Kore Dramalarının En İyi Senarist - En İyi Oyuncu Eşleşmeleri


Özellikle birçok oyuncu, senaristin performansını mükemmelleştirdiğinden dolayı senarist ve oyuncu arasındaki uyum çok önemlidir. Yakın zamanda News Outlet TV Report, en iyi senarist-oyuncu çift sıralamasını, 30 kişilik bir ekip tarafından oylayarak derledi.


Derleme şöyle:

1. Park Ji-Eun ve Jun Ji-Hyun

Çift, ilk olarak SBS’nin "You Who Came From the Star" isimli dramada birlikte çalıştı. Senariste göre Chun Song-Yi karakteri, Jun Ji-Hyun'dan başka kimsenin canlandıramayacağı bir karakterdi. Çift, kısa bir süre önce SBS'nin "The Legend of the Blue Sea" için bir araya geldi. Oylamayı yapan ekipten bir seçmenin açıkladığı gibi, 'ünlü yıldız' karakterini daha zorlu olan denizkızı karakteri kadar süper bir şekilde canlandırabilen bir oyuncu ile bu karakterlere hayat veren bir senarist arasında ideal bir eşleşme oldu. Oylamayı yapan ekipten seçmenlerin diğer yorumları arasında "Onlar birbirlerinin güçlü yönlerine iltifat ediyorlar" ve "Jun Ji-Hyun'un oyunculuk açısından fantastik imajı ve komik şaşkınlığı, Park Ji-Eun'la tanıştıklarında sinerji oluşturuyor" şeklinde oldu.

2. Park Ji-Eun ve Kim Soo-Hyun, Noh Hee-Kyung ve Song Hye-Kyo

İkinci sırada yer alan oyuncuların ikisi de üç oy almıştır.

Oylamaya göre ikinci sıradaki ilk senarist-oyuncu çifti Park Ji-Eun ve Kim Soo-Hyun. Kim Soo-Hyun, "You Who Came From the Star" isimli dramada Do Min-Joon olarak ün kazandı ve ardından, Park Ji-Eun'un "The Producers" adlı sonraki projesinde çalıştı.

Oylamaya katılan bir seçmen, "Kim Soo-Hyun, Park Ji-Eun'u bir krizden kurtardı" yorumunda bulundu. 'Yapımcı için resepsiyon pek iyi değildi, ama Kim Soo-Hyun'un oyunculuğu, senaryoyu sıcak bir konu haline getirdi. "You Who Came From the Star"da bile, uzaylı rolünü parlak bir şekilde üstlendi.

Bir başka seçmen ayrıca şunları söyledi: "Yapımların her ikisinde de isabetli oyuncu ve senaristlerdi. Ancak karakterleri arasında 180 derecelik bir fark vardı. Bu, ikisinin patlayıcı kimyasına sahip olduğu anlamına geliyor".

Oylamaya göre ikinci sıradaki, ikinci çifti Noh Hee Kyung ve Song Hye-Kyo oluşturdu. İkili, KBS'nin "Worlds Within" ve SBS'nin "That Winter, The Wind Blows" isimli dramalarında birlikte çalıştılar. Song Hye-Kyo'nun oyunculuk stili, Noh Hee-Kyung'un yazısıyla eşleştirildiğinde iyi projeler ortaya çıkmıştı.

Song Hye-Kyo, Noh Hee-Kyung'un benzersiz tonunu çok iyi özetliyor gibi görünüyor ve Song Hye-Kyo, Noh Hee-Kyung'un ünlü diyaloglarıyla izleyiciyi daha derin bir empati haline getirebilen bir oyuncu. Özellikle, Noh Hee-Kyung'un rehberliğinde karakterini inceledikten sonra "That Winter, The Wind Blows" isimli dramada enfes bir duygusal oyunculuk sergilemişti.

3. Park Ji-Eun ve Kim Nam-Joo, Noh Hee-Kyung ve Jo In-Sung ve Diğerleri

Üçüncü sırada yer alan oyuncuların her biri iki oy aldı. Üçüncü sırada 6 senarist-oyuncu çifti var.

Park Ji-Eun ve Kim Nam-Joo, "Queen of Housewives", "Queen of Reversals" ve "My Husband Got A Family" de dâhil olmak üzere çeşitli hitlerde bir araya geldi. Bir seçmen "Sanırım Park Ji-Eun için anlayabileceğiniz karakterleri çizin ve bunlar karakterini her seferinde sorunsuz şekilde değiştiren Kim Nam-Joo'nun en iyi uyumluluğu olsun"dedi.

