Kang So-Ra "Tale of Gyeryong Fairy" Dizisinde Yer Almayacak

Oyuncu Kang So-Ra’nın "Tale of Gyeryong Fairy" dizisinin kadrosundan ayrıldığı açıklandı.

17 Nisan’da içeriden bir kaynak konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: "Kang So-Ra başlarda "Tale of Gyeryong Fairy" dizisinde rol almayı planlamış olsa da sonuçta planlandığı gibi gitmedi."  Kang So-Ra’nın programındaki zaman çatışmaları nedeni ile dizinin kadrosundan ayrılma kararı aldığı bildirildi.

Kang So-Ra dizinin kadrosundan ayrılmasaydı bir peri olan Sun Ok-Nam karakterini canlandırmaktadır. Goryeo hanedanlığı döneminde cennetten dünyaya iner ve Gyeryong Dağı’ndaki bir şelalede banyo yapar. Ok-Nam banyo yaparken bir oduncu onun peri kıyafetlerini alıp saklar. Kıyafetleri olmadan cennete geri dönemeyen Ok-Nam oduncu ile evlenir ve iki çocuk dünyaya getirir. Ancak, kocası bir gün uçurumdan düşerek ölür. Peri kıyafetlerini ne kadar arasa da bulamaz. Peri kıyafetlerine ihtiyacı olduğu için kocasının reenkarne olmasını bekler. Günümüze Gyeryong Dağı’nda bir kafede barista olarak çalışarak kocasını bekler. 699 yıldır bir bekleyişte olan Ok-Nam çalıştığı kafeye gelen iki adamdan birinin kocasının reenkarnesi olduğunu hisseder. Ancak bir sorun vardır. Hangisi onun kocasının reenkarnesidir. Bulmak için onları takip etmeye başlar.

Dizi, insan olan kocasının tekrar reenkarne olmasını bekleyen bir perinin etrafında dönmektedir. 699 yıl sonra iki adamla karşılaşır ve bunlardan birisi kendi kocasının reenkarnesidir. Ayrıca Dol Bae tarafından kaleme alınan "Gyeryongsunnyeojeon" adlı bir webtoondan uyarlamadır.

Bu arada dizinin ana kadrosunda Yoon Hyun-Min ve Seo Ji-Hoon yer almaktadır.

Dizinin ilk bölümünün bu yıl yayımlanması planlanılıyor.


Kaynak: (1), (2)