Island 2
4,5 / 5 | Oy Sayısı : 20
Dizinin Adı
Island Season 2 | 아일랜드2
Yönetmen
Bae Jong
Senaryo
Jang Yoon Mi
Yapımcı
Amazon Prime, TVING
Bölüm Sayısı
6
Yayın Gün / Saat
Cuma
Gösterim Tarihi
24 Şubat 2023 - 10 Mart 2023
Dizi Türü
Aksiyon, Gerilim, Korku, Fantastik
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Lee Da Hee
(Won Mi Ho)
Cha Eun Woo
(Kang Chan Hyuk)
Sung Joon
(Goong Tang)Island Season 2 Konusu:

Dizi, Jeju adasında gizli kalmış karanlık bir sırrın hikayesini konu almaktadır. Won Mi Ho (Lee Da Hee), Daehan Grubunun yöneticisinin tek çocuğudur. Kibirli ve bencil birisidir ancak her zaman üzgün görünmektedir. Bir gün büyük bir olaya neden olur. Bu yüzden babası ceza olarak onu Jeju Adası'na sürgüne gönderir. Orada lise öğretmeni olarak görevlendirilir ve etik dersleri vermeye başlar. Bu sırada beklenmedik bir şekilde hayaletlerle ilgili bir davaya karışır ve gizemli bir hayalet avcısı, hayaletlerin hedefi haline gelen Won Mi Ho'yu korumaya çalışır.


Island Season 2 Karakterleri: 

Lee Da Hee dizide Daehan Grubunun tek varisi olan Won Mi-Ho karakterini canlandırmaktadır. Babası tarafından Jeju Adası’na gönderildikten sonra buradaki bir lisede etik dersleri vermeye başlar.

Kim Nam-Gil dizide gizemli bir hayalet avcısı olan Van karakterini canlandırmaktadır. Dünyayı kötü ruhlardan korumaktadır. Yarı insan yarı hayalettir. O, hem bir insanın sıcak kalpliliğine hem de bir yaratığın duygusuz soğukluğuna sahiptir. Lanetli olan ölümsüz hayatını sonlandırabilmek için bir kadına ihtiyacı vardır.

Cha Eun-Woo dizide John adı ile bilinen bir rahip olan Kang Chan-Hyuk canlandırmaktadır. Amerika’da büyümüş, kötü ruhları kovan bir rahiptir. Ana dilini unutmamak için sürekli Kore dizileri izlemiştir. Parlak bir kişiliğe sahip biri gibi görünmesine karşın karanlık bir geçmişi vardır. Bir kızı koruyamadığı için suçluluk duymaktadır.

Sung Joon dizide, Van ile birlikte kötülüğün üstesinden gelmek için yetiştirilen Goong Tan karakterini canlandırıyor. Ancak kötü bir olaydan sonra Goong Tan, Van'a karşı çıkmaya başlar. Bu noktadan sonra hikaye ilginç bir şekilde ilerler.


Diğer Oyuncular:

Go Doo Shim / Geum Baek Joo
Oh Gwang Rok / Won Mi Ho'nun yardımcısı
Heo Jung Hee / Boo Yeom Ji
Park Geun Hyuk / Lider Jong Ryung
Jung Soo Bin / Lee Soo Ryeon
Yoo Seung Ok / Han Soo Jin
Kim Sung Oh / Yuul


1 - Dizi, Yoon In Wan (윤인완) tarafından yazılan ve Yang Kyung Il (양경일) tarafından çizilen "Island" (아일랜드) adlı webtoon'dan uyarlanmıştır.

2 - Kadın başrol ilk olarak Seo Ye Ji'ye teklif edilmişti ancak reddedildi.

3 - Dizinin "Island: Season 1" adı altında ilk sezonu bulunmaktadır.