Yanlış Oyuncu Seçimi Yapılmış Olan 5 dizi

Yanlış Oyuncu Seçimi Yapılmış Olan 5 dizi

Başrollerin seçimi diziler için çok önemlidir. K-dramaların oyuncu seçimleri, prodüksiyonun kalitesinde rol oynayan en büyük etkenlerden birisidir. Bu yüzden bazı netizenler bu konuya dikkat çekmek için başroldeki kadın oyuncunun yanlış seçildiklerini düşündükleri 5 projeyi belirlediler.


1) The Impossible Heir - Hong Su-Zu

Hong Su-Zu, "The Impossible Heir" ile ilk başrolünü üstlenerek önemli bir dizide yer aldı. Aynı hedefler doğrultusunda hareket eden iki erkeğin arasında kalan güzel ve çalışkan bir genç kadın olarak dikkat çekti. 

Büyük bir merakla beklenen dizi, yayımlandıktan sonra hedeflediği ilgiye ulaşamadı. Hit olmak bir yana, dizi birçok eleştirinin de odağı oldu. En büyük eleştiriyi ise Hong Su-Zu aldı. Hong Su-Zu'nun oyunculuğu projenin en büyük hayal kırıklığı yaratan yönü olarak gösterildi. İzleyiciler çaylak aktrisi, donuk ifadesi ve sert oyunculuğu yüzünden eleştiri yağmuruna tuttu. Hatta bazı netizenlere göre diyaloglarını ifade etme şekli ders kitabından okunan bir metne benziyordu.


2) Crash Course in Romance - Jeon Do Yeon 

Jeon Do Yeon, özellikle Kore sinemasında sergilediği çok yönlü oyunculuk becerileri ile isminden söz ettiren başarılı bir oyuncudur. Ancak birçok izleyici onun "Crash Course in Romance" için pek uygun olmadığını düşündü. 

Her ne kadar dizide sergilediği performansı beğenilse de Jeon Do Yeon'un karaktere uymadığı düşünüldü. Birçok kişiye göre otuzlu yaşlarının başında ve genç yeğeni olan bir kadına benzemiyordu. Ayrıca dizide partneri olan Jung Kyung Ho ile eşleşmesi birçok izleyicinin yönetmenin oyuncu seçimlerini sorgulamasına neden oldu.


3) Marry My Husband - BoA

Hit dizi "Marry My Husband" yayımlandığı zamanlarda büyük ses getirmişti. BoA, güzel ama kurnaz bir iş kadını olan Oh Yu-ra olarak diziye dahil olduğunda birçok kişi çok heyecanlanmıştı. Ancak BoA, hem görünümü hem de oyunculuğu yüzünden eleştirilerin odağı oldu. 

Birçok kişiye göre "Kpop Kraliçesi", zengin mirasçı imajına uymuyordu. BoA'nın canlandırdığı karakter, dizideki diğer rol arkadaşlarının gölgesinde kaldı ve doğal olmayan ifadeleri yüzünden daha fazla tartışmaya neden oldu. Hatta bazı izleyiciler BoA her ​​ekrana çıktığında televizyonu kapatmak istediklerini itiraf etti.


4) Hwarang - Go Ara 

Tarihi dizi "Hwarang", kadrosunda yer alan Park Seo-JoonGo Ara, Park Hyung-Sik, MinhoDo Ji-Han, Joo Yoon-Woo, 'BTS' grubundan V, Seo Ye-JiKim Ji-Soo ve Choi Won-Young gibi pek çok popüler isim sayesinde dikkat çekti. Ancak Go Ara'nın başrol kadın oyuncu olarak seçilmesinin ardından dizi birçok olumsuz tepki aldı. Go Ara'nın sınırlı oyunculuk becerileri yüzünden erkek oyuncuların arasında kaybolduğu söylendi. Birçok kişi, eğer kadın başrol oyuncu Go Ara olmasaydı dizi daha iyi olabilirdi şeklinde düşüncelerini dile getirdi.


5) My Demon - Kim Yoo Jung 

"My Demon", özellikle başrol oyuncuların görsel olarak çekiciliği sayesinde övüldü ve böylelikle birçok kişinin de dikkatini çekti. Ancak netizenler 1999 doğumlu genç oyuncu Kim Yoo-jung'un performansından dolayı büyük hayal kırıklığına uğradıklarını ifade etti. İzleyicilere göre aktris, zengin bir mirasçı rolü için oldukça genç görünüyordu.

-

Siz ne düşünüyorsunuz?

BİZİ INSTAGRAM HESABIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ @guneykoresinemasicom