Haechi
4,4 / 5 | Oy Sayısı : 43


Adı: Haechi | Hatch | 해치
Tür: Tarih, Aksiyon
Yönetmen: Lee Yong-Seok
Senarist: Kim Yi-Young
Yapımcı: -
Yapım Şirketi: Kim Jong-Hak Production
Yayıncı: SBS
imdb: 8.5
Bölüm Sayısı: 48
Bölüm Süresi: 35 Dakika
Yapım Yılı: 2018 – 2019
Yayın Tarihi: 11 Şubat 2019 – 30 Nisan 2019
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 22:00 (günde iki bölüm)
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Lee Geum
Yeo Ji
Mun-Soo
Dal-Moon

 

Diğer Oyuncuları:

Lee Kyoung-Young / Min Jin-Won
Jung Moon-Sung / Lee Tan
Bae Jung-Hwa / Bok-Dan, Cheon Yoon-Young
Han Sang-Jin / Wi Byung-Joo
Park Ji-Yeon / Cho-Hong
Han Ji-Sang / Do Ji-Gwang
Han Seung-Hyun / Kral Gyeongjong
Nam Gi-Ae / Kraliçe Inwon
Choi Soo-Im / Seo
Jung Soon-Won / Joo Young-Han
Choi Min-Chul / Yoon Hyeok
Jeon Bae-Su / Jang Dal
Ahn Seung-Kyoon / A-Bong
Lim Ho / Lee Gwang-Jwa
Do Ki-Seok / Gae-Dol
Ha Sung-Kwang / Ja-Dong
Seo Eun Yool / Han Joon-Jae
Lee Won-Jae / Kim Chang-Jib
Kim Jong-Soo / Lee Yi-Myung
No Young-Hak / Prens Yeonryung
Lee Pil-Mo / Han Jung-Seok
Song Ji-In / veliaht prenses
Hong Jin-Gi / Goon-Tae
Ko Joo-Won / Lee In-Jwa
Kim Kap-Soo / Kral Sookjong
Park Si-Wan / genç çocuk


Konusu:

Dizi, Joseon Hanedanlığı döneminde, adalet ve reform arayışında olan dört farklı kişinin etrafında dönmektedir. Bu dört kişi; Lee Geum (Jung Il-Woo), Yeo Ji (Go Ara), Park Mun-Soo (Kwon Yool) ve Dal-Moon (Park Hoon)’dur. Ülkelerinde bir reform gerçekleştirebilmek için Prens Lee Geum'u kral yapmaya çalışırlar.


Karakterleri:

Jung Il-Woo dizide bir prens olan Lee Geum karakterini canlandırmaktadır. Oldukça zeki ve adalet duygusu güçlü birisidir. Ancak annesi alt sınıftan olduğu için prens olarak saygı görmez.

Go Ara dizide hükümet adına bir müfettiş olarak çalışan Yeo Ji karakterini canlandırmaktadır. Eskiden alt sınıf bir hizmetkârdı. Onun karakteri kadın olduğu için sürekli ayrımcılığa uğramaktadır. Ancak dövüş sanatlarında ve soruşturma konusunda birçok erkekten daha iyidir. Çeşitli kılık değiştirme ve kamuflaj türlerini bilmektedir. Ayrıca Çince, Japonca ve Korece olmak üzere üç farklı dilde konuşmaktadır. Yozlaşmış hükümeti düzeltmek için Lee Geum (Jung Il-Woo) ile güçlerini birleştirir.

Kwon Yool dizide devlet sınavlarına hazırlanan Park Mun-Soo karakterini canlandırmaktadır. Çok zeki biri olmadığı için devlet sınavını kazanmakta zorluk çekmektedir. Ancak insanlara karşı hassas ve dürüst birisidir. O, adalet arayışında olan tutkulu bir genç adamdır. Her zaman Lee Geum’un (Jung Il-Woo) yanında yer alır ve onun tahta çıkmasına yardımcı olur.

Park Hoon dizide ünlü bir soytarı olan Dal-Moon karakterini canlandırmaktadır. Aynı zamanda bir çetenin lideridir. Dövüş sanatları konusunda oldukça yetenekli birisidir. Sokaklarda büyümüştür ve ne ailesinin kim olduğunu ne de gerçek adını bilmektedir. Günlerini amaçsızca geçirirken bir gün Lee Geum (Jung Il-Woo) ile karşılaşır ve onun mutlaka tahta geçmesi gerektiğini anlar.

Lee Kyoung-Young dizide güç sahibi olabilmek için her şeyi yapan Min Jin-Won karakterini canlandırmaktadır. Hatalara asla tahammülü yoktur. Tahta kuklası olarak oturacak birisini ararken Lee Geum (Jung Il-Woo) ile karşılaşır. İlk başlarda onu onaylamasa da daha sonraları onu kral yapmaya karar verir.

Jung Moon-Sung dizide bir prens olan Lee Tan karakterini canlandırmaktadır. Kral olabilmek için Min Jin-Won’un (Lee Kyoung-Young) kuklası olarak tahta oturmaya karar verir. Bu yüzden Min Jin-Won’un emirlerini eksiksiz yerine getirir. Ancak bir gün önüne engel olarak Lee Geum (Jung Il-Woo) çıkar ve planları yarıda kesilir. Min Jin-Won kararını değiştirdiği için onun desteğini kaybeder ve bir cinayet işler.


Not:

1 – Dizi, 'Haechi' adlı bir mitten esinlenerek kaleme alınmıştır. 'Haechi' (aynı zamanda haetae olarak da bilinir), kötülükten iyiliği ayıran ve adaleti koruyan mistik bir yaratıktır.

2 – SBS’in Pazartesi & Salı  dizi kuşağında bu diziden önce "My Strange Hero" ve bu diziden sonra "The Secret Life of My Secretary" yayımlanmıştır.


Resmi Web Sitesi: programs.sbs.co.kr/drama/haechi


 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4 (Karakter Lee Geum (Jung Il-Woo))

 

Fragman 5 (Karakter Yeo Ji (Go Ara))

 

Fragman 6 (Karakter Park Mun-Soo (Kwon Yool))

 

Fragman 7 (Karakter Dal-Moon (Park Hoon))

 

Fragman 8 (Karakter Min Jin-Woo (Lee Kyoung-Young))

 

Fragman 9 (KarakterLee Tan (Jung Moon-Sung))

 

Fragman 10 UZUN

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7)