Ha Ji-Won Yeni Bir Dizi İle Ekranlara Dönmeye Hazırlanıyor

Ha Ji-Won’un "Prometheus" dizisinde kadın başrol karakteri canlandıracağı doğrulandı.

5 Temmuz’da, dizinin yapım şirketinden bir kaynak, oyuncunun dizide rol alacağını doğruladı. Ayrıca dizi proje aşamasındayken dahi Ha Ji-Won’un ana kadın karakter olarak düşünüldüğü ve karakterin Ha Ji-Won’a göre oluşturulduğunu belirtti.

Dizi, Nükleer silah alanında uzman bir grup bilim adamının ortadan kaybolması sonrasında geçekleşen olayları konu almaktadır. Daha önce yurt dışına gönderilen bir grup Kuzey Koreli bilim adamını denükleerleştirme sırasında ülkelerine geri gönderme kararı alınır. Ancak bu süreçte bilim adamları ülkelerine varamadan ortadan kaybolur. Güney Kore hükümeti ortadan kaybolan bilim adamlarını bulmak için bir NIS ajanı ve Kuzey Koreli bir sığınmacı görevlendirir. Araştırmaları sırasında önlerine gizemli bir kız ortaya çıkar.

Ha Ji-Won dizide bilim adamlarını bulmak için görevlendirilen NIS ajanı Chae Eun-Seo karakterini canlandıracak. NIS’deki 2. Takımın lideridir.

Dizinin bütçesi 30 Milyar Won (yaklaşık 27.9 Milyon Dolar) ve dizi Kore’nin en büyük ölçekli yapımlarından biri olacak. Dizinin yapım şirketi JL Media Group daha önce "The Princess’s Man" dizisinde çalışmıştı. Dizinin yönetmen koltuğunda ise "IRIS", "The Slave Hunters" ve "Inspiring Generation" dizilerinin yapımcılığını üstlenmiş, aksiyon yapımlarında kendini kanıtlamış olan Choi Ji-Young oturmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün bu yılın sonlarında yayımlanması planlanılıyor.


Kaynak: (1), (2)