Efsanevi Üçlünün Halefleri Kimler Olabilir?

Efsanevi Üçlünün Halefleri Kimler Olabilir?

Son zamanlarda Kim Ji Won, Kim Go Eun ve Kim Hye Yoon, hayranlar tarafından Kore eğlence sektörünün "yeni Tae-Ji-Hye"si olarak selamlanıyor. Kendilerine has auraya ve güzelliğe sahip üç isim de oyunculuk becerilerinden dolayı büyük övgüler alıyor. Onların isimleri, dünya çapında beğeni toplayan birçok k-içerikte yer alıyor.

Kim Ji Won

Kim Ji Won, oyunculuğa başlamadan önce 2010 yılında cep telefonu reklamlarında model olarak çıkış yaptı. Kim Ji Won, 2013 yılında "The Heirs" dizisinde zengin bir mirasçı olan Rachel Yoo'yu canlandırmasıyla izleyicilerin dikkatini çekti. 

Ancak kariyerinde asıl yükselişi Song Hye Kyo, Song Jong Ki ve Jin Goo ile birlikte "Descendants of the Sun" dizisinde yer alarak yakaladı. O zamandan sonra "Fight for My Way", "Arthdal ​​Chronicles", "My Liberation Notes" ve son olarak "Queen of Tears" gibi birçok hit projede isminden söz ettirdi.

Özellikle Kim Ji Won, Kore'nin en iyi üç senaristinin (Kim Eun Sook, Park Ji Eun ve Im Sang Chun) seçtiği tek aktris olarak biliniyor.


Kim Go Eun

Kore ekranlarının “ilham perisi” olarak anılan Kim Go Eun, kariyerinin ilk günlerinden bu yana oyunculuk becerileriyle övülüyor. 2012 yılında Jung Il Woo'nun yönettiği “A Muse” filmindeki performansıyla büyük ses getiren güzel oyuncunun yer aldığı film, 70 yaşındaki bir şair ile 17 yaşındaki bir kız öğrenci arasındaki romantizmi konu alıyordu. “A Muse” sanatsal yönüyle övgüler almasının yanı sıra aynı zamanda Kim Go Eun'un cesur sahneleri nedeniyle de tartışmalara yol açtı. Bununla birlikte, bu rolü ona 33. Blue Dragon Film Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu da dahil olmak üzere çeşitli film festivallerinde dokuz ödül kazandırdı.

Çeşitli filmlerde çok yönlü oyunculuğunu sergileyen Kim Go Eun, hit drama “Goblin”de canlandırdığı rolü ile şöhretini daha da güçlendirerek yerini sağlamlaştırdı. 

Son olarak ise Baeksang Sanat Ödülleri'nde Kore'de 11 milyondan fazla izleyiciyi çeken “Exhuma” filmindeki dikkat çekici performansıyla film kategorisinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.


Kim Hye Yoon

1996 doğumlu Kim Hye Yoon, Konkuk Üniversitesi'nde sinema bölümünden mezun oldu. 2018 yılında ilk kez “Sky Castle” dizisindeki rolüyle dikkatleri üzerine çekti. Bu rol onun 55. Baeksang Sanat Ödülleri'nde En İyi Yeni Kadın Oyuncu ödülünü kazanmasına yardımcı oldu. Daha sonra Kim Hye Yoon "Extraordinary You",  "Royal Secret Inspector Joy", "Snowdrop" gibi dizilerdeki rolleriyle izleyicileri büyülemeye devam etti.

Beyazperdedeki ilk başrol filmi olan "The Girl Riding a Bulldozer" ile hem gişede başarılı oldu, hem de uluslararası film festivallerinde çok sayıda ödül kazandı. Hatta bu film ona 2022 Blue Dragon Ödülleri'nde En İyi Yeni Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı.

Şu anda yayımlanan "Lovely Runner" dizisinde rol alan Kim Hye Yoon, dünya çapında ses getiriyor. Dizinin yakaladığı bu önemli başarı sayesinde birçok ödül alması bekleniyor.


-