Queen For Seven Days

Puanı: 4,8/5  Oy Sayısı: 17
  Rüzgar Esintisi tarafından

 

Adı: Queen For Seven Days | Seven Days Queen | 7일의 왕비
Tür: Dram, Tarih, Romantik
Yönetmen: Lee Jung-Sub
Senarist: Choi Jin-Young
Yapımcı: -
Yayıncı: KBS2
imdb: 7.8
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2017
Yayın Tarihi: 31 Mayıs 2017 – 3 Ağustos 2017
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Shin Chae-Kyung
(Kraliçe Dangyeong)
Prens Lee Yeok
(Kral Joongjong)
Prens Lee Yoong
(Yeon San-Gun)
Seo-No
 

 

Diğer Oyuncuları:

Jang Hyun-Sung / Shin Soo-Geun
Do Ji-Won / Kraliçe Jasoon
Kang Shin-Il / Im Sa-Hong
Son Eun-Seo / Jang Nok-Soo
Song Ji-In / Shin-Bi
Park Won-Sang / Park Won-Jong
Kang Ki-Young / Jo Gwang-Jo
Kim Min-Ho / Baek Suk-Hee
Yoo Min-Kyu / Ki Ryong
Kim Jung-Young / Chae-Kyung'un annesi
Ko Bo-Gyeol / Myung-Hye
Park Si-Eun / Shin Chae-Kyung (genç)
Baek Seung-Hwan / Lee Yeok (genç)
Choi Min-Young / Seo-No (genç)
Jung Yoo-An / Jo Gwang-Jo (genç)
Jo Byeong-Gyu / Baek Suk-Hee (genç)
Yoo Hyung-Gwan / Yoo Soon-Jung
Yoo Seung-Bong / Yoo Ja-Gwang
Lee Hwa-Ryong / Sung Hee-An
Yum Hye-Ran / Chae-Kyung'un dadısı
Choi Seung-Kyung / Saraybeyi Kim
Heo Sung-Tae / çete lideri
Kim Jung-Hak / Kral Sungjong
Kim Ki-Cheon / Mak-Gae
Yoon In-Jo / Saray Leydisi Jo
Kim Young-Sun
Park Yong-Jin
Ahn Do-Kyu / Lee Yoong (genç)
Park Seo-Yeon / Yoon Myung-Hye (genç)
Woo Hee-Jin / Devrik Kraliçe Yoon (konuk oyuncu)

 

Konusu:

Dizi, sadece 7 gün tahtta oturabilmiş olan Kraliçe Dangyeong (Park Min-Young) ile Kral Joongjong (Yeon Woo-Jin) arasındaki aşk hikâyesini anlatmaktadır.

 

Karakterleri:

Park Min-Young dizide bir devlet adamının kızı olan Shin Chae-Kyung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakterinin en büyük hayali sevdiği adam ile evlenmek ve sıradan mutlu bir hayat yaşamaktı. Ancak aşkı bir trajediye dönüşür ve kendini siyasetin kirli oyunları içinde bulur. O, Kral Joongjong (Yeon Woo-Jin) ile evlenir ve Kraliçe Dangyeong ismini alır. – "Geri çevirmem gereken bir aşkı kabul ettim."

Yeon Woo-Jin dizide Prens Lee Yeok karakterini canlandırmaktadır. O, hiçbir şey yapmaması istenilen bir kraliyet ferdi olarak doğmuş ve ondan sessiz bir hayat yaşaması istenilmiştir. Ancak o bunu kabul etmez. Abisi Lee Yoong’dan (Lee Dong-Gun) intikamını ve tahtı almaya karar verir. Ayrıca, Shin Chae-Kyung (Park Min-Young) ile bir gün evlenmeyi hayal eder. O, tahta oturduktan sonra Kral Joongjong ismini alır. – "Senin için dünyayı alacağım."

Lee Dong-Gun dizide Prens Lee Yeok’in (Yeon Woo-Jin) üvey abisi ve Joseon Hanedanlığının 10. Kralı olan Prens Lee Yoong karakterini canlandırmaktadır. O, Shin Chae-Kyung’a (Park Min-Young) aşıktır. Ancak onun sevdiği kadın onu değil küçük kardeşi Lee Yeok’u sevmektedir. Onun karakteri, 'kral'ı her şeyin merkezinde olan bir kelime olarak hayal etmektedir. O, tahta oturduktan sonra halkına zorbalık yapan bir kral olur. – "Ben bu aşkı onaylamıyorum."

Chansung dizide Prens Lee Yeok’un (Yeon Woo-Jin) en yakın arkadaşı olan Seo-No karakterini canlandırmaktadır. O, Prens Lee Yeok’un hayatını kurtardıktan sonra onun sadık bir dostu olur.

 

Not: KBS'nun Çarşamba & Perşembe  kuşağında bu diziden önce "Queen of Mystery" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "Man-Hole: Feel So Good" yayımlanacaktır.

 

Resmi Web Sitesi: www.kbs.co.kr/drama/7days/index.html

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Fragman 5

 

Fragman 6

 

Fragman 7

 

Fragman 8

 

Fragman 9

 

Fragman 10 (UZUN)

 

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6)

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

GÜNÜN DİZİ ÖNERİSİ

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben maria. Bugün sizlere önerdiğim dizi, dram-medikal "Hospital Playlist". Dizide üniversitede tanışan ve şimdiye kadar dost kalan doktorlar arasındaki ilişkiyi ve dostluğu anlatıyor. Bakalım dostlukları ne kadar iyi ve neler oluyor izlerken çok eğlendim umarım sizde çok eğlenirsiniz. Herkese iyi seyirler. Görüşmek üzere...
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…