Tartışmalı Oyunculara Sahip Olan Hit Dizi

Tartışmalı Oyunculara Sahip Olan Hit Dizi

2010 yılında yayımlanan popüler dizi "Sungkyunkwan Scandal" o zamanlar oldukça iyi tepkilerle karşılanmıştı. Ancak 10 yıl sonra tamamen farklı nedenlerden ötürü yeniden dikkat çekiyor. Çünkü dizinin kötü başrol oyuncusu da dahil olmak üzere tüm önemli oyuncuları tartışmaya karıştı.

Aslında dizinin bazı isimlerinin karıştığı iddialar o kadar ciddi ki, izleyicilerin birçoğu diziyi "lanetli" olarak nitelendiriyor. 

Dikkat: yazının devamında olumsuz etkilenebileceğiniz bazı olaylardan bahsedilmektedir. 

Şu anda Güney Kore'nin en tanınmış isimlerinden olan Park Min Young, o zamanlar dizide para kazanmak için erkek kılığına giren ancak bir dizi olaydan sonra Sungkyunkwan Üniversitesi'ne giden Kim Yoon-hee karakterini canlandırdı. Park Min Young'un bu önemli rolü ona "tarihi güzellik" unvanını kazandırdı.

20 yıl boyunca kariyer basamaklarını tek tek çıkan Park Min Young, bu yılın başlarında açıklanan ilişkisi yüzünden hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Dispatch oyuncuyu, dolandırıcılık yapmasıyla tanınan ünlü iş adamı eski erkek arkadaşından para almakla suçladı. Tartışmaların ardından Park Min Young birçok eleştiriye maruz kaldı ve böylece imajı önemli ölçüde darbe aldı. Neyseki bu yıl yayımlanan hit dizi "Marry My Husband" ile kariyerini ve imajını yeniden toparlayarak itibarını büyük ölçüde geri kazandı.

Dizide yakışıklı ve zeki bir alim olarak başrol erkeği canlandıran Park Yoochun, bu dizi ile ilk başrolünü üstlenmişti. İlk seferi olmasına rağmen oyunculuk becerileri çok beğenildi. Bu becerileri ona KBS Drama Ödülleri ve Baeksang Sanat Ödülleri'nde En İyi Yeni Erkek Oyuncu ödüllerini getirdi. Ancak 2016 yılında dört farklı kadın, Park Yoochun'un cinsel saldırıda bulunduğunu iddia etti. Bu iddialar Park Yoochun'un halk arasındaki imajına büyük ölçüde zarar verdi. Üstelik Park Yoochun'un bu olaydan birkaç yıl sonra uyuşturucu skandalına karışması yeniden sansasyon yarattı. Artık kendi ülkesinde kamu televizyonlarında yer alması yasaklanan Park Yoochun yalnızda yurt dışında çalışabiliyor.

A listesindeki yıldız Song Joong Ki, hem ülkesinde hemde yurt dışında sevilen önemli bir isimdir. Ancak oyuncunun son zamanlarda özel hayatıyla gündeme gelmesi imajını kötü etkiledi. Özellikle oyuncunun "Descendants of the Sun" dizisinde beraber rol aldığı Song Hye-Kyo ile evlendikten sonra boşanması sırasında ve sonrasında çıkan tartışmalar itibarı üzerinde olumsuz bir etki bıraktı.

Dizide güçlü, gizemli ama bir o kadar da çekici ikinci erkek başrol Moon Jae-shin'i canlandıran Yoo Ah In için bu dizi dönüm noktası oldu. Yoo Ah In'in kariyeri bu diziden sonra yükselişe geçti ve karakteri ile Song Joong-ki'nin karakteri arasındaki etkileşimler birçok izleyici tarafından sevildi. Hatta ikilinin sahneleri o kadar beğenildi ki "En İyi Çift Ödülü"ne layık görüldü.

Eğlence sektöründe saygın bir oyuncu olarak yıldız bir isim haline gelen Yoo Ah In'in kariyeri, 2023'ün başında tüm ülkeyi şok eden tartışmalar ile yerle bir oldu. Önemli bir uyuşturucu skandalına karışan oyuncunun propofol, esrar, kokain ve ketamin dahil olmak üzere dört tür uyuşturucu kullandığı ortaya çıktı. Bu skandal, zamanının en iyilerinden biri olarak bilinen aktörün gelecek vaat eden kariyerini tamamen yok etti. 

Son olarak "Sungkyunkwan Scandal" dizisinde kötü karakter olarak öne çıkan aktör Jeon Tae Soo, diziden sonra yükselişe geçen kariyerini 2011 yılında alkollü araç kullanma skandalına karışarak düşüşe geçirdi. Davranışları kamuoyunu rahatsız etti. Bu olayın ardından oyuncu birkaç önemli projede yer alsa da imajını eskisi gibi düzeltemedi. Uzun süre depresyondan muzdarip olan oyuncu 2018'in başlarında intihar etti. 

-

BİZİ INSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @guneykoresinemasicom