SF8: White Crow

Puanı: 4/5  Oy Sayısı: 4
  Hamlet tarafından

Adı: SF8: White Crow | SF8: 하얀 까마귀
Tür: Gerilim, Korku, Fantastik/Bilim Kurgu, TV Film
Yönetmen: Jang Cheol-Soo
Senarist: Park Ji-Hye (kısa hikâye), Kang Sun-Joo
Yapım Şirketi: DGK, SOOFILM
Yayıncı: MBC, wavve
imdb: -
Süresi: 58 Dakika
Yapım Yılı: 2020
Yayın Tarihi: 11 Temmuz 2020 (wavve), 18 Eylül 2020 (MBC)
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi (wavve), Cuma – 22:10 (MBC)
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Juno

 

Diğer Oyuncuları:

Lee Se-Hee / Jang Joon-Oh
Shin So-Yul / Sin Ji-Soo


Konusu:

Dizi, sanal gerçeklik oyunlarının oldukça gelişmiş olduğu bir gelecekte geçmektedir. Juno (Hani), ünlü bir oyun yayıncısıdır. Bir gün, ortaya çıkan eski bir sınıf arkadaşı, Juno’nun geçmişini manipüle eder. Juno onunla bir tartışma içerisine girer. Ancak, bu yüzden tüm servetini, şöhretini ve hayranlarını kaybeder. Yeni travma oyunuyla onurunu geri kazanmayı ve yayın yapmaya geri dönmeyi amaçlayan Juno, oyunun içinde karşılaştığı travmasının üstesinden gelemez ve sanal bir dünyada sıkışıp kalır. İnsanların geçmiş travmalarına geri döndüren bu şeytani oyun, yüzleştiği geçmiş ile ona daha da acı vermeye başlar. Oyunun içindeki hiç bitmeyen bu kâbus, kendi bilinçaltının ele almadığı ya da belki de bilmek istemediği bir parçasıdır.


Not:

1 – "SF8: White Crow", 8 farklı bilim kurgu türündeki hikâyenin yer aldığı "SF8" adlı TV film serisinin bir parçasıdır.

2 – "SF8: White Crow", Park Ji-Hye tarafından kaleme alınan 'Koroniseureul Goohaejwo' adlı bir hikâyeden uyarlamadır.

3 – "SF8" serisinde yer alan diğer TV filmler: "SF8: The Prayer", "SF8: Manxin", "SF8: Joan's Galaxy", "SF8: Blink", "SF8: Baby It’s Over Outside", "SF8: Love Virtually", "SF8: Empty Body"


Resmi Web Sitesi: imbc.com/broad/tv/drama/sf8/Whitecrow


 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…