The Legend of the Blue Sea

Puanı: 4,3/5  Oy Sayısı: 122
  alie tarafından

 

Adı: The Legend of the Blue Sea | 푸른 바다의 전설
Tür: Romantik, Fantastik
Yönetmen: Jin Hyeok
Senarist: Park Ji-Eun
Yapımcı: -
Yayıncı: SBS
imdb: 8.2
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2016 - 2017
Yayın Tarihi: 16 Kasım 2016 - 25 Ocak 2017
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Sim Chung,
Se-Hwa
Heo Joon-Jae,
Dam Ryung

 

Diğer Oyuncuları:

Lee Hee-Joon / Jo Nam-Doo
Shin Hye-Sun / Cha Si-A
Moon So-Ri / Ahn Jin-Joo
Shin Won-Ho / Tae-O
Lee Ji-Hoon / Heo Chi-Hyun
Park Hae-Soo / Hong Dong-Pyo
Hwang Shin-Hye / Kang Seo-Hee
Sung Dong-Il / Ma Dae-Young, Bay Yang
Na Young-Hee / Mo Yoo-Ran
Choi Jung-Woo / Heo Gil-Joong
Shin Rin-Ah / Yoo-Na
Kim Hye-Yoon / suçlu
Kal So-Won / Sim Chung (çocuk)
Jeon Jin-Seo / Heo Joon-Jae (çocuk)
Shin Eun-Soo / Sim Chung (genç)
Jinyoung / Heo Joon-Jae (genç)
Kim Sung-Ryoung (konuk oyuncu)
Krystal (konuk oyuncu)
Ahn Jae-Hong (konuk oyuncu)
Cha Tae-Hyun (konuk oyuncu)
Hong Jin-Kyung (konuk oyuncu)
Shim Yi-Young / Joon-Jae'nin annesi (konuk oyuncu)
Park Jin-Joo / hemşire (konuk oyuncu)
Kim Byung-Choon / hastane müdür yardımcısı (6. Bölüm - konuk oyuncu)
Kim Gang-Hyun / polis memuru (7. Bölüm - konuk oyuncu)
Jo Jung-Suk / Yoo Jung-Hoon (7. ve 8. Bölüm - konuk oyuncu)
Jung Yoo-Mi / Kim Hye-Jin (8. Bölüm - konuk oyuncu)

 

Konusu:

Dünya üzerindeki son denizkızı (Jun Ji-Hyun) bir dolandırıcı (Lee Min-Ho) ile karşılaşır ve bu denizkızı karada yaşamak için mücadele etmeye başlar.

 

Karakterleri:

Jun Ji-Hyun dizide, bir denizkızı olan Sim Chung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakterinin hayatı zorluklarla doludur.

Lee Min-Ho dizide Joseon zamanında ve şimdiki zamanda yaşayan iki karakter canlandırmaktadır. Joseon zamanında Kim Dam Nyeong’un oğlu olan Dam Ryung karakterini canlandırmaktadır. Şimdiki zamanda ise soğukkanlı ve zeki bir dolandırıcı olan Heo Joon-Jae karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, Sim Chung’un (Jun Ji-Hyun) cazibesine kapılır.

Lee Hee-Joon dizide bir dolandırıcı olan Jo Nam-Doo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, Heo Joon-Jae (Lee Min-Ho) ile yakın arkadaştır.

Shin Won-Ho dizide elit bir hacker olan Tae-O karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, Jo Nam-Doo (Lee Hee-Joon) ve Heo Joon-Jae (Lee Min-Ho) ile beraber çalışmaktadır.

Lee Ji-Ho dizide, Heo Joon-Jae’nin (Lee Min-Ho) üvey erkek kardeşi olan Heo Chi-Hyun karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, soğuk kalpli ve kuralcı birsidir. Joon-Jae evden ayrıldıktan sonra babasına bakabilmek için onun yanında kalır ve çalışır.

 

Not: Dizi, Joseon alimi Yu Mong-In tarafından yazılan "Eou yadam" adlı deniz kızları ile ilgili olan tarih-fantastik-romantik türündeki hikaye koleksiyonundan (Kore’nin ilk tarihsel (romantik) hikayesi) esinlenmiştir. Hikaye bir okyanusun içinde yaşayan denizkızlarını serbest bırakan hâkim Kim Dam-Ryung’un etrafında dönmektedir. Denizkızları balıkçılar tarafından yakalanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi: program.sbs.co.kr/builder/program...

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Kaynakları: (1), (2) (3), (4), (5), (6), (7)

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

GÜNÜN DİZİ ÖNERİSİ

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben maria. Bugün sizlere önerdiğim dizi, romantik-komedi-gençlik türündeki "Cheer Up!". Dizide okulun en iyi öğrencileri ile okulun en kötü öğrencilerin arasındaki aşk, dostluk, sahtekarlık, yalancılık gibi şeyleri anlatıyor. Diziyi izlerken çok eğlendim umarım sizde eğlenirsiniz. İyi seyirler...
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…