong Pil uzun zamandır ona âşıktır. Bununla birlikte Soo-Jin yakın zamanda başka birisi ile evlenecektir. Onun evlilik tarihi yaklaştıkça Bong Pil’in kendisine olan sevgisini başka bir bakış açısıyla görmeye başladıktan sonra duyguları alt üst olacaktır. – "Düğünüme geleceksin, değil mi? Sen benim en iyi ve tek arkadaşımsın."

Jung Hye-Sung dizide Bong Pil (Kim Jae-Joong) ve Kang Soo-Jin (Uee) ile aynı mahallede onlarla büyüyen Jin-Sook karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, arkadaş ortamındaki en zeki kişidir. Ancak onun çılgınlıkları konusunda eline su dökebilecek kimse de yoktur. – "Görücü usulü bir randevuya gitmenin saçmalık olduğunu söylemiştin! Şimdi evleneceğini mi söylüyorsun?"

Baro dizide Bong Pil’in (Kim Jae-Joong) arkadaşı olan Jo Seok-Tae karakterini canlandırmaktadır. Bong Pil onu en yakın arkadaşı gibi görmektedir ancak Seok-Tae böyle düşünmemektedir. Bong Pil'in hayatının berbat olduğu günü iple çekmektedir. Çok nazik ve utangaç birisi gibi görünebilir. Ancak arkadaşının yüzüne gülümseyen ve arkasından onu bıçaklayabilecek bir kişiliğe sahiptir. – "Ne olursa olsun, kesinlikle seni yeneceğim! Sen dibe battığın sürece hayatım bir başarıdır!"

Lee Sang-Yi dizide Bong Pil’in (Kim Jae-Joong) arkadaşı olan Oh Dal-Soo karakterini canlandırmaktadır.

Jang Mi-Kwan dizide Soo-Jin'in (Uee) nişanlısı olan Park Jae-Hyun karakterini canlandırmaktadır.

 

Not: KBS2'nun Çarşamba & Perşembe  kuşağında bu diziden önce "Queen For Seven Days" ve bu diziden sonra "Mag Dog" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi: www.kbs.co.kr/drama/manhole/index.html

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9)