Black Knight (2023)
3,9 / 5 | Oy Sayısı : 28
Dizinin Adı
Black Knight | Courier | Delivery Knight | 택배기사
Yönetmen
Cho Ui Seok
Yapımcı
Netflix
Bölüm Sayısı
6
Yayın Gün / Saat
Cuma
Gösterim Tarihi
12 Mayıs 2023
Dizi Türü
Aksiyon, Macera, Dram, Bilim-Kurgu
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular

Black Knight Konusu:

Black Knight dizisi, kirliliğin çok şiddetli hale geldiği ve hayatta kalmanın tek yolunun teslimat hizmetlerine dayandığı distopik bir geleceği konu alıyor. 2071 yılında hava kirliliği o kadar şiddetli bir hale gelirki nüfusun sadece yüzde 1'i hayatta kalır. Ayrıca insanlar arasında katı bir sosyal sınıf oluşur. Bu sorunlar nedeniyle paket teslimat hizmetine bağımlı olan insanlar ve parselleri hırsızlardan koruyan şövalyeler bir arada yaşamaktadır.

Black Knight Karakterleri:

Kim Woo Bin, efsanevi teslimat şövalyesi 5-8 rolünü canlandırıyor. Sıradan bir evde büyüyen Şövalye 5-8, fiziksel dövüşte oldukça yeteneklidir. Ayrıca Toplum Hizmeti çalışanının hatası nedeniyle sol bileğinde bir QR koduyla yaşamaktadır. Bir gün, Mülteci bir çocuk olan Sa-Wol ile tanışır.

Song Seung Heon dizide, babasının başarılarına duyduğu kıskançlık yüzünden acımasız birine dönüşen Ryu Seok karakterini canlandırmaktadır. Kendini kanıtlama fikrine takıntılı olan Ryu Seok, sonunda 5-8 ile karşı karşıya gelir.

Esom dizide, Savunma İstihbarat Komutanlığında bir subay olan Seol Ah karakterini canlandırmaktadır. Sa Wol'un hayatını kurtarır ve o zamandan beri ona ailesinin bir parçası gibi bakar.

Kang Yoo Seok dizide, Şövalye 5-8'e hayran olan ve tıpkı onun gibi şövalye olmayı hayal eden mülteci çocuk Sa Wol karakterini canlandırmaktadır.


Diğer Oyuncular:

Kim Eui Sung
Jin Kyung


1- Dizi, Lee Yoon Kyun'un "Taekbaegisa" adlı web çizgi romanına dayanmaktadır.


Black Knight Fragman: