"Goblin" Dizisinin Senaristi Kim Eun-Sook’un Yeni Dizisi Belli Oldu
  • Maysa
  • 29-05-2017, 15:35


"Goblin", "Descendants of the Sun", "Lovers in Paris", "Secret Garden", "A Gentleman's Dignity" ve "The Heirs" dizilerinin senaristti Kim Eun-Sook’un yeni dizi projesi belli oldu.


Kim Eun-Sook’un kaleme aldığı yeni dizisinin adı "Mr. Sunshine" (geçici adı). Dizi, 1900’lü yılların başında, Kore’nin Japon işgalinden (1910-1945) önceki dönemde geçmektedir. ABD’nin 1871 tarihinde Joseon'daki seferi sırasında, Joseonlu bir çocuk bir Amerikan savaş gemisi tarafından kurtarılır ve Amerika'ya götürülür. Bir yetişkin olduğunda Joseon’a geri döner. Burada bir Amerikan askeri olarak konuşlandırılır ve bir aristokrat aileden gelen kadına aşık olur.

Geçtiğimiz günlerde Kim Eun-Sook, "Bir süredir [kaleme almak] istediğim bir konuydu. Bu dizi için kısa bir süre önce bir proje teklifi hazırladım: bağımsızlık savaşçıları ile ilgili bir dizi değil ama o dönemin gerçek askerleri ile ilgili. Tarihin herhangi bir yerine kaydedilmemelerine rağmen hepimizin bilmesi gereken bir şey."  şeklinde açıklamada bulundu.

Senarist ayrıca dizinin zorlukları hakkında da konuştu:"Dizi, Kore’nin Japon işgalinden önceki dönemde geçmektedir. Ancak bu devrin temsilcisi olabilecek çok fazla yer yok. Bu yüzden bir set hazırlanmalı bu da senaryoyu hızlı bir şekilde yazmam gerektiği anlamına geliyor."

Herkesin merak ettiği dizinin olası oyuncu kadrosu ile alakalı olarak Kim Eun-Sook, "Aklımda biri var. Karakterin hikâyesi çok güçlü ve çok geniş bir duygu yelpazesine sahip. Bu yüzden oyunculukta çok iyi olan biri tarafından canlandırılması gerekiyor."  şeklinde konuştu.

Kim Eun-Sook, daha önce "Goblin" ve "Descendants of the Sun" dizisinde beraber çalıştığı yönetmen Lee Eung-Bok ile bu dizide tekrar bir araya gelecek. Bu da dizi hakkındaki beklentileri daha da artıran bir unsur olarak görülüyor.

"Mr. Sunshine" dizisinin ilk bölümünün 2018 yılının ilk yarısında yayımlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: soompi, asianwiki