Nam Ju-Hyuk’a Yeni Bir Diziden Teklif Götürüldü

Oyuncu Nam Ju-Hyuk’a tvN’in yeni dizisi "Bride of the Water God 2017"tan erkek başrol karakteri canlandırması için teklif götürüldüğü açıklandı.


Nam Ju-Hyuk’un ajansı, YG Entertainment, oyuncunun "Bride of the Water God 2017" dizisinden teklif aldığını ve oyuncunun bu teklifi düşündüğünü onayladı.

Dizi, suların efendisi ve sıradan bir insan olan onun gelini arasındaki aşkı konu almaktadır. Bir köy uzun zamandır kuraklık ile boğuşmaktadır. Suların efendisi Ha Baek köylülere bir kadını gelini olarak kurban ederlerse yağmur yağdıracağını söyler. Bunun üzerine So-A’yı köylüler Ha Baek’in gelini olarak seçer. Genç kız, Ha Baek ile tanışır ve her şey beklediğinden farklı çıkar.

Nam Ju-Hyuk eğer teklifi kabul ederse dizide suların efendisi Ha Baek karakterini canlandıracaktır.

Dizi, 11 Aralık 2011 – 7 Mayıs 2012 tarihleri arasında cartoon.media.naver.net’de yayımlanan Yoon Mi-Kyung tarafından yazılmış "Habaekui Shinboo" adlı webtoona dayanmaktadır. Ayrıca dizi webtoonun günümüzün modern Seul’üne ve 2017 yılına uyarlaması olacaktır.

Dizinin yönetmen koltuğunda "Bubblegum", "The Three Musketeers", "Nine: Nine Times Time Travel", "Queen In-Hyeon's Man" ve "Vampire Prosecutor" dizilerinde çalışmış olan Kim Byung-Soo otururken dizinin senaristliğini "Misaeng" dizisini kaleme alan Jung Yoon-Jung yapmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün bu yıl yayımlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: asianwiki, allkpop, soompi