'Goblin' Senaristinin Bir Sonraki Projesi İçin Potansiyel Aktörler


TvN’de yayımlanan "Goblin", Kore Draması olarak dünya çapında büyük bir ses getirmişti. "Goblin"in senaristi Kim Eun-Sook ise şu anda bir sonraki projesinde işbirliği yapacak doğru adayı araştırmakla meşgul. 2000'de çok yüksek izleyici derecelendirmesi alan "South of the Sun" ile sektöre giren senarist Kim Eun-Sook, daha sonra "Lovers in Paris", "Lovers in Prague", "On Air", "City Hall", "Secret Garden", "Gentleman’s Dignity", "The Heirs" ve "Descendents of the Sun" gibi sayısız dramalarla sektörde hit olmayı başardı.


Şimdi, Kim Eun-Sook’un bir sonraki projesi için potansiyel aktörlerden bazılarına göz atalım:

1-Jo In-Sung

Şu anda yeni filmi "The King" ile çok dikkat çeken Jo In-Sung, senaryo yazarı Kim Eun-Sook ile çalışmak istediğini belirtmişti. (Bu bağlamda bakınız: http://guneykoresinemasi.com/haberler/2957-jo-in-sung-goblin-dots-senaristinin-yeni-produksiyonuna-katilmak-icin-istekli.htmlJo In-Sung röportajında: "Proje sayısının yanı sıra bir aktörün her seyircinin karşısında durduğunda yeni yüzlerde olması gerektiğine inanıyorum. Kim Eun-Sook'un gelecek projesi için ne planladığını bilmiyorum ama bildiğim şey bunun bir parçası olmak istediğim" demişti.

2-Lee Dong-Wook

"Goblin"de Azrail rolünü mükemmel bir şekilde sergileyen Lee Dong-Wook'un senarist Kim Eun-Sook ile bu rol için birkaç kez temasa geçtiği ortaya çıkmıştı. Senarist Kim Eun-Sook’un kendisinin, Azrail rolü için uygun olmadığını söyleyerek onu reddetmesine rağmen Lee Dong-Wook bu rolü almak için mücadelesini sürdürmüştü. Lee Dong-Wook, senarist Kim Eun-Sook’un uçağa bindiği sırada yanına gidip Azrail rolünü oynaması konusunda ısrarcı bir tavır sergilemesi sonucu bu rolü kaptığı söylentiler arasındadır. He ne olursa olsun Lee Dong-Wook’un bu rolün üstesinden gelmesi, senarist Kim Eun-Sook’u çok etkilemiş görünüyor.

3-Ontani Ryohei

Ontani Ryohei’in "The Amiral: Roaring Currents" filminde rol alırken, bir konuşma sırasında Kim Eun-Sook ile çalışmaya hevesli olduğunu belirtmişti. MBC’nin "Neighborhood Arts and Physical Education" projesi sırasında Japon aktör, "1760 izleyici çeken bir filmde rol almıştım, bir Japon aktörüne ne dersiniz?" şeklinde Kim Eun-Sook’a mesaj vermişti.

Bu aktörlerin yanı sıra bir de senarist Kim Eun-Sook’un kendisinin birebir temas kurduğu aktörler var:

1-Gong Yoo

Bir basın toplantısında, senarist Kim Eun-Sook beş yıl boyunca Gong Yoo ile çalışmaya ilgi duyduğunu itiraf etmişti. Gong Yoo’nun Goblin karakterini canlandırmadığını resmen yaşadığını söylemişti.

2-Won Bin

Senarist Kim Eun-Sook aslında çok daha önceleri, Won Bin’in oyunculuğu ve beyefendiliğine hayran kaldığının mesajını, bir ipucu olarak vermiştir. Nitekim "Gentleman’s Dignity"de Jang Dong-Gun'un oynadığı ana karakterin adı, Won Bin'in gerçek adı olan Kim Do-Jin'dir.

