Kang So-Ra ve Yoon Hyun-Min Yeni Bir Dizide Beraber Rol Alacaklar

Kang So-Ra ve Yoon Hyun-Min’in fantastik-romantik "Tale of Gyeryong Fairy" dizisinde başrol karakterleri canlandıracakları açıklandı.

Dizi, insan olan kocasının tekrar reenkarne olmasını bekleyen bir perinin etrafında dönmektedir. 699 yıl sonra iki adamla karşılaşır ve bunlardan birisi kendi kocasının reenkarnesidir. Ayrıca dizi Dol Bae tarafından kaleme alınan "Gyeryongsunnyeojeon" adlı bir webtoondan uyarlamadır.

Kang So-Ra dizide bir peri olan Sun Ok-Nam karakterini canlandıracak. Goryeo hanedanlığı döneminde cennetten dünyaya iner ve Gyeryong Dağı’ndaki bir şelalede banyo yapar. Ok-Nam banyo yaparken bir oduncu onun peri kıyafetlerini alıp saklar. Kıyafetleri olmadan cennete geri dönemeyen Ok-Nam oduncu ile evlenir ve iki çocuk dünyaya getirir. Ancak, kocası bir gün uçurumdan düşerek ölür. Peri kıyafetlerini ne kadar arasa da bulamaz. Peri kıyafetlerine ihtiyacı olduğu için kocasının reenkarne olmasını bekler. Günümüze Gyeryong Dağı’nda bir kafede kahve yaparak kocasını bekler. 699 yıldır bir bekleyişte olan Ok-Nam çalıştığı kafeye gelen iki adamdan birinin kocasının reenkarnesi olduğunu hisseder. Ancak bir sorun vardır. Hangisi onun kocasının reenkarnesidir. Bulmak için onları takip etmeye başlar.

Yoon Hyun-Min dizide bir biyoloji profesörü olan Jung Yi-Hyun karakterini canlandıracak. Temizlik takıntısı vardır ve başkalarına karşı şüpheci birisidir. Bir gün, Gyeryong Dağı’ndaki Sun Ok-Nam’ın (Kang So-Ra) çalıştığı kafeye gider.

Yayın tarihi ve kanalı henüz kararlaştırılmamış olan dizi %100 ön üretimden sonra yayımlanmaya başlayacak.


Kaynak: (1), (2)