Kim Woo Bin

  alie tarafından

 

Sahne Adı: Kim Woo-Bin | 김우빈
Gerçek Adı: Kim Hyun-Joong | 김현중
Meslek: Oyuncu, Model
Doğum Tarihi: 16 Temmuz 1989
Doğum Yeri: Seul, Güney Kore
Boy: 188cm
Kilo: 70
Burcu: Yengeç
Eğitimi: Jeonju Üniversitesi – Eğlence Sahne Bölümü
Dini: Hıristiyan (Katolik - Hıristiyan Adı: Benedictus)
Kan Grubu: B

 

Kim Woo-Bin’in bir kız kardeşi vardır.

Kim Woo-Bin, ilk olarak Kim Hyun-Joong adıyla çıkış yapmıştır ama 2011'in sonlarında adını Kim Woo-Bin olarak değiştirmiş ve kariyerine bu isimle devam etmiştir.

Kim Woo-Bin, modellik yaptığı günlerde tanıştığı Lee Jong-Suk ile yakın arkadaştır. Onların gerçek hayattaki arkadaşlıkları gençlik dizisi "School 2013" olmak üzere bir çok projede birlikte yer almalarını sağlamıştır. Ayrıca Kim Woo-Bin "White Christmas" ve "Vampire Idol" dizilerinde beraber rol aldığı Kim Young-Kwang, Lee Soo-Hyuk, Hong Jong-Hyun ve Sung Joon ile yakın arkadaştır.

Kim Woo Bin'in kendisinden bir yaş büyük olan model Yoo Ji-Ahn ile modellik yaptığı günlerde tanıştığı ve 2 yıldır beraber oldukları ajansı SidusHQ tarafından Eylül 2013 yılında doğrulandı. İkilinin Mayıs 2014 tarihinde dört ay önce ayrıldıkları açıklandı.

Kim Woo-Bin'in kendisi gibi oyuncu olan ve kendisinden 5 yaş büyük Shin Min-Ah ile 2015 yılın Ocak ayının başlarında bir moda markası olan Giordano'nun çekimlerine model olarak katıldıklarında arkadaş oldukları ve 2015 yılının Mayıs ayında çıkmaya başladıkları ajansları tarafından 22 Temmuz 2015 tarihinde onaylandı.

2016'da Jo In-Sung, Kim Woo-Bin, Song Joong-Ki, Lim Ju-Hwan, Bae Seong-Woo, Cha Tae-Hyun, Lee Kwang-Soo, Kim Ki-Bang ve 'EXO' grubundan Do Kyung-Soo’nun (D.O) birbirleri ile yakın arkadaş oldukları ve "grup"un bir parçası olduğu açıklandı. ("grup", 9 oyuncudan oluşan ve eğlence enstitüsü tarafından da bilinen, özel bir adı olmayan bir arkadaşlık grubudur. Bu grup genellikle evlerde toplanır ve yoğun programlarına rağmen birlikte gezilere çıkar, konserlere ve sinemaya gider.)

Kim Woo-Bin’e 24 Mayıs 2017 tarihinde nazofarenks (Üst Yutak/Geniz Kanseri) kanseri teşhisi konduğu açıklandı. Oyuncu şuan hastalığı için tedavi görmekte ve oyunculuk kariyerine tamamen iyileşene kadar ara verdi.

 

Kim Woo-Bin Filmleri

Wiretap (-)
Alien (-)
Master (2016)
Twenty (2015)
The Con Artists (2014)
Friend 2 (2013)
Runway Cop (2012)

 

Kim Woo-Bin Dizileri

Uncontrollably Fond (KBS2, 2016)
Love Cells (Naver TV Cast, 2014)
The Heirs (SBS, 2013)
School 2013 (KBS2, 2012-2013)
To The Beautiful You (SBS, 2012)
Gentleman's Dignity (SBS, 2012)
Vampire Idol (MBN, 2011-2012)
White Christmas (KBS2, 2011)

 

Kim Woo-Bin TV Filmleri

Cupid Factory (KBS2, 2011)

 

Ödülleri:

2015 10. Max Film Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (The Con Artists)
2014 35. Mavi Dragon Film Ödülleri: Popülerlik Ödülü (Friend 2)
2014 51. Grand Bell Ödülleri: Popülerlik Ödülü (Friend 2)
2013 SBS Drama Ödülleri: 10 Yıldız Ödülü (The Heirs) 
2013 8. Asya Model Festivali Ödülleri: Yeni Yıldız Ödülü

  

Kaynakları: (1), (2), (3)

 Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…