Jun Ji-Hyun ve Lee Min-Ho’nun “The Legend of the Blue Sea” Dizisinde Birlikte Rol Alacakları Doğrulandı
  • alie
  • 30-05-2016, 12:44


Çin’de ve diğer Asya ülkelerinde oldukça popüler olan Hallyu Yıldızları, Jun Ji-Hyun ve Lee Min-Ho’nun, "The Legend of the Blue Sea" dizisinde birlikte başrol karakterleri canlandıracakları doğrulandı.


Dizinin yönetmen koltuğunda 2014 yapımı "Doctor Stranger", 2013 yapımı "The Master’s Sun", 2011 yapımı "City Hunter" ve 2009 yapımı "Brilliant Legacy" dizilerinde çalışmış olan Jin Hyeok otururken dizinin senarist koltuğunda 2015 "The Producers" ve 2014 yapımı "You Who Came From the Stars" dizilerini kaleme alan Park Ji-Eun oturmaktadır.

Jun Ji-Hyun daha önce, rol aldığı "You Who Came From the Stars" dizisi aracılığı ile senarist Park Ji-Eun ile birlikte çalışmış, Lee Min-Ho ise daha önce "City Hunter" dizisi aracılığı ile yönetmen Jin Hyeok ile çalışmıştı. Ancak Jun Ji-Hyun ve Lee Min-Ho ilk kez bir projede bir araya gelecek.

Dizi, Joseon alimi Yu Mong-In tarafından yazılan "Eou yadam" adlı deniz kızları ile ilgili olan tarih-fantastik-romantik türündeki hikaye koleksiyonundan (Kore’nin ilk tarihsel (romantik) hikayesi) esinlenmiştir. Hikaye, bir okyanusun içinde yaşayan denizkızlarını serbest bırakan hâkim Kim Dam-Ryung’un etrafında dönmektedir. Denizkızları balıkçılar tarafından yakalanmıştır.

Bu dizi, Lee Min-Ho’nun iki yıllık askerlik görevine gitmeden önce rol alacağı son dizisi ve Jun Ji-Hyun’un ilk çocuğunu dünyaya getirmesinden bu yana rol alacağı ilk dizisi niteliğinde olacak.

Dizinin yapım şirketi Culture Depot, "Projenin başlangıç aşamasından itibaren senarist Park Ji-Eun en iyi çift olarak Jun Ji-Hyun ve Lee Min-Ho’yu düşünerek onlarla eşleşen karakterler oluşturdu. Başrol oyuncuları dizinin senaristine ve yönetmenine inandıkları için dizide yer almaya karar verdiler. Dört gözle bekleyin, onların uyumu hayallerinizin ötesinde olacak.” şeklinde ifade etti.

Dizinin toplam 20 bölüm olması ve ilk bölümünün bu yılın Kasım ayında yayınlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: soompi, asianwiki, dramabeans