“Goblin” Dizisinin İlk Senaryo Okuması Gerçekleştirildi
  • alie
  • 1-09-2016, 15:57


Başrolünde Gong Yoo, Kim Go-Eun ve Lee Dong-Wook’un rol aldığı "Goblin" dizisinin ilk senaryo okuması gerçekleştirildi.


30 Ağustos’ta Sangamdong, Seul, Güney Kore’deki Nuri Dream Square’de düzenlenen ilk senaryo okumaya Gong Yoo, Kim Go-Eun, Lee Dong-Wook, Yoo In-Na, Yook Sung-Jae, Kim Seong-Kyeom, Park Hee-Von, Hwang Suk-Jung ve Lee El de katıldı.

Dizinin konusu, bir goblin olan Kim Shin (Gong Yoo) ölümsüz hayatını sonlandırmak için insan bir geline ihtiyacı vardır. Bir gün, amnezyadan (hafıza kaybı) muzdarip olan bir ölüm meleği (Lee Dong-Wook) ile tanışır ve birlikte yaşamaya başlar. Onlar birlikte ölmüş insanları bu dünyayı terk ederken uğurlarlar.

Gong Yoo dizide eski Kore masallarında geçen bir cin/mitolojik varlığı goblin olan Kim Shin karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri; gizemli ve üzgün birisidir.

Kim Go-Eun dizide bir lise üç öğrencisi olan Ji Eun-Tak karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, zor zamanlar geçirirken dahi parlak bir kişiliğe sahip olan birisidir.

Lee Dong-Wook dizide, farkında olmadan ölen ve ölüm meleği olarak uyanan bir kralı canlandırmaktadır. Bir gün, o ve Kim Shin (Gong Yoo) kendilerini birlikte yaşarken bulurlar ve aralarında sürtüşmeler olmasına rağmen yakın bir dostluk kurarlar.

Yoo In-Na dizide bir tavuk restoranında çalışan Kim Sun karakterini canlandıracaktır. Onun karakteri adını daha sonra Sunny olarak değiştirir. O, tüm parasını çarçur ettikten sonra hayatında birçok zorluk yaşar ve bir gün Wang Yeo (Lee Dong-Wook) ile tanışır ve tüm hayatı değişir.

Yook Sung-Jae dizide büyük bir aile şirketinin varisi olan Yoo Duk-Hwa karakterini canlandırmaktadır. O, ‘ağızında gümüş kaşıkla doğmuş’, büyük bir aile şirketinin yöneticilerinden birisinin en büyük oğludur. Ayrıca onun ailesi bir gobline hizmet eden 13. nesildir. Onun karakteri, asi olduğu kadar da tam bir baş belasıdır. Amcası olan Kim Shin (Gong Yoo) sayesinde farklı bir hayat yaşamaya başlar.

Dizinin senaristi Kim Eun-Sook, "Descendants of the Sun" dizisinin yanı sıra "The Heirs", "Gentleman's Dignity" ve "Secret Garden" dizilerini de kaleme almıştır. Ayrıca dizinin yönetmen koltuğunda Kim Eun-Sook ile "Descendants of the Sun" dizisinde beraber çalışmış ve 2013 yapımı "Secret", "School 2013", 2011 yapımı "Dream High" ve 2012 yapımı "Dream High 2" dizilerinde çalışan Lee Eung-Bok oturmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün bu yılın Aralık ayında yayınlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: soompi, allkpop, asianwiki