About Time
4,2 / 5 | Oy Sayısı : 116

Adı: About Time | 멈추고 싶은 순간: 어바웃타임
Tür: Romantik, Fantastik
Yönetmen: Kim Hyeong-Sik
Senarist: Chu Hye-Mi
Yapımcı: -
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: tvN
imdb: 7.0
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2018
Yayın Tarihi: 21 Mayıs 2018 – 10 Temmuz 2018
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Choi Michaela
Lee Do-Ha
Jo Jae-Yoo
Bae Soo-Bong
Jeon Sung-Hee
Choi Wi-Jin

 

Diğer Oyuncuları:

Jeong Dong-Hwan / Lee Sun-Moon
Min Sung-Wook / Lee Do-Bin
Jung Moon-Sung / Yoon Do-San
Kim Sa-Hee / Kim Hye-Young
Na Young-Hee / Jin Ra-Hee
Tae In-Ho / Park Sung-Bin
Kang Ki-Doong / Park Woo-Jin
Kim Hae-Sook / Oh So-Nyeo
Jang Gwang / Öğretmen Park
Yu Xiaoguang / Jang Chi-Ang
Oh Ah-Rin / Yoon A-In
Kim Kyung-Nam / polis memuru (2. bölüm - konuk oyuncu)

 

Konusu:

Dizi, insanların yaşam sürelerini görebilme yeteneğine sahip olan bir genç kızın (Lee Sung-Kyung) etrafında dönmektedir. Bir gün, onun yaşam süresini durdurabilen bir adamla (Lee Sang-Yoon) karşılaşır ve ona âşık olur.

 

Karakterleri:

Lee Sung-Kyung dizide bir müzikal oyuncu olan Choi Michaela karakterini canlandırmaktadır. İnsanların ne kadar süre yaşayacaklarını görebilmesine neden olan özel bir yeteneğe sahiptir. Bu durumu umutsuzca kabullenip hayatına devam eder. Bir gün, onun yaşam süresini durdurabilen bir adamla (Lee Sang-Yoon) tanışır ve bu adama tutunmaya karar verir. – "Yaşamak istiyorum. Zamanım var mı?

Lee Sang-Yoon dizide bir kültürel vakıfın başkanlığını yapan Lee Do-Ha karakterini canlandırmaktadır. Bir aile şirketin üçüncü nesil varisidir. Mükemmel vasıflara sahip olsa da soğuk bir görünüme ve sert bakışlara sahip birisidir. Farkında olmadan Michaela’nın (Lee Sung-Kyung) yaşam süresini durdurabilmektedir. Michaela’nın onu kendisine âşık etme çapalarından, tehdit etmesinden ve kendisini bir takıntı haline getirmesinden bıkmıştır. – "Birinin kaderini başkaların eline bırakacak kişiliğe sahip biri değilim."

Kim Dong-Jun dizide müzikal yönetmeni olan Jo Jae-Yoo karakterini canlandırmaktadır. Doğal içgüdüleri ve dâhiyane yetenekleri ile ünlüdür. Bu yüzden ona "Müzikallerin Mozart’ı" denmektedir. Yeteneklerinden dolayı daha önce hiç başarısızlığa uğramamış olsa da insanlık yönünden zayıf bir kişiliğe sahiptir. Bir gün hiç beklenmedik bir şekilde âşık olur. – "Ben sana âşık mıyım? Ben?"

Im Se-Mi dizide 'Magazine Music'de müdür olarak çalışan Bae Soo-Bong karakterini canlandırmaktadır. Babası bir medya patronudur. Lee Do-Ha’nın (Lee Sang-Yoon) nişanlısıdır ve onu tek taraflı olarak sevmektedir. Lee Do-Ha’nın kalbini kazanabilmek için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. – "Benimle bir anlaşma yapmak istiyorsan, bana ihtiyacım olan şeyi getir. Örneğin, Aşkı."

Han Seung-Yeon bir müzikal yönetmen asistanı olan Jeon Sung-Hee karakterini canlandırmaktadır. Choi Michaela’nın (Lee Sung-Kyung) üniversiteden beri en yakın arkadaşıdır.

Rowoon dizide Choi Michaela’nın (Lee Sung-Kyung) erkek kardeşi olan Choi Wi-Jin karakterini canlandırmaktadır. O, Sung-Hee’den (Han Seung-Yeon) hoşlanmaktadır.

 

Not: tvn’in Pazartesi & Salı  dizi kuşağında bu diziden önce "A Poem A Day" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "Let's Eat 3" yayımlanacaktır.

 

Resmi Web Sitesi: program.tving.com/program/1728

 

 

Fragman 1 (Karakter)

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Fragman 5

 

Fragman 6

 

Fragman 7

 

Fragman 8 (UZUN)

 

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10)