Jo In-Sung, Goblin ve DOTS Senaristinin Yeni Prodüksiyonuna Katılmak İçin Çok İstekli !


Jo In-Sung, geçtimiz günlerde (6 Şubat) gerçekleştirilen bir röportaj sırasında senaristKim Eun-Sook’un bir sonraki projesinde yer almak istediğini açıklamıştı. Jo In-Sung röportajda, Kim Eun-Sook tarafından kaleme alınacak yeni bir büyülü karakteri canlandırmak için can attığı yönünde senarist Kim Eun-Sook’a resmen mesaj vermişti: "Her ne kadar bir sonraki projesi için Kim Eun-Sook'un ne planladığını bilmesem de, onun projesinin bir parçası olabilmeyi umuyorum".


Senarist Kim Eun-Sook, "Goblin: The Lonely and Great God", "Descendantsof the Sun", "Gentlemen's Dignity", "Secret Garden" ve "The Heirs" gibi sıcak ve fantastik Kore dramalarının arkasındaki ekibin bir parçası olarak bilinir.

Jo In-Sung ve Kim Eun-Sook bugüne kadar herhangi bir projede birlikte çalışmadı. Jo In-Sung’un gönderdiği bu açık mesajla ikisinin birlikte çalışmasını bekliyoruz. SenaristKim Eun-Sook popüler oyuncuların başarısına başarı katmakta ünlü bir senarist. Bununla birlikte senarist Kim Eun Sook’un en büyük başarılarından birisi ise fantastik türde hangi senaryoyu yazarsa yazsın, o dönem içerisinde televizyon sektöründen uzaklaşmış oyuncuları başrol oynatarak, yeniden sinema-televizyon camiasına kazandırmak olmuştur. En iyi oyuncular Gong Yoo, Lee Dong-Wook, Song Joong-Ki, Lee Min-HoHyun Bin ve Jang Dong-Gun, onun yüzünden yıllar içinde daha da fazla Kore drama başarısı görmüş ve popülaritelerini artırmışlardır.

Kaynak: dramafever

Tüm bunlarla birlikte bir ek bilgi olarak şunu da hatırlatmak isterim. Jo In-Sung ve Kim Eun-Sook bugüne kadar herhangi bir projede birlikte çalışmadı. Ama "Descendantsof the Sun" dizisinde başrol karakter Yoo Shi-Jin’i oynamak için görüşülen dört aktörden biriydi Jo In-Sung… "Descendantsof the Sun" yapımcısı ve senaristi Kim Eun-Sook, Yoo Shi-Jin’i karakterini canlandırmak için Jo In-Sung, Kim Woo-Bin, Gong Yoo ve Won Bin’e sırasıyla teklif götürmüştü. Ancak Jo In-Sung’un daha önce "That Winter, The Wind Blows" dizisindeki rol arkadaşı Song Hye-Kyo ile aynı projede olmak istememesi, Kim Woo-Bin’in ise "Uncontrollably Fond" dizisi ile daha önce sözleşme imzalaması ve Gong Yoo’nun saçlarını sıfıra vurdurmak istememesi ve Won Bin’in ise yurtdışında yaşaması ve kahve sektörüne merak sarması nedeniyle dört oyuncu da bu teklifi reddetmişti. Burada dikkat çeken nokta Gong Yoo’un senarist Kim Eun-Sook’tan gelen teklifi reddetmesine rağmen, bir sonraki proje olan "Goblin"de başrol oyuncusu olarak yer almış olmasıdır. Bu bağlamda Jo In-Sung’u, senarist Kim Eun-Sook’un gelecek projesinde başrol oyuncusu olarak görebiliriz.

Senarist Kim Eun-Sook’un, tekrar popülaritesini ve başarısını artıracağı sıradaki yıldız oyuncu, Jo In-Sung mu olacak? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bana sorarsanız ben, Jo In-Sung’un iyi oyunculuğuna rağmen senaristler tarafından bir türlü fark edilememiş bir aktör olduğunu düşünüyorum. Başrol oyuncusu olarak en son rol aldığı dizi 2014’teki "It's Okay, That's Love" dizisiydi. Jo In-Sung, 2000 yılından beri oyunculuk hayatında önemli ödüller almasına rağmen, nedense senaristlerin dikkatinden kaçmış bir aktör. Jo In-Sung’un senarist Kim Eun-Sook’a açık mesaj göndermesini ise bu bağlamda çok düşündürücü buluyorum. Bana göre senarist Kim Eun-Sook’un bir sonraki projesinde Jo In-Sung’u görürsek bu harika ve heyecan verici olur. Ancak senarist Kim Eun-Sook, projelerinde oyuncu kadrosunu seçerken ilginç kriterleri olan biri. Bu bağlamda gelecek projede, çok uzun yıllar televizyon sektöründen uzak kalmış herhangi bir oyuncuyu başrol oynattığını görürsek hiç şaşırmam.