Save Me 2

Puanı: 4,1/5  Oy Sayısı: 14
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Save Me 2 | 구해줘 2
Tür: Dram, Gizem, Aksiyon, Gerilim
Yönetmen: Lee Kwon
Senarist: Seo Joo-Yeon
Yapımcı: -
Yayıncı: OCN
imdb: -
Bölüm Sayısı: 16
Sezon: 2
Yapım Yılı: 2018 – 2019
Yayın Tarihi: 8 Mayıs 2019 – 27 Haziran 2019
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Kim Min-Cheol
Choi Kyung-Seok
Kim Young-Sun


Diğer Oyuncuları:

Kim Young-Min / Sung Cheol-Woo
Lim Ha-Ryong / kasabanın başı
Oh Yeon-A / Jin-Sook
Lee Joo-Sil / Sung-Ho'un büyükannesi
Seo Young-Hwa / Min-Cheol'un annesi
Lee Yoon-Hee / Yanggyejang
Woo Hyeon / Boong-Eo
Jang Won-Young / Chil-Sung
Kim Soo-Jin / Chil-Sung'un eşi
Kim Young-Sun / kasaba başının eşi
Kim Mi-Hwa / Hwan-Hee'in annesi
Sung Hyuk / Jung Byung-Ryool
Son Bo-Seung / Sung-Ho
Jo Jae-Yun / Shin Pil-Koo
Han Sun-Hwa / Go Eun-Ah
Baek Soo-Jang / Soodal
Shim Dal-Gi / Gwang-Mi


Konusu:

Dizi, insanların dini duygularını sömürerek, küçük bir kasabayı kaosa sürükleyen sahte bir dini tarikatı konu alacak. Wolchoori kasabasının sular altında kalacağı açıklandıktan sonra orada mülkü olan insanlara tazminat verileceği duyurulur. Bunu duyan Kim Min-Cheol (Uhm Tae-Goo) memleketi Wolchoori’ye geri döner. Ancak burada kasabanın yerlisi olmayan birkaç insanla karşılaşır ve bir tuhaflık sezer.


Karakterler:

Uhm Tae-Goo dizide eski bir tutuklu olan Kim Min-Cheol karakterini canlandıracak. Lise yıllarında umut vaat eden bir judo sporcusuydu. Ancak bir gün, sahip olduğu güçlü adalet duygusu yüzünden bir olaya dâhil olur ve bu yüzden hapse girer çıkar.

Cheon Ho-Jin dizide Wolchoori kasabasında dini bir tarikat kurmaya çalışan Choi Kyung-Seok karakterini canlandıracak. Yüzündeki gülümsemeyle iyi bir adama benzemektedir. Wolchoori kasabasının yabancısı olduğu için ilk başta kasaba halkı ona güvenmez. Ancak tazminat almalarında kasaba halkına yardımcı olunca onların güvenini kazanmaya başlar.

Esom dizide Kim Min-Cheol’un (Uhm Tae-Goo) kız kardeşi olan Kim Young-Sun karakterini canlandıracak. Hemşirelik okumaktadır ve yaşadığı hayatı sevmemektedir. Bu yüzden en büyük amacı, en kısa sürede Wolchoori kasabasını terk etmektir. Bir gün, bir papaz olan Sung Cheol-Woo (Kim Young-Min) ona yaklaşır.

Jo Jae-Yun dizide bir polis şefi olan Shin Pil-Koo karakterini canlandırmaktadır.

Han Sun-Hwa dizide Min-Cheol’un (Uhm Tae-Goo) ilk aşkı olan Go Eun-Ah karakterini canlandırmaktadır.


Not:

1 – Dizi, Dizi, 2013 yapımı "The Fake" adlı bir animasyon filmden uyarlamadır. Animasyon filminin yönetmeni Yeon Sang-Ho bu dizide danışmanlık yapmaktadır.

2 – Dizi, "Save Me" dizisinin ikinci sezonudur.

3 – OCN'in Çarşamba & Perşembe  dizi kuşağında bu diziden önce "Possessed" ve bu diziden sonra "Class of Lies" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi: program.tving.com/ocn/saveme2

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Kaynakları: (1)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…