Jin Goo "Prometheus" Dizisinde Ha Ji-Won’a Eşlik Edecek

Jin Goo’nun "Prometheus" dizisinde erkek başrol karakteri canlandıracağı açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde oyuncu Ha Ji-Won’un dizide kadın başrol karakteri canlandıracağı doğrulanmıştı.

İlgili Haber: Ha Ji-Won Yeni Bir Dizi İle Ekranlara Dönmeye Hazırlanıyor

30 Milyar Won’luk (yaklaşık 26.7 Milyon $) büyük bütçesiyle dikkat çeken "Prometheus", Nükleer silah alanında uzman bir grup bilim adamının ortadan kaybolması sonrasında geçekleşen olayları konu almaktadır. Daha önce yurt dışına gönderilen bir grup Kuzey Koreli bilim adamını denükleerleştirme sırasında ülkelerine geri gönderme kararı alınır. Ancak bu süreçte bilim adamları ülkelerine varamadan ortadan kaybolur. Güney Kore hükümeti ortadan kaybolan bilim adamlarını bulmak için bir NIS ajanı ve Kuzey Koreli bir sığınmacı görevlendirir. Araştırmaları sırasında önlerine gizemli bir kız ortaya çıkar.

Jin Goo dizide Güney Kore’de Kuzey Koreli bir sığınmacı olarak yaşayan Park Hoon karakterini canlandıracak. Bir zamanlar, Rusya’daki Kuzey Kore büyükelçiliğinde askeri görevli olarak çalışmaktaydı. Ancak beklenmedik bir durum ile karşılaşır ve Güney Kore’ye sığınma talebinde bulunur. Güney Kore’de bir rıhtımda günlük işçi olarak çalışmaya başlar. Bir gün, bir NIS ajanı, nükleer silah üzerinde çalışan kayıp Kuzey Koreli bilim insanlarını bulmak için birlikte çalışmayı teklif eder.

Dizinin yapım şirketi JL Media Group daha önce "The Princess’s Man" dizisinde çalışmıştı. Dizinin yönetmen koltuğunda ise "IRIS", "The Slave Hunters" ve "Inspiring Generation" dizilerinin yapımcılığını üstlenmiş, aksiyon yapımlarında kendini kanıtlamış olan Choi Ji-Young oturmaktadır.

Dizinin ilk bölümünün bu yılın sonlarında yayımlanması planlanılıyor.


Kaynak: (1), (2)