'Korea Power Celebrity' (Koreli En Etkin Ünlüler) Listesi Açıklandı
  • Maysa
  • 28-02-2017, 18:36


Forbes Korea, 'Korea Power Celebrity 40' (Koreli en etkin ünlüler) listesinin 2017 versiyonunu açıkladı.


Bu liste 2010 yılından bu yana her yıl Forbes (Kore) Magazine tarafından yayımlanmaktadır. Listedeki 40 ünlü; spor, müzik, tv & film kategorisinde profesyonel başarılarına, insanları etkilemesine, popülerliğine ve kazandığı paraya bakılarak en zengini, en çok etkili ve en çok konuşulan Koreli ünlülerden seçilmektedir. 2017 yılı için yayımlanan bu listede 2016 yılı göz önünde bulundurulmuştur.

1 – Park Bo-Gum

Park Bo-Gum, ekranlarda sergilediği harika oyunculuk yeteneği ve elde ettiği iyi erkek imajı ile listede ilk sırada yer almayı başardı. Park Bo-Gum; mütevazılığı, çok sevimli olması, dürüstlüğü ve nazik kişiliği ile gerçek hayatta mükemmele yakın biri olarak biliniyor.

2 – Song Joong-Ki

İkinci sırada asla akıllardan çıkmayacak karizmatik asker rolünü canlandıran oyuncu Song Joong-Ki yer almaktadır. "Descendants of the Sun" dizisi 2016 yılın başlarında yayımlanmış olmasına rağmen etkisini hâlâ korumaktadır.

3 – Twice

Listenin üçüncü sırasında bir Kpop kız grubu olan 'Twice' yer almaktadır.

4 – EXO

Listenin dördüncü sırasında 2011 yılında SM Entertainment tarafından kurulan çok etkili bir Kpop erkek grubu olan 'EXO' yer almaktadır. 9 üyesi olan bu grubun üyeleri oyunculuk sektöründe de yer almaktadır. Üyelerden D.O film ve dizi sektöründe kendini kanıtlamış bir isimdir. Ayrıca grubun üyeleri BaekhyunChanyeol, Suho, Xiumin, Kai, Sehun, LAY ve Luhan dizi ve filmlerden tanıdığımız isimler arasındadır.

5 – BTS

Beşinci sırada yine bir Kpop erkek grubu olan 'BTS' yer almaktadır. Grubun üyelerinden V geçtiğimiz günlerde final yapan "Hwarang" dizisinde rol almıştı.

6 – Suzy

Altıncı sırada 'Ulusun İlk Aşkı' lakabı ile şarkıcı ve oyuncu Suzy yer almaktadır. Suzy’in geçtiğimiz ay bir solo albümü yayımlandı ve Suzy bu yıl yayımlanması planlanan "While You Were Sleeping" dizisiyle izleyicisinin karşısına geçecek.

7 – Song Hye-Kyo

Listenin yedinci sırasında "Descendants of the Sun" sendromuna liderlik eden isimlerden birisi olan Song Hye-Kyo yer almaktadır.

8 – Kim You-Jung

"Love in the Moonlight" dizisinde Park Bo-Gum’a eşlik eden Kim You-Jung ise listenin sekizinci sırasında yer almaktadır. Oyunculuk sektörüne çok küçük yaşta atılan Kim You-Jung şimdi ise genç ve güzel bir genç kıza dönüşmüş olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

9 – Jo Jung-Suk

Listenin dokuzuncu sırasında çoğu kişinin kalbini "The King 2 Hearts" dizisi ile kazanan Jo Jung-Suk yer almaktadır. Popülerliği ise "Oh My Ghost" dizisi ile tavan yapan oyuncu ardından "Incarnation of Jealousy" dizisinde rol aldı.

Listenin yer alan diğer ünlüler ise,

10 - Oh Seung-Hwan (beysbol oyuncusu)
11 - I.O.I
12 - Park Shin-Hye
13 - Yoo Jae-Suk
14 - Ryu Jun-Yeol
15 - Lee Se-Dol (sporcu)
16 - Son Heung-Min (sporcu)
17 - Zico
18 - AOA
19 - Ra Mi-Ran
20 - Lee Dae-Ho (sporcu)
21 - Lee Min-Ho & Jung Woo-Sung
23 - Jun Ji-Hyun & GFRIEND
25 - Ryu Hyun-Jin (sporcu)
26 - Seo Hyun-Jin
27 - Gong Yoo
28 - Kim Hyun-Soo (sporcu)
29 - Kim Yuna (sporcu)
30 - Shin Dong-Yup
31 - Ha Jung-Woo
32 - Son Yeon-Jae (sporcu)
33 - Park Byung-Ho (sporcu)
34 -Oh Dal-Soo
35 - Jun Hyun-Moo
36 - Kim Go-Eun
37 - Baek Jong-Won (şef)
38 - Han Hyo-Joo
39 - Park Sung-Hyun (sporcu)
40 - Kim Hye-Soo

 

Kaynak: hancinema, soompi