Senarist Noh Hee-Kyung ve oyuncu Jo In-Sung "That Winter, The Wind Blows", "It’s Okay, That’s Love" ve "Dear My Friends" dramalarında birlikte çalıştılar. Seçmenlerden birisi "Noh Hee Kyung, Jo In-Sung’u nasıl göstereceğini biliyor. Jo In-Sung o kadar çekici değildi, ama dramlar bütün gece beni tuttu" dedi.

Oylamanın üçüncü sırasının üçüncü çifti senarist Kim Eun-Sookve oyuncu Gong Yoo. Bir seçmen, ""Goblin" draması için "Goblin"i uzun süredir kaleme alan Kim Eun-Sook'un Gong Yoo’u ve "GoblinGong Yoo'nun dramlara dönmek için neden beş yıl beklediğini anlamamızı sağlayan birleşimidir"ifadelerini kullandı. Ve şöyle devam etti: "Çünkü "Goblin"e hayat verdiler ve herkesten daha iyi yapabildiler, bence bunlar en iyi çift”.

Oylamanın üçüncü sırasının dördüncü çifti, TVN'nin "Signal"nden senarist Kim Eun-Hee ve oyuncu Cho Jin-Woong'dur. Bir seçmen tarafından övgüyle karşılandıklarını belirten bir oyuncu, "İki kişinin "Signal" üzerinde büyük bir güce sahip olduğunu hissettim. Cho Jin-Woong, izleyiciyi, ekrana yapışkan bir hale gelebilecek bir karakterdi. Oyunculuğu nedeniyle Kim Eun-Hee'nin göstermek istediği romantizm ve dürüst imge daha da hayata geçirildi. "Signal" abartılı bir yapım değildi zaten izleyiciler de dizi abartılmadığı için diziyi fark edemedi. Cho Jin-Woong, Kim Eun-Hee'nin mesajını herkesten daha iyi iletti. Kim Eun-Hee'nin bir sonraki prodüksiyonunu sabırsızlıkla bekliyorum ve her neyse, inanıyoruz ki iyi olacak" dedi.

Oylamanın üçüncü sırasının beşinci çifti senaristi Park Hye-Ryun ve oyuncu Lee Jong-Suk. Park Hye-Ryun'un Lee Jong-Suk'u yetiştirdiği söylenebilir. İkili birlikte, "I Hear Your Voice" ve "Pinocchio" dramalarında çalıştı ve yaklaşmakta olan "While You Were Sleeping" dramasında tekrar bir araya gelecekler. Bir seçmen "Bu ikili, "I Hear Your Voice" ve "Pinocchio" yoluyla unutulmaz bir bağ kurdu, beklendiği gibi, oyuncu olgunlaştığında projeler yavaş yavaş değişiyor. Lee Jong-Suk, her şeyden önce Park Hye-Ryun'un eşsiz erkek karakterlerini iyi canlandırabilir. Birlikte olgunlaştıklarını sanki "While You Were Sleeping" dramasında ne tür bir hikâyenin başlayacağını görmek için bize olanak verecek"dedi.

Oylamanın üçüncü sırasının son çifti senarist So Hyun-Kyung ve oyuncu Lee Sang-Yoon. Bu ikili "My Daughter Seo Young" ve "Secound Time Twenty Years Old" dramalarında birlikte çalıştılar. Bir seçmen;"Lee Sang-Yoon diğer yapımlarda düzgün bir şekilde parlayamadı, ancak yardımcı oyuncu rolleri aldı" dedi. Ve şöyle devam etti: "Bu yüzden Hyun-Kyung onu keşfetti ve hayatının karakterini onda buldu. İki dramada da karakter ve oyuncu gerçekten iyi eşleşti. Bu yüzden Hyun-Kyung, Lee Sang-Yoon'a iyi yazıyor ve Lee Sang-Yoonda onun ihtiyaçlarını karşılıyor " dedi.

Peki sizin en iyi senarist-en iyi oyuncu çiftiniz hangisi? Ben fikrimi şimdiden beyan edeyim; iki tercih yapacağım: "Signal"den senarist Kim Eun-Hee ve oyuncu Cho Jin-Woong ile "Goblin"den senarist Kim Eun-Sook ve oyuncu Gong Yoo.

 

Kaynak: soompi