"The Bride of Habaek" ve "Nine: 9 Times Time Travel"ın Yönetmeni "A Korean Odyssey" Dizisinin Yapım Ekibine Katıldı

tvN ve JS Pictures tekrar tüm yaşananlar için özür diledi ve dizinin yapım ekibinin son halini açıkladı.

5 Ocak’ta tvN ve dizinin yapım şirketi JS Pictures tarafından yapılan resmi bildiride dizi setinde ciddi bir şekilde yaralanan dizinin personelinden ve ailesinden özür diledi. Ayrıca çalışma koşulları ve dizinin yapım kalitesini daha iyi bir hale getirmek için yaptıkları değişiklikleri açıkladı.

Ayrıca bildiride, dizinin görselliğini arttırmak için CG şirketi ile yeni bir anlaşma imzalandığı belirtildi. Daha önce dizi ekibine ek yeni bir yönetmenin (Kim Jung-Hyun) eklendiği açıklanmıştı. Son olarak yönetmen Kim Byung-Soo’yu da dizinin yapım ekibine alma kararı aldıklarını belirtildi.

İlk başlarda dizinin yönetmen koltuğunda sadece "Warm and Cozy", "The Greatest Love" ve "The Great Queen Seondeok" (TRT1’de yayımlanan adı ile "Muhteşem Kraliçe") dizilerinin yönetmeni Park Hong-Kyun oturmaktaydı. Ancak dizinin yapım hataları ve yönetmene yönelik olumsuz eleştirilerden sonra geçtiğim günlerde yönetmen Kim Jung-Hyun’un dizinin yapım ekibine katıldığı açıklanmıştı. Yönetmen Kim Jung-Hyun "Mrs. Cop 2", "Gu Family Book", "Gentleman's Dignity", "Secret Garden"ve "Playfull Kiss" dizilerinin yapım ekibinde yer almıştır. Bugün yapılan açıklama ile ekibe yeni katılan yönetmen Kim Byung-Soo ise fantastik diziler konusunda tecrübeli bir isimdir. Daha önce "The Bride of Habaek", "Nine: 9 Times Time Travel", "Queen In-Hyun's Man" ve "Vampire Prosecutor"gibi fantastik unsurların öne çıktığı dizilerinin dışında "Bubblegum" ve "The Three Musketeers" dizilerinin yönetmenliğini yapmıştır.

Bunun yanı sıra dizi setinde yaşanan kazadan sonra dizi setinin güvenliği hakkında soruşturma başlatılmıştı. Bu soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde, MOEL (İstihdam ve Çalışma Bakanlığı) dizi çekimlerinin durdurulmasını emrettiği bildirilmişti. Yapılan açıklamada, bu konu ile ilgili 30 Aralık 2017 - 2 Ocak 2018 tarihleri arasındaki dört gün boyunca çekimleri durduklarını ve dizi setinin güvenliği hakkında MOEL tarafından istenen tüm hususlarda iyileştirmelerin yapıldığını, daha güvenli bir ortam oluşturmak için çalıştıklarını belirtti.

Çekimlerin durdurulması bu hafta yayımlanacak olan bölümleri etkilemeyeceği ve 6 Ocak’ta yayımlanacak olan 3. bölümden itibaren hiçbir aksama olmadan planlandığı gibi diğer bölümlerin yayımlanacağı belirtildi.

 

Kaynak: (1), (2)