“Saimdang, Light's Diary” Dizisinin Yayın Tarihi Ertelendi
  • alie
  • 27-09-2016, 13:16


Başrolünde Lee Young-Ae ve Song Seung-Hun’un rol aldığı fantastik türündeki "Saimdang, the Herstory" dizisinin yayın tarihinin ertelendiği açıklandı.


Dizinin ilk bölümünün en son bu yılın Ekim ayında yayımlanacağı açıklanmıştı ancak yapılan yeni açıklamada dizinin yayın tarihinin 2017 yılının Ocak ayına ertelendiği belirtildi. Yani dizi, başrollerini Jun Ji-Hyun ve Lee Min-Ho’nun paylaştığı yaklaşan "The Legend of the Blue Sea" dizisinin final haftasından sonra aynı yayın diliminde, Çarşamba & Perşembe günleri, yayımlanması planlanılıyor.

Dizinin konusu, bir Kore Sanat Tarihi Öğretim Üyesi (Lee Young-Ae), bir tarihsel figür olan Shin Saimdang'ın günlüğünü bulur. Bu günlüğün arkasındaki gizemi ve gizemli bir portrenin sırrını çözmeye çalışır.

Dizinin yönetmen koltuğunda 2014 yapımı "Bride of the Century" ve 2011 yapımı "Birdie Buddy" dizilerinde çalışmış olan Yun Sang-Ho, senarist koltuğunda ise Park Eun-Ryeong oturmaktadır.

Bu dizi ile birlikte Lee Young-Ae 11 yıllık bir aradan sonra oyunculuğa geri dönmüş oldu.

Ayrıca dizide Oh Yoon-Ah, Yun Da-Hun, Kim Hae-Sook, Choi Jong-Hwan, Choi Cheol-Ho, Kim Mi-Kyung ve Park Jung-Hak gibi oyuncularda rol almaktadır.

 

Kaynak: asianwiki