"Goblin" Dizisinin Senaristi Kim Eun-Sook’un Yeni Dizisi Belli Oldu

  Maysa   |     29-05-2017, 15:35


"Goblin", "Descendants of the Sun", "Lovers in Paris", "Secret Garden", "A Gentleman's Dignity" ve "The Heirs" dizilerinin senaristti Kim Eun-Sook’un yeni dizi projesi belli oldu.


Kim Eun-Sook’un kaleme aldığı yeni dizisinin adı "Mr. Sunshine" (geçici adı). Dizi, 1900’lü yılların başında, Kore’nin Japon işgalinden (1910-1945) önceki dönemde geçmektedir. ABD’nin 1871 tarihinde Joseon'daki seferi sırasında, Joseonlu bir çocuk bir Amerikan savaş gemisi tarafından kurtarılır ve Amerika'ya götürülür. Bir yetişkin olduğunda Joseon’a geri döner. Burada bir Amerikan askeri olarak konuşlandırılır ve bir aristokrat aileden gelen kadına aşık olur.

Geçtiğimiz günlerde Kim Eun-Sook, "Bir süredir [kaleme almak] istediğim bir konuydu. Bu dizi için kısa bir süre önce bir proje teklifi hazırladım: bağımsızlık savaşçıları ile ilgili bir dizi değil ama o dönemin gerçek askerleri ile ilgili. Tarihin herhangi bir yerine kaydedilmemelerine rağmen hepimizin bilmesi gereken bir şey."  şeklinde açıklamada bulundu.

Senarist ayrıca dizinin zorlukları hakkında da konuştu:"Dizi, Kore’nin Japon işgalinden önceki dönemde geçmektedir. Ancak bu devrin temsilcisi olabilecek çok fazla yer yok. Bu yüzden bir set hazırlanmalı bu da senaryoyu hızlı bir şekilde yazmam gerektiği anlamına geliyor."

Herkesin merak ettiği dizinin olası oyuncu kadrosu ile alakalı olarak Kim Eun-Sook, "Aklımda biri var. Karakterin hikâyesi çok güçlü ve çok geniş bir duygu yelpazesine sahip. Bu yüzden oyunculukta çok iyi olan biri tarafından canlandırılması gerekiyor."  şeklinde konuştu.

Kim Eun-Sook, daha önce "Goblin" ve "Descendants of the Sun" dizisinde beraber çalıştığı yönetmen Lee Eung-Bok ile bu dizide tekrar bir araya gelecek. Bu da dizi hakkındaki beklentileri daha da artıran bir unsur olarak görülüyor.

"Mr. Sunshine" dizisinin ilk bölümünün 2018 yılının ilk yarısında yayımlanması planlanılıyor.

 

Kaynak: soompi, asianwiki

 

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…