3-Kang Dong-Won

Bunlara ek olarak senarist Kim Eun-Sook, çektiği dizilerde de tüm sahneler boyunca hayran olduğu oyunculara mesaj göndermeyi ihmal etmez. KBS2’de yayımlanan "Descendents of the Sun" dizisinde, Kang Dong-Won'un filmlerindeki unutulmaz şemsiye sahnesinin bir parodi sahnesini dahil etmiştir.

Kaynak: allkpop

Sizce Senarist Kim Eun-Sook’un gelecek projesinde başrol karakteri oynamak için hangi aktörü seçmesi daha iyi olacaktır? Bana sorarsanız ben oyumu iki oyuncuya kullanacağım: Jo In-Sung ve Won Bin mi? Jo In-Sung’a, senarist Kim Eun-Sook zaten daha önce "Descendents of the Sun" dizisinin başrol karakteri olan Yoo Shi-Jin’i canlandırması için bir teklif yapmıştı. Fakat Jo In-Sung, "Descendents of the Sun"daki başrol doktor kadın karakteri canlandıran Song Hye-Kyo ile "That Winter, The Wind Blows" dizisinden kişisel husumeti olduğu için kabul etmemişti.

Senarist Kim Eun-Sook, Won Bin’e ise daha önce iki dizi için başrol oyuncu teklifi yapmıştı: "Gentleman’s Dignity" ve "Descendents of the Sun"… Senarist Kim Eun-Sook, daha önce Won Bin’e "Gentleman’s Dignity" ve "Descendents of the Sun" dizilerinde başrol karakterler için teklif götürse de Won Bin ikisini de reddetmiştir. Bu bağlamda senarist Kim Eun-Sook’un "Gentleman’s Dignity"de Jang Dong-Gun'un oynadığı ana karakterin adını, Won Bin'in gerçek adı olan Kim Do-Jin olarak yazması, onun beyefendiliğine ve oyunculuğuna hayranlığını kanıtlamaktadır. Bu bağlamda ben, Jo In-Sung ve Won Bin'i diğer oyunculara göre daha şanslı görüyorum. Jo In-Sung’a, bir teklif gelirse artık reddetmez çünkü açık mesaj gönderdi Kim Eun-Sook’a… Ama Kim Eun-Sook, Won Bin’e 3. bir teklifle giderse onu da reddeder mi hiç tahmin edemiyorum. Çünkü Won Bin çok enteresan bir oyuncu… En seçici Koreli oyuncu desek daha doğru olur. Öyle her senaryoya havada karada evet diyen bir oyuncu değil. Ama Kore sinema ve televizyon sektörü de Won Bin’i çok özledi… Artık ekranlara dönme vakti gelmedi mi sizce de?

Senarist Kim Eun-Sook’un, Gong Yoo ile 5 sene çalışmak istiyorum açıklaması bile bana göre teklif sırasında Gong Yoo’yu birinci sıraya koymuyor. Çünkü zor bir oyuncu değil Gong Yoo… Bence Kim Eun-Sook’un gelecek projesinde başrol karakteri canlandırmak için teklif yapacağı ilk 3 oyuncu şu şekilde sıralanır: Won Bin, Jo In-Sung ve en son Gong Yoo. Eğer Won Bin teklifi yine reddederse ibre, Jo In-Sung’a döner. Jo In-Sung, zaten senarist Kim Eun-Sook ile çalışmaya dünden razı… Jo In-Sung’ta karar kılarlar gibime geliyor… Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son bir soru daha size, şu an yeni projede oynayacak erkek oyuncuların kim olabileceği hakkında yazılıp çiziliyor. Peki ya siz, senaristKim Eun-Sook’un yeni projesinde yer alacak kadın oyuncunun kim olmasını isterdiniz? Bu bağlamda son bir şey eklemek istiyorum; Kim Eun-Sook, oyuncu kadrosunu seçerken bizi bazen ters köşe yapabiliyor. Yani ileride şaşırabiliriz, bu kadın ve adam ne alakası var hiç uymamışlar diyebiliriz amaKim Eun-Sook o kadar usta ki onları bile bize kabul ettirir :)